znikające paliwo mkIII

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ewutek

znikające paliwo mkIII

Post autor: Ewutek » czw gru 27, 2012 15:37

tak jak w temacie gdzieś znika mi paliwo z mojego MKIII 1.6 AEA... jeżdżę na gazie ale co drugi raz tankując gaz muszę zatankować paliwo i to min 15 litrów (tak żebym zawsze miała ponad rezerwę) wiadomo ze jak jest zimno to jakiś tam odcinek przejadę na paliwie zanim go prze gazuję no ale dziwne żeby po przejechaniu 2-3 km silnik spalił mi 5-6 litrów paliwa i wskaźnik opadał do drugiej kreski rezerwy :panna:
jakieś pomysły?? :-)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

znikające paliwo mkIII

Post autor: Paweł Marek » pt gru 28, 2012 01:27

Zimny silnik ciągnie na ""ssaniu" bardzo dużo benzyny, może masz przełączanie na LPG zależne od temperatury i później się przełącza niż ci się zdaje - jest taka możliwość?
Druga opcja - wyciek paliwa, ale śmierdziało by paliwem spod auta
Trzecia - pęknięty regulator ciśnienia paliwa, jest we wtrysku, jeśli pęknie to benzyna leci w silnik również podczas jazdy na LPG
czwarta - zużyty lejący wtryskiwacz paliwa - rzadka sprawa żeby lał aż tak żeby powodować zauważalne ubytki benzyny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Ewutek

znikające paliwo mkIII

Post autor: Ewutek » pt gru 28, 2012 10:55

pierwsza i druga opcja odpada... sama muszę go prze gazować by zaczął jechać na gazie... i po prze gazowaniu wyłącza mi się pompka paliwa od razu... wyciek tez odpada ani nie śmierdzi ani nic wie widać by coś gdzieś ciekło...
co do trzeciej czwartej opcji sprawdzę może to będzie coś z tym co napisałeś. Dzięki



18rp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr cze 22, 2011 02:44

znikające paliwo mkIII

Post autor: 18rp » sob gru 29, 2012 19:20

Też mi zużywał benzynę podczas jazdy na gazie. Okazało się, że mam uszkodzony przekaźnik i nie odcinało wtrysku.



arwam

znikające paliwo mkIII

Post autor: arwam » ndz gru 30, 2012 17:05

18rp pisze:Okazało się, że mam uszkodzony przekaźnik i nie odcinało wtrysku.

to jak najbardziej warto sprawdzić.

po za tym należy pamiętać że w zimie, ECU nalicza znacznie bogatszą mieszankę dla zimnego silnika, jesli ciągle jeździmy na zimnym silniku na benzynie to trzeba się liczyć z większym zużyciem w zimie.
chyba że w porównaniu do poprzednich lat tak się dzieje to wtedy należy szukać intensywnie przyczyny.

dla odmiany na Gazie silnik przy zimnym rozruchu potrzebuje Uboższej mieszanki niż na gorącym, nie tylko szybciej się nagrzewa, ale i równomierniej pracuje...
przekaźnik łatwo jest wykluczyć, wystarczy w trackie pracy silnika na gazie odpiąć kabel idący do wtryskiwaczy z przekaźnika, najczęściej masę rozpinają, i jednocześnie emulują wtryskiwacze aby ECU nie rejestrowało błędów związanych z przerwaniem obwodu elektrycznego wtryskiwaczy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

znikające paliwo mkIII

Post autor: Paweł Marek » wt sty 01, 2013 22:37

w tym silniku emulacji się nie stosuje nie potrzeba, reszta się zgadza można wyjąć wtyczkę od wtryskiwaczy dla testu, tylko jak to zrobic ma praktycznie to nie wiem, zatrzymywać się , wychodzić z auta rozłączać ?Opcja chyba nie dla dziewczyny - chociaz nie wiem -same walczyły o prawa :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arwam

znikające paliwo mkIII

Post autor: arwam » wt sty 01, 2013 23:51

można też dal testu wyjąc przekaźnik pompy paliwa...
nie bedzie ciśnienia paliwa to i nie bedzie paliwa podanego do silnika



Ewutek

znikające paliwo mkIII

Post autor: Ewutek » śr sty 02, 2013 18:49

Paweł Marek, niech Pan się nie boi... mimo tego że dziewczyna to sobie jakoś poradzę...
arwam, w najbliższym czasie (jak wyzdrowieje) to przetestuje... jak coś będę się do Ciebie odzywać na PW :D



arwam

znikające paliwo mkIII

Post autor: arwam » śr sty 02, 2013 19:41

Ewutek pisze:arwam, w najbliższym czasie (jak wyzdrowieje)

ja też planuję ale ciągle się nie udaje :panna: :panna:

i przez to prace stoją, czasem coś z doskoku dłubnę ale to nie jest to.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości