odma a nierowna praca silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rumcajs9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 25, 2011 15:57

odma a nierowna praca silnika

Post autor: rumcajs9 » pn lis 05, 2012 16:56

Witam mój golf to 1.8 ABS. Mam problem z nierówną pracą silnika na wolnych obrotach. Podejrzewam że jest to wina przewodu odmy który wchodzi do wtrysku (chodzi o przewód gumowy co idzie do pokrywy zaworowej i wtrysku) gdyż jak go ścisnę palcami to zaczyna równo pracować. Odmę całą przeczyściłem razem z separatorem oleju ale problem pozostał:(:( Czy można ten przewód całkiem przytkać???? tzn ściągnąć go opaską????? Miał ktoś może podobny problem???? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Zdjęcie nie moje ale zaznaczyłem o co dokładnie mi chodzi.
Obrazek



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

odma a nierowna praca silnika

Post autor: XV2 » wt lis 06, 2012 13:42

a przewód metalowy(łączący się z odmą ) z bloku wyczyściłeś ? :bajer:


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

odma a nierowna praca silnika

Post autor: Paweł Marek » wt lis 06, 2012 18:57

odma działa skoro jej ściśnięcie wpływa na poprawę pracy silnika, więc winy w niej nie szukaj. W grę wchodzą duże przedmuchy do odmy z powodu zużycia silnika więc sprawdź stopień sprężania. Ewentualnie masz z jakichś niejasnych narazie przyczyn niewłaściwy skład mieszanki, a ściśnięcie odmy ją trochę wzbogaca. Możesz na razie skontrolować podstawę pod wtryskiem czy szczelna - dziura w niej jeśli jest powoduje właśnie że mieszanka jest zbyt uboga z powodu lewego powietrza


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

rumcajs9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 25, 2011 15:57

odma a nierowna praca silnika

Post autor: rumcajs9 » wt lis 06, 2012 19:22

Tak przewód metalowy z boku silnika przeczyszczony razem z separatorem jak napisalem. Podstawę pod wtryskiem mam wymienioną tzn wymieniałem z wiosny. Ciśnienie sprężania mam w granicach 11 barów na każym cylindrze. Prawda jest w tym że jak podłączałem pod vaga wywala mi błąd 00561 - dopasowanie mieszanki 09-10 wartość skrajna adaptacji przekroczona. Czyli kolega ma rację ze składem mieszanki. Dodam że podmieniałem sondę , wtrysk z przepustnicą , świece przewody , kopulke i palec tez mam wymienioną(wszystko beru). Moje pytanie brzmi czy jak scisnę troche opaską ten przewód czy mogę tak jeździć czy coś może się stać ??? chocią wolałbym znaleść jakieś rozwiązanie oczywiście.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

odma a nierowna praca silnika

Post autor: Paweł Marek » wt lis 06, 2012 22:39

nie rób nic takiego odma się zatka i będzie gejzer oleju pod maską w największy mróz kiedy ci to najmniej bedzie potrzebne. Pomyśl o TPS, poczytaj na forum o ustawieniu - są tematy, sprawdź czujnik temperatury płynu i powietrza, omomierzem, normy sa na forum (nie kupuj w ciemno nowych tylko sprawdź bo kupić możesz w zamiennikach szajs). Błąd mówi że dziłanie sondy lambda nie jest już wystarczające dla skompensowania złego składu mieszanki spowodowanego czymś innym - np tym TPS który w monowtrysku jest podstawwym czujnikiem decydującym o składzie mieszanki ( w nowszych wtryskach jest to przepływomierz albo czujnik MAP)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
qniu89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:13
Lokalizacja: Miasto Maczet ;)

odma a nierowna praca silnika

Post autor: qniu89 » wt lis 06, 2012 23:22

Ewentualnie sam przewód odmy jest gdzieś nieszczelny i stąd łapie lewe powietrze, sam miałem kiedyś podobną sytuację. Wymiana wężyka pomogła.


Fiesta 1.1/50KM CLX '91 -> Vectra 2.0/115KM CD '94 -> Golf 1.6/101KM GT '96

"nie zawsze kierowcą Golfa III jest bezmózgi, naćpany i pijany dres."

rumcajs9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 25, 2011 15:57

odma a nierowna praca silnika

Post autor: rumcajs9 » ndz lis 11, 2012 13:00

Witam sprawdziłem ciśnienie jest odpowiednio 1-11, 2-11, 3-10 , 4-11,5 także wydaje mi się że jest ok. Sprawdziłem także napięcia na TPS wg. opisów na forum i wygląda że jest też ok. Czujnik temperatury ok (zakupiony oryginalny z aso) sprawdzałem jeszcze na innym i jest tak samo. Wyczytałem że po odpięciu wtyczki od czujnika temperatury silnik powinien dostac wieksze obroty - a u mnie tego zjawiska brak(poprostu żadnej reakcji). Dodam że rano jak odpalam to ssanie mam. Ostatnio zauważyłem że po nagrzaniu silnik pracuje równiuśko ale jest to raz na bardzo rzadki czas:( Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł????



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości