Rodzaje sond lambda w mk3 oraz problem z obrotami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Rodzaje sond lambda w mk3 oraz problem z obrotami

Post autor: Scarab » ndz wrz 16, 2012 20:55

Czy we wszystkich silnikach benzynowych w mk3 były jednakowe sondy lambda czy występowały różne typy?
Czy fakt, że po odpaleniu zimnego silnika moje auto dopóki się lekko nie nagrzeje utrzymuje 2tys obrotów może być spowodowane uszkodzoną sondą czy raczej powód takiego zachowania będzie inny? Kable, świece, kopułka, palec wymienione pół roku temu, ostatnio wyczyściłem TPS i przepustnicę oraz usunąłem katalizator.



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Rodzaje sond lambda w mk3 oraz problem z obrotami

Post autor: Adz@r » ndz wrz 16, 2012 21:26

Moim zdaniem objawy uszkodzonej lambdy są inne, głównie jest zwiększone nawet o 50% spalanie. Przez długi czas utrzymuje 2tyś obrotów ? wkręca się odpowiednio na obroty ? może po prostu jak jest zimny to u Ciebie trochę dłużej załączone jest tzw "ssanie". Filtr powietrza w jakim stanie ?



Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Odp: Rodzaje sond lambda w mk3 oraz problem z obrotami

Post autor: Scarab » ndz wrz 16, 2012 22:31

Podwyższone obroty utrzymują się przez jakieś 2 minuty, filtr powietrza wymieniany niedawno. Od czasu jak obrocilem lekko aparat zapłonowy bo chyba był źle ustawiony wkreca się dobrze, wcześniej był bardzo mulasty.

Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości