Coś go boli nie wiem co ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bajerant21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 22:00

Coś go boli nie wiem co ?

Post autor: bajerant21 » ndz maja 27, 2012 19:31

Witamwszystkich miłośników i specjalistów !
Mam problem ze swoim golfem:
Golf III Gti 2.0e
Problem jest taki że nie ma ssania rano jak go odpale to musze dodać gazu inaczej nie odpali kolejny problem to taki że jak jade i deptam go to nie ma mocy zdycha przerywa nie wiem już o co chodzi ! Wymeiniłem świece kable filtr paliwa i dalej nic nie ma poprawy.Może to być wina przepustnicy wraz z potencjometrem ? Raz już tak było skasowałem błedy na kompie i jakoś się naprawiło lecz teraz znów dostał nawrotu choroby
pomóźcie ? mysle wymieniac caly silnik na taki który jest sterowany silnikiem korkowym wiadomo o co chodzi



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Coś go boli nie wiem co ? Pomocy

Post autor: Jaworess » ndz maja 27, 2012 22:25

Z brakiem ssania może być coś z czujnikiem temperatury powietrza zasysanego. Miałem kiedyś coś takiego ale w innej marce. Czujnik był ok, wiązka od niego też a jeden pin we wtyczce nie łączył, warto sprawdzić. Co natomiast do innych objawów to nie mam pomysłu, no może jedynie poza luźną klemą aku...ale to by przerywał nie tylko podczas ciskania. Czasem przyczyna może być prozaiczna.



bajerant21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 22:00

Coś go boli nie wiem co ? Pomocy

Post autor: bajerant21 » ndz maja 27, 2012 22:55

kolego czujnik też wymieniłem wszystko orginalne nie żaden zamiennik
nie mam juz tez siły do tego silnika



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Coś go boli nie wiem co ? Pomocy

Post autor: Jaworess » ndz maja 27, 2012 23:02

No no, czujnik Ok ale wtyczka idąca do czujnika...ja miałem wtyczkę na dwa piny i jeden z pinów nie łączył (we wtyczce) takie jaja były :grin:



grzesiek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 20:01

Coś go boli nie wiem co ? Pomocy

Post autor: grzesiek84 » ndz maja 27, 2012 23:13

sonda lambda moze byc tez chyba, jeden mechanik mi tak mowil w wczesniejszym auciejak mialem podobny problem( vw polo clasik) ale w tamty przypatku to byla wina kabli u ciebie odpada bo wymieniles , ale mozesz wziasc to pod uwage ale jak pisze nie jestem specjalista pozdro


Obrazek

Awatar użytkownika
Mietczyslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob mar 13, 2010 21:02
Lokalizacja: PSZ

Coś go boli nie wiem co ? Pomocy

Post autor: Mietczyslaw » pn maja 28, 2012 19:00

A czy podczas przekręcenia kluczyka słychać nietypowe "pykanie" dobiegające z komory silnika? Bo jeśli tak, to może być coś z przepustnicą. Jeśli nie (bo nie wiem dokładnie w jaki sposób jest otwierana podczas załączonego ssania w przypadku 2E) to tak czy inaczej sprawdziłbym ją :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości