Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adamk1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt sty 19, 2010 22:49
Lokalizacja: Budno/Goleniów
Kontakt:

Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Post autor: adamk1990 » ndz lis 18, 2012 18:09

Witam, mam problem z moim Golfem III 1.6 AEE 75KM, wtrysk wielopunktowy, 1995r.

Mianowicie jeździ ale jest bardzo słaby, trzęsie silnikiem- diagnoza nie pali na wszystkie gary. I okazało się że pali na 1 i 4 cylinder.

Co ciekawe iskra jest na każdej świecy, na każdym kablu. Podmieniałem kable, przewody. Po odjęciu przy pracującym silniku kabla ze świecy 2 i 3 -zero reakcji, po ściągnięciu 1 lub 4 auto gaśnie.

Po wykręceniu świec 2 i 3 jest mokra, bez śladów spalania, dwie pozostałe idealnie brązowe.

Ciśnienie sprężania po ok. 13 barów na każdym cylindrze.

Po zdiagnozowaniu Vagiem siedzi sonda, nowa jest w trakcie wysyłki, poza tym śmierdzi paliwem z wydechu, w garażu aż w oczy szczypie. Wtryski leją?!

Pomóżcie, dlaczego nie spalania w 2 cylindrach.

pzdr



TKr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 19, 2012 00:34

Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Post autor: TKr » pn lis 19, 2012 00:58

To że iskra jest nie znaczy wcale że świeca jest dobra, może mieć przebicie i pod dużym ciśnieniem (takim jak jest w cylindrze) iskra może przeskakiwać gdzieś bokiem gdzie po prostu jest jej łatwiej, albo w środku tak że nie zapali mieszanki. Właśnie trzymam w ręku taką świecę, która po nawierceniu otworu służy mi jako breloczek do kluczy - objawy były takie jak ty opisujesz - tzn, na zewnątrz po wykręceniu z silnika jest iskra, bardzo ładna taka jak powinna być, a po wkręceniu w cylinder nie pali. Świeca ta ma mi na co dzień przypominać że nie zawsze wszystko jest takie na jakie na pierwszy rzut oka wygląda, bo szukając usterki naprawdę trochę się namęczyłem :D
W zasadzie problemy ze świecą zaczęły się podobnie jak u Ciebie - tzn. niesprawna sonda lambda -> wtryskiwaczew ładnie podlewające cylinder paliwem, nagar na świecy i w końcu gdzieś przebicie. Sondę też wymieniłem bo z diagnostyki wynikało że nie sprawna, ale niepalenie zostało, aż do założenia nowych świec - co ciekawe na starych przejechałem może z 300 km.
Jak sprawdzić czy moja teoria jest dobra - podmienić świece, na nowe, albo przynajmniej 1 z 2 cylindrem zamienić miejscami i obserwować co się dzieje. Powodzenia.



kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Post autor: kasztanek » pn lis 19, 2012 14:41

A ktoś Ci kali nie poprzełączał miejscami ? ;>



adamk1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt sty 19, 2010 22:49
Lokalizacja: Budno/Goleniów
Kontakt:

Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Post autor: adamk1990 » pn lis 19, 2012 19:46

Nikt kabli nie pozamieniał, wiem jak przecież powinny być. Podmieniałem świece, na tych dwóch cylindrach nie ma spalania.

Skoro świece które nie palą na jednym a palą na drugim wnioskuję że są ok. Ale zastanowię się nad wymianą. kable dałem nowe Sentech, poprzednio były Janmor-bez poprawy, iskra taka sama.

Auto kupiłem i doprowadzam dopiero do stanu używalności, więc co się kiedyś z nim działo-wielka niewiadoma.



peteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 14:34
Lokalizacja: Bytom & Wrocław

Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Post autor: peteer » pn lis 19, 2012 20:16

Możesz spróbować zamienić wtryskiwacze ze sobą.



adamk1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt sty 19, 2010 22:49
Lokalizacja: Budno/Goleniów
Kontakt:

Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Post autor: adamk1990 » pn lis 19, 2012 20:35

Czemu ja na to nie wpadłem? Czy jest na to jakaś procedura, czy po prostu wycisnąć z gniazd? Jak można je organoleptycznie sprawdzić?

Nie chcę w ciemno nowych kupować. Trzeba komplet wymienić czy pojedynczo da radę?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Post autor: Paweł Marek » wt lis 20, 2012 12:58

Awaria dwóch wtryskiwaczy na raz jet mało prawdopodobna, sprawdź opór we wtyczkach czy mają taki jak działające. Napewno kabelki 2 z 3 nie zamieniono?? No bo twierdzisz ze mokre świece i że iskra jest to może iskra w złym momencie i dlatego zapłonu brak


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

adamk1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt sty 19, 2010 22:49
Lokalizacja: Budno/Goleniów
Kontakt:

Re: Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Post autor: adamk1990 » wt lis 20, 2012 16:59

Ok, zastosuje się do wskazówek, dzisiaj mam trochę czasu to pogrzebię.



adamk1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt sty 19, 2010 22:49
Lokalizacja: Budno/Goleniów
Kontakt:

Re: Nie pali na dwa cylindry, iskra jest 1.6 AEE

Post autor: adamk1990 » śr lis 21, 2012 19:30

Dla potomnych:
Auto śmiga jak nowe, ma chyba więcej teraz, niż 75KM :hmm:

Co się okazało; wyciągnąłem wtryskiwacze, z zewnątrz nie miały śladu zabrudzeń, popłukałem trochę benzyną ekstrakcyjną z wierzchu, potem podałem 12v cyklicznie i dmuchałem sprężonym powietrzem ok.6 bar. Trwało to dosłownie ok. 1minuty cała robota. Zrobiłem to na odpieprz, chciałem zobaczyć czy jest różnica i czy wymieniać wtryskiwacze, szczerze mówiąc nawet nie myślałem czy się zepsują, i tak w planach miały być nowe..

Auto śmiga jak złoto, nie śmierdzi paliwskiem itp., może obroty wariują na wolnych, ale to już niedługo zacznę zgłębiać te AEE nieszczęsne..

Wiele satysfakcji daje dojście do celu samemu, polecam :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości