za niska temperatura cieczy 1.8 90KM ABS + LPG

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

za niska temperatura cieczy 1.8 90KM ABS + LPG

Post autor: twi5ter666 » pt wrz 12, 2014 15:31

Witam,
Panowie piszę do Was ponieważ nie mam już pomysłów co może być z moim golfem. Na początku roku z racji za niskiej temperatury cieczy oraz długiego nagrzewania wymieniłem termostat na oryginalny. Przez niecałe pół roku było w miarę ok, trzymał na trasie temperaturę rzędu 80 stopni, w warszawskich korkach dochodził do 90 stopni. W czerwcu niestety musiałem się z golfem rozstać z racji grubszej usterki i samochód nie jeździł około 1,5 miesiąca (stał u rodziców pod chmurką już po naprawie). Negatywnym zaskoczeniem po pierwszej jeździe była bardzo niska temperatura cieczy (w korkach i na trasie dochodziła ledwo do 70 stopni, za to temperatura oleju raczej w normie - komputer pokazywał 90-110 stopni).
Pytanie: czy termostat mógł się zepsuć, zawiesić czy jeszcze coś innego ?
Dodam, że czujnik temperatury działa, jak go zdjąłem na chwilę silnik zaczął nierówno pracować i podskoczyły obroty.
Piszę tutaj, ponieważ nie mam już z nim siły ... jak go kupiłem 2 lata temu od tego czasu temperatura cieczy rzadko kiedy przekroczyła 90 stopni. Bym tak zostawił, ale mam wrażenie że mi pali więcej gazu.
pozdrawiam
Mateusz



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

za niska temperatura cieczy 1.8 90KM ABS + LPG

Post autor: hak64 » pt wrz 12, 2014 16:08

twi5ter666 pisze:czy termostat mógł się zepsuć, zawiesić czy jeszcze coś innego
Jak najbardziej, mógł. Termostat, nawet oryginalny i nowy, zabudowany w starym samochodzie może takie cuda wyczyniać. Jeśli któryś z poprzednich właścicieli jeździł jakiś czas na wodzie, albo jakimś badziewnym płynie, to cały układ może być zasyfiony (osady szlamu, kamienia). Cały ten syf dostał się pewnie do twojego nowego termostatu i powoduje takie niespodzianki.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

za niska temperatura cieczy 1.8 90KM ABS + LPG

Post autor: twi5ter666 » pt wrz 12, 2014 18:22

OK, czyli kolego radzisz płukanie całego układu + czyszczenie termostatu ?
pzdr
Mat



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

za niska temperatura cieczy 1.8 90KM ABS + LPG

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 12, 2014 20:46

możesz jeszcze podejrzewać zepsuty czujnik temperatury, on jest podwójny, jedna składowa odpowiada za sterowanie dawką paliwa i to sprawdziłeś że działa wypinając , a druga część za wskazania licznika. Ale najbardziej prawdopodobny jest termostat, ciężko dobry jakościowo dostać, ostatnio Wahler jest do kitu znacznie lepsze są Vernet, a płukanie wątpliwe że cokolwiek pomoże objawem zasyfionego układu chłodzenia jest za wysoka a nie za niska temperatura.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

za niska temperatura cieczy 1.8 90KM ABS + LPG

Post autor: mka 3 » pt wrz 12, 2014 23:50

twi5ter666, zmierz rezystencje czujnika na pinie 2 i 4 jeśli będzie w granicy 120 om to silnik ma 90 stopni i oszukuje licznik a jeśli będzie wieksza rezystencja to termostat do wymiany ewentualnie czunjnik zepsuty



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości