Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

orbit1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 13, 2013 19:27

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: orbit1995 » sob sie 03, 2013 20:49

Witam, mam problem z moim golfem chodzi o golfa 3 1.6 (101km) oznaczenie silnika AFT gaz + benzyna. Po wymianie silnika auto dziwnie się zachowuje, silnik kręci tylko do 5 tyś obrotów i w ogóle nie czuć że jedzie strasznie zmulony.
Mechanik twierdzi że to zużyte sprzęgło, co prawda sprzęgło łapie strasznie wysoko, ale czy może to być przyczyną że odcina go przy 5 tyś obrotów? poza tym, gdy auto jedzie na benzynie jakoś się toczy, gdy przełączę na gaz auto szarpie, nie wyrabia, jak dla mnie może być zle ustawiony rozrząd za czym idzie zapłon o ile się nie mylę, ustawia się on automatycznie?. czekam na jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: rysiektr » pn sie 05, 2013 09:35

orbit1995, odcinka przy 5 tys. była wałkowana 1000x na forum bo to typowa usterka. Może być spowodowana rozrządem lub czujnikiem halla albo złym ustawieniem zapłonu i jeszcze paroma innymi rzeczami.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: LittleBug » śr sie 07, 2013 10:56

Raczej odcięcie przy 5 tyś ma mało wspólnego z mechaniką, zwłaszcza sprzęgła:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-por ... -sprzegla/



orbit1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 13, 2013 19:27

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: orbit1995 » śr sie 07, 2013 16:33

Dzisiaj byłem podpiąć auto pod kompa, dwa kody usterek:
00520 - przepływomierz powietrza
00515 - czujnik halla

po zresetowaniu i ponownym podłączeniu został sam czujnik halla. czyli mam rozumieć że trzeba wymienić czujnik ?



Awatar użytkownika
SeDay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 11:54
Lokalizacja: FWS
Kontakt:

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: SeDay » śr sie 07, 2013 16:46

Co do tego czujnika to nie wiem ale jeśli chodzi o sprzęgło to mocno zużyte sprzęgło łapie na dole, lekko puścisz sprzęgło i zaczyna samochód ruszać za to dobre sprzęgło łapie przy górze to jedno a drugie jeśli silnik jest zamulony nawet na benzynie to daruj sobie narazie gaz bo jeszcze coś innego padnie. Znajomy kiedyś miał Golfa 3 z budą GT i silnikiem 1.8 tym 90 konnym i tez kiepsko wkręcał mi sie na obroty i ogólnie był zamulony (bez LPG) powodem okazały sie swiece. Wymienił wszystkie na BOSCHa i problem znikł.

Innym problemem moze być kiepska instalacja gazowa. Znam jednego który ma BMW E39 2.8 z kiepską instalacja LPG i przy 5000-6000 rpm przełącza mu z gazu na benzyne bo instalacja nie wyrabia. Zmienił wtryski i cos tam jeszcze i problem znikł więc i to weź pod uwagę poza tym nie wiem ile przebiegu ma twój silnik i nie jest nowy w dodatku meczony LPG więc nie katuj go wykrecając go do 5000 rpm zbyt często.


Skuter ZIPP Vapor 50/80cm3 '06 --> Škoda Felicia 1.3 MPI '97 Kombi --> VW Polo III 1.3 '94 HB --> Fiat Punto II FL 1.9 JTD '00 HB --> Ford Focus MK1 1.8 16V '99 Kombi --> VW Golf IV 1.6 SR '98 HB / Opel Zafira A 2.0 DTI '02

Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: pendzel_3 » śr sie 07, 2013 20:35

1 - zmień mechanika
2 - sprawdź czy rozrząd jest na pewno dobrze ustawiony
2 - zanim wymienisz czujnik sprawdź wtyczkę - przewody. wyczyść go - sensor.- jak nie pomoże - wymień.
3 - co do jazdy na gazie - to normalne że jak na benzynie jest jak mówisz to na gazie będzie jeszcze gorzej. - no chyba ze coś z instalacją nie tak - ale tego się dowiesz jak doprowadzisz go na benzynie do "normalność"


pozdrawiam


Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: rysiektr » śr sie 07, 2013 22:32

pendzel_3 pisze:2 - sprawdź czy rozrząd jest na pewno dobrze ustawiony
ustaw też zapłon VAGiem


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
qniu89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:13
Lokalizacja: Miasto Maczet ;)

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: qniu89 » czw sie 08, 2013 19:28

Z tego co pamiętam, to w tym silniku zapłon w pewnym zakresie ustawia się sam, a jak jest mocno przestawiony to albo nie zapali, albo będzie prychał i kaszlał... A przynajmniej ja jak wymieniałem pasek rozrządu to nie musiałem nic ustawiać.


Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 -> Golf 1.6/101KM GT '96

"nie zawsze kierowcą Golfa III jest bezmózgi, naćpany i pijany dres."

orbit1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 13, 2013 19:27

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: orbit1995 » czw sie 08, 2013 21:26

Puki co nie jestem w stanie ustawić zapłonu VAGiem.
Auto pali, tylko problemem jest to że auto odcina przy 5 tyś i jest strasznie zmulony, bywa też tak że gdy jadę wcisnę gaz to obroty lecą w gorę a prędkość wgl, dopiero gdy zdejmuje nogę z gazu auto trochę przyśpiesza i tak w kółko. Już któryś mechanik stwierdził że ślizga się sprzęgło. Możecie mi opisać objawy przełączenia się auta ( silnika ) na tryb awaryjny? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: rysiektr » czw sie 08, 2013 22:06

orbit1995 pisze: bywa też tak że gdy jadę wcisnę gaz to obroty lecą w gorę a prędkość wgl, dopiero gdy zdejmuje nogę z gazu auto trochę przyśpiesza i tak w kółko
to wskazuje na sprzęgło
orbit1995 pisze:Auto pali, tylko problemem jest to że auto odcina przy 5 tyś i jest strasznie zmulony,
to wskazuje na zapłon przepływkę albo czujnik halla, poszukaj na forum było 20000 razy o typ bo to typowa usterka
qniu89 pisze:Z tego co pamiętam, to w tym silniku zapłon w pewnym zakresie ustawia się sam, a jak jest mocno przestawiony to albo nie zapali, albo będzie prychał i kaszlał... A przynajmniej ja jak wymieniałem pasek rozrządu to nie musiałem nic ustawiać.
Nie masz racji, nic się samo nie ustawia, sam to się bałagan robi :pub: Jak miałeś wcześniej dobrze ustawiony zapłon i rozrząd został dobrze złożony to oczywiście, że nic nie trzeba dalej ustawiać.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
qniu89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:13
Lokalizacja: Miasto Maczet ;)

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: qniu89 » czw sie 08, 2013 22:09

Jeśli obroty silnika rosną, a prędkość nie to na 100% jest to kwestia sprzęgła (miałem tak w mojej starej Fieście). Co do odcinki przy 5000, to skoro Ci wywaliło błąd czujnika Halla, to najpierw bym się jemu przyjrzał tak jak koledzy pisali, najpierw wtyczki i inne duperele, potem ewentualnie sam czujnik. To częsty problem w tym silniku. Ewentualnie faktycznie możesz mieć gdzieś przestawiony rozrząd o 1 - 2 ząbki (choć nie jestem pewien czy w tym silniku by to w ogóle przeszło i dawało takie objawy), ale to już musiałbyś ściągnąć osłonę i samemu sprawdzić.


Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 -> Golf 1.6/101KM GT '96

"nie zawsze kierowcą Golfa III jest bezmózgi, naćpany i pijany dres."

Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: pendzel_3 » czw sie 08, 2013 22:09

orbit1995 pisze: bywa też tak że gdy jadę wcisnę gaz to obroty lecą w gorę a prędkość wgl, dopiero gdy zdejmuje nogę z gazu auto trochę przyśpiesza i tak w kółko.
no to w końcu opisałeś to treściwie - to rzeczywiście wygląda na sprzegło. jak auto rusza z miejsca? w ten sam sposób?


Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

orbit1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 13, 2013 19:27

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: orbit1995 » pt sie 09, 2013 20:59

Nie przy ruszniu jest normalnie, powoli noga z gazu auto rusza, czytałem też jak sprawdzić czy sprzęgło się ślizga, wyczytałem żeby wbić 1 zaciągnąć ręczny i puszczać sprzęgło tak jak bym normalnie ruszał, gdy auto zgaśnie powinno być ok, gdy zacznie go dusić i nie gaśnie tylko walczy to sprzęgło się ślizga, tak to działą ?



Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

Czy to wina sprzęgła czy źle ustawionego rozrządu?

Post autor: piotrek.radom » pn sie 12, 2013 09:48

Jak sprzęgło wyłachane to bierze wysoko i samochód nie ciągnie. Prosty sposób na sprawdzenie , który opisany jest właśnie post wyżej. Sam to przerabiałem. Dobre sprzęgło to ok 250zł + robota. Co do czujnika Halla to diagnozę Vagiem rób tylko na zapalonym silniku bo na zgaszonym silniku zawsze będziesz miał błąd czujnika halla. Co do odcinki przy 5000tyś. to sprawdziłbym dla pewności jakie ciśnienie daje pompa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości