Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: Pawlo_j23 » śr paź 31, 2012 20:01

Hej, dzisiaj w czasie jazdy wywaliło mi zaślepkę czujnika na króćcu wody i wyleciała większość płynu, teraz nie wiem czy zaślepka była aż tak stara, że poprostu puściła czy silnik pompuje lewe ciśnienie do wody... Szukam jakichś informacji na ten temat ale póki co nic nie znalazłem..

P.S w golfie III 1,8 ABS 90KM



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: majekMK2 » śr paź 31, 2012 23:25

no to kolego sprawdź krocciec czy jest ok zamontuj zaślepkę lub obojętnie jakiś czujnik zagrzej go i sprawdź jakie ma ciśnienie czy ok bo moze dlatego wywaliło


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: Paweł Marek » śr paź 31, 2012 23:48

Pawlo_j23, jak kolega wyżej pisze, załóż nową zaślepkę z nowym oringiem, postaraj się o zawleczkę metalową jak orginalna do czujnika, bo te plastykowe co dokładają do zaślepek to szajs, mnie się to samo zdarzyło, już lepiej z drutu dorobić. O uszczelce głowicy nie myśl na razie, nawet jeśliby była padnięta to od upuszczania ciśnienia jest zaworek w korku zbiorniczka i tam powinno ciśnienia uciekać a nie zaślepką, więc raczej ona sama w sobie była winna.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: Pawlo_j23 » czw lis 01, 2012 00:58

Dzięki za odpowiedzi, niestety jutro nie zakupię zaślepki ale może pożyczę u kumpla, zaleję go wodą i sprawdzę co i jak. Może korek od zbiorniczka jest do bani. Plastikowej zawleczki nawet bym nie próbował zakładać :P



Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: Pawlo_j23 » czw lis 01, 2012 13:57

Dzisiaj wstawiłem zamiast zaślepki stary czujnik, nowy oring ( zielony od klimy ale tymczasowo ), zrobiłem zawleczkę ze szprychy, zalałem go wodą destylowaną. Odpaliłem, pochodził do załączenia wentylatora. Węże wydają się być twarde w normie, w zbiorniczku nie pojawiają się bąbelki powietrza, dopiero po przegazowaniu trochę ich poleciało ale to chwilę po zalaniu wodą więc pewnie się odpowietrzał układ. Po zabiegu nigdzie nic nie cieknie i jest jak było przed awarią... Jutro zakupię zaślepkę i może uda się dorwać ori zawleczkę. Mam nadzieję, że to ze starości rozleciała się zaślepka...

W sumie teraz tak sobie pomyślałem, wentylator załączył mi się dopiero przy 110 stopniach a z tego co kojarzę powinien mieć dwie prędkości i temperatury włączania ?

Po zmostkowaniu wtyczki od czujnika wentylatora działają obydwa biegi. Czujnik przy temp ok 95 stopni nie załącza wentylatora... na pinach czujnika nie występuje zwarcie, więc jest do wymiany. Ciekawe czemu tak nagle przestał działać .



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: adamwwy » czw lis 01, 2012 22:44

Bo się zwyczajnie zepsuł... Dość często spotykam się z tą awarią i nie tylko w VW



Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: Pawlo_j23 » pt lis 02, 2012 18:26

Uff dzisiaj zakupiłem nowy czujnik, zaślepki, niestety nie mam stalowych zawleczek ale jak tylko takie dorwę to podmienię. Niestety czujnik obracał się w chłodnicy i musiałem wyjąć chłodnicę... nawet dobrze bo chłodnica od spodu już miała wycieki, nie wiadomo kiedy by puściła. Jutro jadę po nową chłodnicę, zakładam nowy czujnik i zobaczymy co to będzie. Niedawno wymieniałem termostat, myślicie że warto go przy okazji sprawdzić ? Puszcza wodę ale wydaje mi się, że przy trochę za dużej temperaturze.. ok 95 st z tego co pamiętam



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: majekMK2 » pt lis 02, 2012 18:38

jesli wszystko bedzie zdemontowane to lepiej wymienić i miec 100% pewności ze bedzie juz ok


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: Pawlo_j23 » sob lis 03, 2012 12:47

Nowa chłodnica już założona, podoba mi się prostota w demontażu wszystkiego w golfach :) Nowy czujnik już w chłodnicy, zalany płynem, pochodził troszkę, temperatura na wskaźniku doszła do 110 st, wentylatory się nie załączyły ale to pewnie wina jeszcze zapowietrzonego układu. Poczekam aż trochę wystygnie, uzupełnię płyn a potem... mam nadzieję, że będzie cacy :P Zaczynam się teraz zastanawiać czy pompa wody daje jeszcze radę.

Po odpowietrzeniu wszystko chodzi cacy. Temperatura mierzona na chłodnicy przy czujniku. Przy 90 stopniach załącza się pierwszy bieg wentylatora, wskazówka na zegarach utrzymuje się na połowie czyli 90 st. Termostat otwiera. Niebawem testowa jazda :)
Na koniec dodam, że przy wymianie termostatu warto jest sprawdzić wszystkie miejsca w układzie chłodzenia które mogą płatać figle.



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: majekMK2 » sob lis 03, 2012 14:27

to czekamy na info czy wszystko wroci do normy po przejażdżce


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Wywaliło wodę przez zaślepkę czujnika ....

Post autor: Pawlo_j23 » sob lis 03, 2012 16:43

Jazda testowa zakończona. Wszystko w normie, temperatura na wskaźniku cały czas trzyma 90st, pod maską nic złego się nie dzieje :) Niestety przy okazji urwał mi się wydech więc znowu będzie co robić :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości