Cykanie silnika VR6

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
G3C
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob paź 30, 2010 14:22
Lokalizacja: Gdańsk

Cykanie silnika VR6

Post autor: G3C » śr sie 21, 2013 14:25

Witam,

MK3 2.8 VR6 AAA

Może już ktoś miał owy problem - otóż kłopot związany jest z cykaniem silnika dochodzącym z okolic komory silnika. Najgorsze jest to, że cykanie pojawia się
i znika - nie ma reguły kiedy pojawia się dziwny odgłos. Czasem pojawia się rano po nocy, czasem nie; czasem jak przegonie Vr-a czasem jak po prostu stoję na światłach, raz pocyka Sobie minute dwie, a czasem potrafi i z pół dnia.
Kiedy już zacznie cykać - cyka cyklicznie równo i tempo cykania wzrasta wraz z podnoszeniem obrotów.
Dodam, że samochód nie traci mocy, nic kopci na biało, nie przerywa - wszystko funkcjonuje normalnie - tylko te irytujące cykanie :shock:

Czytałem że problem może dotyczyć popychacza oleju bądź nieszczelnego układu dolotowego ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia.

Jakieś podpowiedzi, sugestie ?



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Re: Cykanie silnika VR6

Post autor: bugatti415 » śr sie 21, 2013 19:02

Mialem nie tak dawno audi 100 c3 benzyna 5 cylindrow 136 koni.I takie cykanie bylo u mnie od samego poczatku.Auto kupilem od kolegi.Mowil mi o tym cykaniu wlasnie ze to popychacze zaworow juz sie koncza i trzeba by wymienic.On jezdzil z tym 3 lata a ja po nim jeszcze 7 lat i nic z tym nie robilem.Z tym ze u mnie cykalo prawie caly czas.Ale oleju nie brala,nie kopcila i mocy nie tracila.I poszla jeszcze do ludzi.Takze to raczej napewno popychacze zaworow do wymiany.



Awatar użytkownika
G3C
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob paź 30, 2010 14:22
Lokalizacja: Gdańsk

Cykanie silnika VR6

Post autor: G3C » czw sie 22, 2013 00:20

ok wielkie dzięki za informację, a orientujesz się jak cenowo to wygląda ?
Chcę to zrobić na dniach bo trochę lipnie brzmi ryczący cykający VR.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Cykanie silnika VR6

Post autor: bugatti415 » czw sie 22, 2013 20:00

Tego to nie wiem bo w swoim przypadku nawet nie pytalem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości