Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: twi5ter666 » wt sty 15, 2013 22:05

Witam kolegów,
Szkoda, że mój pierwszy post na tym forum dotyczy awarii mojego auta, ale niestety to nastąpiło.
Jest to MK 3, 1.8 ABS z LPG
Wszystko zaczęło się od wycieku płynu chłodniczego, prawdopodobnie z króćca z prawej strony silnika. Wyciek nastąpił w drodze do domu, po uzupełnieniu płynu dojechałem te 10 km. Następnego dnia chciałem zlokalizować wyciek, odpalił bez problemu, zgasiłem go, dolałem płynu prawie pod kreskę maximum i wtedy zaczęły się największe problemy. Przy próbie uruchomienia odpalał na chwilę po czym gasł, po może sekundzie. Po kilku próbach w ogóle nie zaczął się uruchamiać, rozrusznik kręcił, kontrolki OK, ale nic się nie działo. Zauważyłem przy okazji, że kabel od klemy minusowej zaczyna dymić. Po odkręceniu go okazało się, że jest całkowicie przerwany przy bloku silnika, prawdopodobnie skorodował przez ten wyciek. Po wymianie niestety golfik nadal nie chce odpalić. Dodam, że autko kupiłem na początku grudnia, chodził do tej pory bardzo dobrze.
Czasami przy przekręceniu stacyjki w pozycję rozruch słuchać tylko pykanie z okolic skrzynki przekaźników, kontrolki przygasają i nie kręci.
Proszę o poradę co mogę sprawdzić, wydaje mi się, że płyn zalał jakieś elementy elektroniki :(
P.S Jeśli złamałem regulamin oraz napisałem coś niezrozumiale to proszę o wyrozumiałość.
Nagrałem również filmik z próby uruchomienia, jednak źle trzymałem telefon - wybaczcie, tutaj link " onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
Mateusz



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: miś fazi » wt sty 15, 2013 22:12

jak kontrolki przygasają , to musisz sprawdzić dokładnie klemy na akumulatorze . połączenie plusowej klemy ze śrubą przy rozruszniku , czy tam jest dobry kontakt



twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

Re: Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: twi5ter666 » wt sty 15, 2013 22:18

miś fazi pisze:jak kontrolki przygasają , to musisz sprawdzić dokładnie klemy na akumulatorze . połączenie plusowej klemy ze śrubą przy rozruszniku , czy tam jest dobry kontakt
Dzięki za zainteresowanie tematem :) Klemy sprawdzałem dokładnie, nawet je czyściłem :( Na filmiku od 50 sekundy widać co się dzieje ...



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: miś fazi » wt sty 15, 2013 22:44

filmik mi nie idzie



twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

Re: Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: twi5ter666 » wt sty 15, 2013 22:49

miś fazi pisze:filmik mi nie idzie
proszę spróbuj teraz, był ustawiony jako prywatny. "Akcja" zaczyna się od 50 sekundy .. ;)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: miś fazi » wt sty 15, 2013 22:55

patrzyłeś czy masz iskrę na świecach ?



twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: twi5ter666 » wt sty 15, 2013 22:59

Nie patrzyłem, auto stoi pod chmurą i jak wracam z pracy jest już ciemno - taka dłubanina przy latarce. Przed tym wyciekiem płynu palił normalnie, z gazu i benzyny. Teraz w ogóle.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: miś fazi » wt sty 15, 2013 23:08

sprawdź czy masz iskrę , bez tego to nic nie wymyślimy , wystarczy że zalało gdzieś aparat zapłonowy i już będą problemy , bo tam nie ma co innego zalać



twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: twi5ter666 » wt sty 15, 2013 23:31

OK jutro sprawdzę, rozumiem że mam sprawdzić każdą świece z osobna. Dzięki za pomoc, dam znać :)
Jednak nie miałem możliwości sprawdzenia, zrobię to po weekendzie. Dzisiaj dokładnie przyjrzałem się złączom elektrycznym, niestety dużo z nich jest wilgotnych, dodatkowo pogoda nie sprzyja :(



twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: twi5ter666 » czw sty 17, 2013 20:12

Witajcie,
Sprawdzałem świece, iskra jest - nie wiem czy się cieszyć czy płakać :(
Koledzy macie może jakieś sugestie co to może być ? Nie wiem czy to ma znaczenie, przed tą awarią zatankowałem LPG do pełna, a przy próbie odpalenia z gazu nie słuchać charakterystycznego cyknięcia z butli, a zawsze było...



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: mka 3 » sob sty 19, 2013 14:51

twi5ter666, sciagnij przewod paliwowy czy wogule paliwo dochodzi do wtrysku moze pompa nie działa padnał bezpiecznik? pompe powino słychac jak chodzi. jak ci elektroro zawur nie cyka to prad nie dochodzi zapewne do przełacznika i tego jest wina on rozdziela prad zeby chodził na bezynie albo na gazie. tam bym szukał przyczyny. mozesz sobie krecic a wtrysk nie bedzie dzaiłał i nie zapali .



twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

Re: Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: twi5ter666 » sob sty 19, 2013 17:02

mka 3 pisze:twi5ter666, sciagnij przewod paliwowy czy wogule paliwo dochodzi do wtrysku moze pompa nie działa padnał bezpiecznik? pompe powino słychac jak chodzi. jak ci elektroro zawur nie cyka to prad nie dochodzi zapewne do przełacznika i tego jest wina on rozdziela prad zeby chodził na bezynie albo na gazie. tam bym szukał przyczyny. mozesz sobie krecic a wtrysk nie bedzie dzaiłał i nie zapali .
Witam
Tez mi sie wydaje, że objawy są jakby pawlio nie dochodziło, musze to sprawdzic. Przed przeczytaniem Twojego posta poszedlem do samochodu i za radą mechanika próbowałem odpalenia za pomocą czegoś takiego jak K2 super start (on mi polecił zwykły plak ale nie miałem). Odpiałem kostkę co jest w środku od przełącznika gazu, psiknalem kilka razy w rurę od filtra powietrza i o dziwo już tak wyglądało jakby miał zapalić, nawet trochę obrotów dostał. Gdyby pompa nie działała był by taki efekt ? Pojde zobaczyć bezpiecznik od pompy paliwa, z tego co widzę to nr 18
pozdrawiam
Mateusz



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: miś fazi » sob sty 19, 2013 17:29

od pompy jest F18 , ale sprawdź tak samo F15 , pompę powinno być słychać jak przekręcisz kluczyk



twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

Re: Rozrusznik kręci, ale nie odpala

Post autor: twi5ter666 » sob sty 19, 2013 17:34

miś fazi pisze:od pompy jest F18 , ale sprawdź tak samo F15 , pompę powinno być słychać jak przekręcisz kluczyk
Zaraz ide sprawdzić bezpieczniki. Po przekręceniu w pozycje zapłon faktycznie nic nie słychać ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości