Auto nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karol91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 28, 2012 21:58
Lokalizacja: Radom

Auto nie odpala

Post autor: karol91 » wt lut 28, 2012 22:07

Witam. Od paru miesiecy jestem posiadaczem Golfa 3 2.0 8v GTI silnik ady. Od początku stycznia auto stoi na podworku i zaczeła sie katastrofa :rozpacz:
Auto przestało odpalać kreci na 1-2 sekundy do tysiaca obrotow i gaśnie wymieniłem świece, przewody, koplułke, palec, cewke i nic problem tkwi dalej auto jak sie zachowywało tak sie zachowuje a ja nie wiem juz co mam robic :grrr: Moze to jakieś czujniki popadały nie wiem :-( Pomóżcie



Awatar użytkownika
karol91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 28, 2012 21:58
Lokalizacja: Radom

Auto nie odpala

Post autor: karol91 » wt lut 28, 2012 22:15

Dodam jeszcze ze auto posiada instalacje lpg Tomasetto



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Auto nie odpala

Post autor: mirek87 » śr lut 29, 2012 02:07

spróbuj odpalać na benzynie, sprawdź przekaźnik pompy paliwowej.



Awatar użytkownika
Roberto93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 28, 2012 13:34

Auto nie odpala

Post autor: Roberto93 » śr lut 29, 2012 10:34

Witam wszystkich serdecznie.Nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego ze tak powiem popiołem się tutaj bo tez mam problem z odpaleniem auta. Posiadam od jakiegoś roku Golfa 3 z 93 roku z silnikiem 1,6 ABU Jakieś 7 tys km temu zostały wymienione wszystkie filtry,pasek rozrządu,kopułka,palec,czujnik temperatury,czujnik HALLA,cewka,komplet świec,akumulator, i kable,z powodu falujących obrotów został tez wymieniony silniczek krokowy.I pewnego dnia dokładnie dwa tygodnie temu wróciłem z pracy wjechałem na podwórko zatrzymałem się chcąc wrzucić wsteczny bieg by wjechać do garażu,trzymając nogę na wduszonym pedale sprzęgła auto zgasło i od tamtej pory nie odpala.Iskra na świecach jest ładna niebieska,świece są okopcone,pompka w zbiorniku działa do wtrysku dochodzi paliwo i ładnie rozpyla,wężykiem powrotnym wraca paliwo,jak golfik zostanie zalany od góry tez nic się nie dzieje,Wczoraj wieczorem poszedłem jeszcze go troszkę pomęczyć i jak go kręcę to tak jak by chciał odpalić ale czegoś mu jeszcze brakuje.proszę o pomoc i pozdrawiam



Awatar użytkownika
karol91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 28, 2012 21:58
Lokalizacja: Radom

Re: Auto nie odpala

Post autor: karol91 » śr lut 29, 2012 19:19

mirek87 pisze:spróbuj odpalać na benzynie, sprawdź przekaźnik pompy paliwowej.

auto krece na benzynie i nie pali a z gazu nie mam co marzyc bo mam taki mały kwadratowy przełacznik i to jest chyba pol automat. Pompa i cos jeszcze było robione tak mi mowił poprzedni własciciel auta przy zakupie



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Auto nie odpala

Post autor: majekMK2 » śr lut 29, 2012 19:40

karol91, to podmien sobie kolego sterownik zobacz co sie bedzie działo i sprawdź immo jesli masz


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
karol91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 28, 2012 21:58
Lokalizacja: Radom

Re: Auto nie odpala

Post autor: karol91 » śr lut 29, 2012 20:13

majekMK2 pisze:karol91, to podmien sobie kolego sterownik zobacz co sie bedzie działo i sprawdź immo jesli masz

jaki sterownik?? to dziadostwo od gazu? byłem u gazownika jeszcze jak auto jeździło i powiedział mi ze to trzeba cała wiazke nowa robic



Awatar użytkownika
karol91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 28, 2012 21:58
Lokalizacja: Radom

Auto nie odpala

Post autor: karol91 » pt mar 02, 2012 18:15

Był dzisiaj u mnie mechanik bawił sie z autem ze 3 godziny sprawdzał wszystko iskra jest benzyne podaje ładnie diagnoza padła czujnik połozenia wału korbowego jutro ma mi go przywieźć i ząłozyc zobaczymy czy auto ozyje



Awatar użytkownika
karol91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 28, 2012 21:58
Lokalizacja: Radom

Auto nie odpala

Post autor: karol91 » pn mar 05, 2012 11:53

Panowie cud :-) Po wymianie tegoi czujnika atuo ozyło i jeździ :D



LukaszTG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 06, 2012 19:12

Re: Auto nie odpala

Post autor: LukaszTG » wt mar 06, 2012 20:01

Witajcie - nie chce spamowac i zakladac u Was nowego tematu więc podepnę się tutaj.

Chodzi o nieodpalnia autka

Autko - Golf 2 silnik 1.6 benzyna z 1990 roku. Stare ale do tej pory jary. Jezdze nim od wrzesnia , chodzil bez zarzutów. W mrozy do - 20 stopni odpalał na dotyk. Problem pojawił sie w styczniu gdy dowaliło raz i -28 , od tego czasu same problemy. Rozrusznik zdechl - wymiana na uzywany auto chodziło ale inaczej , kręcił bardzo mocno jakby za mocny był i dalej tak kręci ale autko odpalało. Z kazdym dniem dłuzej trzeba bylo krecic , niewiele bo z 1 sekundy zrobily sie dwie , po paru tygodniach trzy az wreszcie pod koniec lutego kilkuktrotne kręcenie. Znajomy wymienił mi swiece i cewke ale to nie pomogło . Teraz , jesli odpala to tylko na zimnym silniku. Na cieplym po jezdzie juz praktycznie w ogole. Doszedł do wniosku , ze to przepustnica lub jej sterownik bądz cały gaznik - jest popsuty , raz odpali a 30 razy nie. Zrobil mi taki myk - zdją filtr powietrza - trysnał benzyną i kazał mi krecic - autko odpalilo bez problemu. JEdnak samemu tak nie dam rady zrobic a chce zeby bylo to sprawne.

Czytalem juz dzis duzo tematów na forum , czytając o tym , iz po nagrzaniu silnika puchną tłoki i na cieplym nie odpali - przerazilem się , nie stac mnie na nicc innego jak naprawa tego auta i to za góra 400 - 500 zł. Ehh

Objawy są u niego takie

-Przy gazniku "brzęczy" po wlaczeniu stacyjki i po wyłączeniu stacyjki brzeczy chwilke i przestaje.
-Rozrusznik kręci i kreci i kreci ale nie zapala - czasem zapali ale nie wiem od czago ale to raz na 30 razy i tylko na zimnym jak postoii z 12 ponad godzin.
-Iskry na swiece idą z cewki

Jesli mi ktos pomoze z jakąś trafną radę bede super wdzięczny.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Auto nie odpala

Post autor: norek111 » czw mar 08, 2012 19:14

może tak zacząć od podstaw jak wymiana filtra paliwa


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

LukaszTG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 06, 2012 19:12

Auto nie odpala

Post autor: LukaszTG » pt mar 09, 2012 10:28

Po paru dniach odpalania samochodu zauwazylem jedną rzecz - przekrecam stacyjke i jak "brzęczy" w okolicach pod gaznikiem , nie odpali. Przekrecam stacyjke i jak nie "brzećzy" odpala od kopa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości