mk3 ABD 1.4 szaleje z obrotami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RainbowDash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 30, 2012 21:49

mk3 ABD 1.4 szaleje z obrotami

Post autor: RainbowDash » ndz mar 10, 2013 15:32

Witam ostatnio mam same kłopoty z autem byłem wymienić przewody hamulcowe z tyłu od mechanika nie wyjechałem bo padł czujnik halla (wcześniej już miał kłopoty z odpalaniem) auto już przed tym miało dziwne obroty 1000 brak dogrzewania, przed tym wszystkim wymieniona była lambda bo palił gorzej jak smok. Wymieniony był też czujnik cieczy. Wczoraj wymieniłem nastawnik przepustnicy bo na starym pin 3 i 4 był cały czas zwarty poza tym ktoś już grzebał bo zatrzaski były połamane, ustawiłem TPS według porady z forum przemierzyłem zgodnie z instrukcją z autodaty wszystko ok auto postało całą noc z wypiętym akusem potem włączone rozgrzało się do 90 problem w tym że po włączeniu było 2000obr wskoczyło na 2500 chwile pochodził wskazówka się zaczęła ruszać spadło na 2000obr dopiero po rozgrzaniu do 90 spadły obroty na 1000. poczekałem aż troszkę ostygł, wskazówka była na 70 stopniach to obroty miał 1500 przy 90 znowu spadły na 1000.Podłączyłem auto do VAG'a wyrzucił błąd sondy 0525 (g39) 29-00 short to ground skasowałem po przejechaniu się kawałek błąd wrócił. Nie mam już zielonego pojęcia co jest nie tak bo już brakuje mi sił do tego auta... Proszę więc o pomoc ;)

Golf 3 1h1 1.4 ABD 60kM złącze OBD1 chciałem zrobić adaptacje vag'iem ale nie ma lini 98 pisze N/A



Awatar użytkownika
Celek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:12
Lokalizacja: Pecna Ok. Mosiny/Poznań

mk3 ABD 1.4 szaleje z obrotami

Post autor: Celek » ndz mar 10, 2013 16:03

Pamiętam że sam miałem przeboje z Tym silnikiem, Jak posiadłem rok temu ten model. Mi pomogło wymiana silniczka krokowego,



Awatar użytkownika
RainbowDash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 30, 2012 21:49

mk3 ABD 1.4 szaleje z obrotami

Post autor: RainbowDash » ndz mar 10, 2013 16:12

Nastawnik przepustnicy tam nie ma krokowca ;) tylko mówi się na to krokowiec, ale jak pisałem wymieniony wczoraj poza tym zapomniałem dopisać jeszcze że lewego luftu nie bierze zaslikonowana podstawka z kolektorem i przepustnica z podstawką potem psikane plakiem obroty się nie zmieniały więc szczelne.



KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

mk3 ABD 1.4 szaleje z obrotami

Post autor: KOSA1987 » pn mar 11, 2013 14:53

Ja też z tym walczyłem kupe czasu. U mnie padł nastawnik przepustnicy. Wymieniłem na nowy i miałem identyczny objaw jak u Ciebie, kopałem z tpsem sondą itp szukałem nawet nieszczelności zmieniłem nawet czujnik temp i nic. Po wszelkich staraniach zrobiłem tak- Wypiełem wtyczke z nastawnika podpiełem zasilacz do niepamietam ktorych pinów i cofnelen silniczek na paxa zeby zamknac przepustnicze. Potem śróbką regulacyjna ta ktora opiera sie o regulacje przepustnicy wukrecilem tak aby byla szczelina ok 0,5mm po czym drobna regulacja tpsa i jest juz wszystko ok.



Awatar użytkownika
RainbowDash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 30, 2012 21:49

mk3 ABD 1.4 szaleje z obrotami

Post autor: RainbowDash » pn mar 11, 2013 17:17

Jak będę miał troszkę czasu to spróbuje tak zrobić i dam znać czy pomogło, bo według porady na forum śruba regulacyjna przy max cofniętym nastawniku miała być dokręcona do zwarcia na pinach 3 i 4 potem cofnięta o 0.5-1 obrotu chyba że ja to źle zinterpretowałem. Puki co jeszcze jedna sprawa wieszanie się obrotów na 2000 może być spowodowane nieszczelnością między końcowym a środkowym wydechem ? bo kiedyś tak zaczęło mi się robić jak rozpadł mi się końcowy całkowicie go wywaliłem i jechałem po nowy i łapał mi na 2000 po założeniu nowego przestało teraz jest znowu rozszczelnione bo geniusz :ass: który montował chyba nie dał pasty a obejmę źle założył bo nie ściska naciętej końcówki tylko rurę musiało trzymać i wyskoczyło przy telepaniu każdą częścią auta na starym nastawniku. :los2:



Awatar użytkownika
RainbowDash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 30, 2012 21:49

mk3 ABD 1.4 szaleje z obrotami

Post autor: RainbowDash » śr mar 13, 2013 19:29

Niestety nic to nie dało ;/ obroty na zimnym silniku 2000-3000obr po nagrzaniu 1000obr ale jak doda się gazu łapie na 2000obr i powoli spada do 1000obr sprawdzałem napięcie na pinach TPS 1-2 przy nagrzanym silniku 0,8-0,9v na obrotomierzu pokazuje 1000obr z tym że obrotomierz może kłamać bo tarcze były zmieniane więc może być 800obr



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

mk3 ABD 1.4 szaleje z obrotami

Post autor: Jaras » pt mar 15, 2013 13:33

Kolego a zdemontuj TPS i sprawdź czy ścieżki na nim nie są wytarte ...
To może być powód dla którego krokowy nie pracuje jak powinien i wariuje z obrotami... Wiele razy się z tym spotkałem, zarówno u siebie jak i u znajomych...



Awatar użytkownika
RainbowDash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 30, 2012 21:49

mk3 ABD 1.4 szaleje z obrotami

Post autor: RainbowDash » pt mar 29, 2013 17:13

TPS na 100% do wymiany konektor jeździł obok ścieżek problem w tym że mam trochę strach zamawiać na allegro TPS bo podmieniłem na taki co kupiłem na szrocie to wtrysk mi piszczał i lał paliwo zamiast dawkować, miałem problem zwrócić bo gość się kłócił że wciskam mu moją starą zepsutą część. Poprawiłem Konektror w TPS jeździ po ścieżkach i trzyma te obroty 1200-1300 na zimnym na nagrzanym 900-1000. Problem w tym że pali po 20/100 ostatnio wypadł mi z pracy ostatni tłok (przy rozrządzie) poszedł przewód WN bo silnik chodził nie równo nie miał mocy a wypięcie przewodu z kopułki nie wpływało na prace za to jak wypięło się przy świecy i iskra skakała z przewodu na końcówkę świecy silnik chodził normalnie ;) jutro dostane przewody bo dzisiaj zamówiłem :P jeszcze sprawa przy tym cylindrze spod kolektora wylotowego pluje czarną mazią z tłumika końcowego też, że to olej raczej wątpię bo by ubywało, może to być po prostu bęzyna pomieszana z syfem z wydechu ?

Pod autem sucho nie kapie chłodniczego tez nie bierze co prawda po zalaniu płynem chłodniczym ubywa go do poziomu pod minimum ale tak stoi potem.Nie ma tez masła w płynie, pod korkiem klawiatury jest trochę ale jak się jedzie dłużej widać że znika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości