Kilka usterek prośba o porady

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemas931
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 04, 2014 01:04

Kilka usterek prośba o porady

Post autor: Przemas931 » wt mar 04, 2014 01:44

Witam dzisiaj zakupiłem Golfa 3 1.6 Europe za 1500 tak więc do wymiany próg i tylna klapa ale tragedii nie ma :D Tylko mam problem z "pierdołami" a więc:
1. Zauważyłem że 2 szyby elektryczne z prawej strony są sklinowane kołkami drewnianymi więc pewnie opadają jak to naprawić?
2. Nie działa prędkościomierz, obrotomierz działa, kilometry nabija co może być przyczyną?
3. Szyberdach elektryczny krzywo się zamyka tzn. z jednej strony wystaje poza obrys dachu a z drugiej jeden narożnik chowa się głęboko przy zamknięciu.
4. Prawdopodobnie przekłamuje temperaturę ponieważ na zegarach pokazywało około 75-80 stopni a wentylator się załączył wystarczy czujnik wymienić czy coś jeszcze?



Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

Kilka usterek prośba o porady

Post autor: Montrey1990 » wt mar 04, 2014 20:47

PO 1 szyby prawdopodobnie linki zerwane do wymiany cale mechanizmy kost okolo 100zl
2 walniety imulsator na skrzyni biegow wychodza z niego 3 kable na szrocie kupisz za 10zl licznik bedzie smigal
3 musisz rozebrac rynienke co jest w ksztalcie litery U pociagasz ja w stone tylu pokaza ci sie 4 srobki na torx czyli taka gwiazdke tam reguluje sie poczylosc szyby podejrzewam ze masz walnieta ktoras prowadnice naprawa szyberdachu nieoplacalna lepiej kupic uzywke za 100zl z golfa lub passata B4 z b3 nie podejdzie ci.
4 powinno pomoc wymiana czujnika.


pozdro Montrey:)


MONTREY xD

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kilka usterek prośba o porady

Post autor: Paweł Marek » wt mar 04, 2014 21:56

kilometry nabija to impulastor jest ok kolego
Przemas931, licznik uszkodzony, używek pełno na allegro czy szrotach dobierz najlepiej z takiego samego silnika
ad 4 nie wadomo może być też licznik , i tak masz uszkodzony to go zmień potem zobaczysz, liczne tematy o tym są.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Przemas931
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 04, 2014 01:04

Kilka usterek prośba o porady

Post autor: Przemas931 » śr mar 05, 2014 02:04

Ok dzięki.



Przemas931
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 04, 2014 01:04

Re: Kilka usterek prośba o porady

Post autor: Przemas931 » ndz mar 09, 2014 22:22

Licznik działa sprawdziłem go prostownikiem na swój patent więc co może być nie tak w aucie prędkościomierz nie działa ale kilometry nabija, podpięty pod prostownik prędkościomierz działa.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kilka usterek prośba o porady

Post autor: Paweł Marek » pn mar 10, 2014 00:38

wyjaśnij jak podpięty, za nabijanie kilometrów i prędkość to ten sam czujnik w skrzyni odpowiada więc co może być nie tak poza licznikiem? Nie wiem niestety, może jakiejś masy brakuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Przemas931
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 04, 2014 01:04

Kilka usterek prośba o porady

Post autor: Przemas931 » pn mar 10, 2014 00:51

Najkrócej wytłumaczę tak jak zdjemuje się obudowę przednia licznika widać takie 4 "kropeczki obok siebie ustawione pionowo tam dotykałem "-" a przy prędkościomierzu pod tarcza gdzie znajduje się cały mechanizm prędkościomierza "+" i pokazywało 60 km/h prędkościomierz, obrotomierz 3 tyś obrotów, wskazówka temperatury i paliwa podnosiły się do poziomu max. Zależnie gdzie dotknąłem "+" tam zaskakiwało :) to jest taki stary sposób jak miałem astrę f i zmieniałem żarówki na ledy w zegarach to właśnie tak było najłatwiej, aby nie latać ciągle do auta. Jeżeli jutro nadal nie będzie działał prędkościomierz w aucie zostaje mi przejrzenie kabli :)



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Kilka usterek prośba o porady

Post autor: kamikadzol15 » czw mar 13, 2014 12:57

Najkrócej wytłumaczę tak jak zdjemuje się obudowę przednia licznika widać takie 4 "kropeczki obok siebie ustawione pionowo tam dotykałem "-" a przy prędkościomierzu pod tarcza gdzie znajduje się cały mechanizm prędkościomierza "+" i pokazywało 60 km/h prędkościomierz, obrotomierz 3 tyś obrotów, wskazówka temperatury i paliwa podnosiły się do poziomu max. Zależnie gdzie dotknąłem "+" tam zaskakiwało :) to jest taki stary sposób jak miałem astrę f i zmieniałem żarówki na ledy w zegarach to właśnie tak było najłatwiej, aby nie latać ciągle do auta. Jeżeli jutro nadal nie będzie działał prędkościomierz w aucie zostaje mi przejrzenie kabli :)
W ten sposób sprawdziłeś jedynie element odpowiedzialny za ruch wskazówki prędkościomierza a nie cały licznik. Weź pod uwagę że między impulsatorem w skrzyni a tym elementem który sprawdziłeś jest sporo elektroniki. Moim zdaniem szkoda zabawy, sprawny licznik dostaniesz na szrocie czy portalu aukcyjnym za parę groszy.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miko85
ONLY VW 3 GTI
ONLY VW 3 GTI
Posty: 1028
Rejestracja: pn paź 31, 2011 17:02
Lokalizacja: WLKP,MIĘDZYCHÓD
Auto: VW GOLF IV
Silnik: AQN

Kilka usterek prośba o porady

Post autor: miko85 » czw mar 13, 2014 21:12

słuchaj kolegów powyżej bo u mnie była podobna usterka i wystarczyła wymiana licznika i wszystko ok
jak by co mam sprawny licznik


Obrazek
było MEIN STORY OD ABU DO VW III GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=459758
JEST AUDI A6 QUATTRO
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=589929
KTO BIEDNEMU ZABRONI ŻYĆ BOGATO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości