Przenoszenie drgań na biegu jałowym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bartolomeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 26, 2013 23:49

Przenoszenie drgań na biegu jałowym

Post autor: Bartolomeus » pt gru 27, 2013 00:37

Witam, proszę o pomoc mam dość duże drgania na biegu jałowym na postoju golf III 1.4 benzyna 97 r.
Dokładnie kiedy silnik ma obroty ok 1 tys. wszystko jest ok, jak się rozgrzeje i spadają do 850 buda na postoju i włączonym silniku wpada w rezonans. Same obroty nie falują nie skaczą, kultura pracy silnika jest ok. Wymieniona zostały przez mechanika wszystkie poduszki (lamfordera), natomiast mało co to pomogło. Tłumik naprawiony i pospawany.
Auto ma moc nie przerywa, ale te masaże na postoju strasznie mnie irytują. Jeżeli możecie pomóc będę wdzięczny. Może polecicie jakiś warsztat z Wrocławia, który poradzi sobie z tym problemem?



Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

Przenoszenie drgań na biegu jałowym

Post autor: piotrek.radom » pt gru 27, 2013 10:15

Temat rezonansu po wymianie poduszek dobrze znany.Wg mnie problem tkwi w tym, że guma z której są produkowane nowe poduszki jest za sztywna i poduszki nie tłumią drgań . Też wymieniałem poduszki najpierw Febi (bardzo trzesło) obecnie mam Lemforder troszkę lepiej. Czytałem gdzieś w necie, żeby poluzować delikatnie poduszki i pobujać silnikiem aby się wszystko ułożyło. U mnie nie dało to żadnego efektu.Mi osobiście tak bardzo to nie przeszkadza, więc się przyzwyczaiłem. Z tego co wyczytałem na innym forum to efekt przyniosła dopiero wymiana poduszek na oryginalne używki w dobrym stanie.



Bartolomeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 26, 2013 23:49

Przenoszenie drgań na biegu jałowym

Post autor: Bartolomeus » pt gru 27, 2013 12:01

Też poluzowałem pojeździłem, niestety nie przyniosło to żadnej zmiany :-( Szkoda że w moim silniku AEX nie mogę ponieść trochę obrotów na biegu jałowym. Zastanawiałem się jeszcze czy ew wymiana małych poduszek które są pod przednią belką, gdzie jest zamontowana przednia poduszka silnika może coś zmienić, czy może ktoś to testował?



Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

Re: Przenoszenie drgań na biegu jałowym

Post autor: piotrek.radom » pt gru 27, 2013 12:50

Jeśli nie są zniszczone to ja bym ich nie ruszał, bo po wymianie na nowe drgania mogą się jeszcze nasilić. A sprawdź jeszcze czy nie masz uszkodzonego tego łącznika elastycznego(plecionki) przy wydechu. Jak miałem przerwany ten łącznik to strasznie wydechem rzucało i śmierdziało spalinami w środku auta.



Bartolomeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 26, 2013 23:49

Przenoszenie drgań na biegu jałowym

Post autor: Bartolomeus » pt gru 27, 2013 18:36

Plecionka wymieniona jest na nową, wydech jest szczelny. Czy ktoś się orientuje jaki jest zakres właściwych obrotów na biegu jałowym dla silnika 1.4 AEX?



Awatar użytkownika
aikon353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn lis 19, 2012 19:19
Lokalizacja: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Kontakt:

Przenoszenie drgań na biegu jałowym

Post autor: aikon353 » wt sty 07, 2014 11:28

od 770-970rpm przy 90*
do 1100-1200 przy ssaniu ogólnie schodzi bardzo szybko z tych obrotów jest to zauważalne nawet przy -25* mrozie.


a tak z doświadczenia z moim 1,4 aex z 1995r. to jest rożnie co do drgań brak jako takich. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości