Sonda lambda 1,4 aex

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mati.bobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 14, 2008 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork

Sonda lambda 1,4 aex

Post autor: mati.bobek » ndz mar 04, 2012 21:29

Witam. Wiem, że temat jest poruszany na wielu tematach, ale na moje pytania nie znalazłem pełnych odpowiedzi. Jestem posiadaczem golfa 1,4 aex bez gazu i spalanie wynosi kilkanaście litrów. Podejrzewam uszkodzoną sondę lambda i sprawdziłem napięcie na niej szary przewód masa, a czarny prądowy. Miałem ułatwione zadanie ponieważ już ktoś przy niej grzebał bo przewody były łączone. Miernik pokazał mi napięcia ok 460 mV zarówno na wolnych obrotach jak i przy gazowaniu, stało w miejscu. I teraz moje pytanie czy może być to wina multimetra, który może mieć za małą częstotliwość próbkowania ? Mam zamiar wymienić sondę, ale chcę się upewnić bo nie chcę niepotrzebnie wydawać pieniędzy. I czy sonda getz'a za ok 100 zł spełni swoje zadanie ?

Może są inne powody wysokiego spalania. Czasami w samochodzie na postoju czuć paliwem. Samochód osiąga temperaturę 90 na zegarach dopiero po ok 8-9 km. Znajomy mechanik zapytany o spalanie powiedział, że to normalne bo samochodem jeździ się dziennie do pracy i z pracy po 10 km.

Jeszcze raz przepraszam za ten wątek, ale proszę o wyrozumiałość mam nadzieję, że wszystkie moje pytania są zrozumiałe.



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Sonda lambda 1,4 aex

Post autor: Jaras » ndz mar 04, 2012 23:47

Najpierw podepnij autko pod komputer. Jedź do diagnosty lub poszukaj kogoś z forum z twojej okolicy kto ma Vag-a.
Jeżeli wywali błąd związany z sondą to będzie można mieć pewność co do jej niesprawności...
Osobiście getz'a bym nie polecał ponieważ to słabej jakości zamiennik. Lepiej dołożyć i kupić orygniał boscha np taki
http://allegro.pl/vw-golf-iii-vento-pas ... 93315.html
jeżeli posiadasz taką wtyczkę...
Póki co zacznij od diagnostyki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Sonda lambda 1,4 aex

Post autor: Paweł Marek » pn mar 05, 2012 10:27

Nie bardzo moge uwierzyć w sonde z ta ceną na dodatek z wtyczką, wejdź sobie w katalogi intercarsu po tym numerze OZA447-E36 http://sklep.intercars.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; obejrzyj oryginał wówczas zaczniesz watpić jak i ja. Lepiej uniweersalna dobrej firym - jakieś 160-22o zeta


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Sonda lambda 1,4 aex

Post autor: Jaras » pn mar 05, 2012 12:07

Sonda nie koniecznie musi być ze sklepu :bajer:
Ja wolałbym boscha a nie jakiś zamiennik TOPRAN czy a'la HART :bajer:
Naklejka na opakowaniu świadczy o oryginalności, można zadzwonić i zapytać dlaczego tak niska cena :bigok:



mati.bobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 14, 2008 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork

Sonda lambda 1,4 aex

Post autor: mati.bobek » pn mar 05, 2012 18:20

Dzisiaj dzwoniłem do sklepu, w którym zawsze zaopatruje się w części i mają za 113 zł firma Verto czy coś w tym stylu. W innym sklepie zaśpiewali 300 - 500 zł, ale oni zawsze mieli dużą przebitkę na częściach.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Sonda lambda 1,4 aex

Post autor: Paweł Marek » wt mar 06, 2012 15:43

jaras18 pisze:Naklejka na opakowaniu świadczy o oryginalności
żartujesz czy jeszcze nie przestałeś być naiwny?

mati.bobek, 300-500 to cena za najlepszej firmy sondę z pasująca wtyczką. Bez obaw możesz uzyc uniwersalnej z dobrej firmy, napewno wieksza jest szansa że będzie ok niż ten niby Bosch


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mati.bobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 14, 2008 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork

Sonda lambda 1,4 aex

Post autor: mati.bobek » sob mar 10, 2012 21:26

Dzisiaj kupiłem i założyłem sondę firmy Vernet za 113 zł. Musiałem połączyć kable złączkami, ale już wcześniejsza też była łączona. Jedna złączka się zepsuła to połączyłem kabel od podgrzewania złączką elektryczną do kabli. Po założeniu z początku napięcie było o 900 mV i malało, z po czasie zaczęło pulsować. Wydaje mi się, że samochód ma lepsze przyśpieszenie, ma wolnych obrotach nie szarpie, a ze spalaniem zobaczymy.



Awatar użytkownika
stelf1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 14, 2008 19:17
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Sonda lambda 1,4 aex

Post autor: stelf1 » pn mar 12, 2012 20:52

witam. nie chce zakładać nowego tematu wiec się podepnę. mam problem z sondą za katalizatorem, nie dostaje napięcia na grzałkę, grzałka sprawna ma 10ohm. czy jest jakaś kostka miedzy kompem a ta sondą?? gdzie ewentualnie mogę szukać przerwy, usterki?? silnik APE.


w razie kontaktu na gg lub tlena pisać od razu ze z forum vw.

mati.bobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 14, 2008 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork

Sonda lambda 1,4 aex

Post autor: mati.bobek » ndz mar 25, 2012 15:06

Chciałbym się podzielić wynikami naprawy, narazie jestem zadowolony spalanie w chwili obecnej wychodzi około 7 litrów. Więc warto było wydać na naprawę te parę złotych tym bardziej, że przez kilka miesięcy palił ok 12 litrów, więc naprawa powinna się zwrócić już po około miesiącu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości