1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fiszerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:28

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: fiszerman » śr lip 20, 2011 13:50

Witam krótko po zmianie oleju pojawiły się wycieki z okolic uszczelki pod głowicą. Jednak chciałbym mieć pewność czy to jest uszczelka pod głowicą. Rzućcie okiem na zdjęcia i podajcie co o tym myślicie.
Krótko opiszę historię otóż, niedawno kupiłem samochód i po zrobieniu 9 tyś km przyszedł czas na zmianę oleju oraz filtrów. Olej jaki zakupiłem to: Mobil Super 2000 10w40 półsyntetyk Obrazek Dodam jeszcze że sprzedawca krótko przed sprzedażą auta zmienił olej jednak nie wiem na jaki :( . Trochę poczytałem o tych wyciekach i jeśli jest wyciek z uszczelki pod głowicą to objawy są takie że: kopci na biało przy zimnym silniku, bierze płyn chłodnicy. U mnie jednak tak się nie dzieje. Dzisiaj z bratem patrzyliśmy czy na zimnym silniku kopci na biało i doszliśmy do wniosku że nie, masła na bagnecie czy na korku też nie ma. Na tym zmienionym oleju zrobiłem już lekko ponad 1,7 tyś km i nie musiałem dolewać oleju ani płynu chłodniczego. Nie zauważyłem też jakiejś zmiany pracy silnika czy spadku mocy.
Jeśli jednak się okaże, że jednak jest to uszczelka pod głowicą to czy będę musiał planować głowicę i poza tym co jeszcze przydałoby się wymienić oraz jaki koszt takiego zabiegu?
Acha nie wiem czy to coś da ale auto przy kupnie miało 196400 przebiegu, przy zmianie oleju miało 205212 obecnie auto ma przebieg: 206954
Oto zdjęcia
Obrazek
zdjęcie w pełnym rozmiarze - http://i.imgur.com/KRqfx.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
zdjęcie w pełnym rozmiarze - http://i.imgur.com/bUJYt.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
zdjęcie w pełnym rozmiarze - http://i.imgur.com/LXM7B.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

No i zaolejona obudowa rozrządu:
Obrazek
zdjęcie w pełnym rozmiarze - http://i.imgur.com/Dsemx.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

No i przydałoby się znowu wymienić filtr oleju bo ten co kupiłem i zamontowałem niestety przecieka :( (Wniosek lepiej kupić firmowy niż jakieś tanie zamienniki ) Nie kupować tego : Obrazek

Zdjęcia filtru
Obrazek
zdjęcie w pełnym rozmiarze - http://i.imgur.com/tR9X4.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
zdjęcie w pełnym rozmiarze - http://i.imgur.com/2N4Rv.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
zdjęcie w pełnym rozmiarze - http://i.imgur.com/84Cpv.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony śr lip 20, 2011 18:33 przez fiszerman, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

CWANIAK18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 05, 2010 16:52

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: CWANIAK18 » śr lip 20, 2011 17:55

Witam, możliwe, że wcześniej był gęstszy olej np.15w40 i tych wycieków poprostu nie było.Po wymianie uszczelki powinno się oddać głowicę do planowania,ale jeśli tego nie zrobisz to też nie powinno być jakichś większych problemów.W zeszłym roku za planowanie głowicy do golfa 2 zapłaciłem 60 zł.



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: piteR-ek » śr lip 20, 2011 18:21

Ja uważam że olej Ci cieknie albo z simmeringa na wałku rozrządu lub pokrywy zaworów. A co do tego wycieku wokół filtra też mam inne zdanie na ten temat, przecież na fotce wyraźnie widać że olej spływa z górnej części silnika, najlepiej to sprawdź ręką czy filtr oleju nie jest po prostu udup..ny w oleju. Pamiętaj też że przed montażem filtra uszczelkę należy zwilżyć olejem :)



fiszerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:28

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: fiszerman » śr lip 20, 2011 18:39

Uszczelka od filtra była zwilżana olejem przez zakładaniem. W sumie pewnie piteR-ek, masz racje, czyli wg was to nie jest uszczelka pod głowicą ?


Obrazek

DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: DaroW » śr lip 20, 2011 19:01

To jest Mobil1, wlewanie go do silnika, który chodził na innym oleju to szukanie kłopotów. Jak się weźmiesz za uszczelniacze to wymień wszystkie za jednym razem.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: metalizer78 » śr lip 20, 2011 20:56

Mogę dodać tylko tyle że mam ten sam silnik co ty i jeżdżę tylko właśnie na takim oleju i problemów nie mam co do filtra oleju to kupiłem ostatnio z sędziszowa ale felerny był a teraz kupuję boscha bo nie takie znowu drogie są a na uszczelkę pod głowicą to mi to nie wygląda tak jak inni piszą z czegoś innego ci to cieknie



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: metalizer78 » śr lip 20, 2011 21:18

gadałem teraz z moim osobistym mechanikiem gdzie pomaga mi naprawić mojego golfa jak coś się stanie i według niego gdy pokazałem mu te zdjęcia powiedział żebyś sobie sprawdził simering na wałku rozrządu na uszczelkę pod głowicą to nie wygląda to tyle ile mogłem ci pomóc w tej sprawie



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: piteR-ek » śr lip 20, 2011 22:20

Krok po kroku olej wycieka z simeringa>>równocześnie ścieka po obudowie rozrządu i głowicy i zbiera Ci się właśnie tam gdzie masz pstrykniętą fotkę, te silniki lubią właśnie tak puszczać olej. Co do filtra to ja raz jak wymieniałem to ciekł później jednak przestał, spróbuj go jeszcze dokręcić



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: 1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: danioo » pt lip 22, 2011 21:18

piteR-ek pisze: Co do filtra to ja raz jak wymieniałem to ciekł później jednak przestał, spróbuj go jeszcze dokręcić
Miałem to samo przy pierwsze wymianie oleju i filtra.
A co do wycieków z pod pokrywy zaworów to u mnie w ciągu tygodnia tak się rozszczelniła uszczelka pokrywy, że mi się dosłownie palił olej na kolektorze wydechowym, aż miałem siwo w aucie jak włączyłem nawiew. Nowa uszczelka pod dekiel kosztuje ok 50-60 PLN, ja kupiłem z Victor Reinz i po miesiącu ciekła jak stara, dopiero silikon wysoko - temperaturowy załatwił sprawę.

pozdrawiam


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Damian.M

Re: 1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: Damian.M » wt sie 02, 2011 15:27

Witam.
Tak jak większość pisze-wycieka przez uszczelniacze-wału korbowego, wałka rozrządu. I może też lać spod uszczelki pokrywy zaworów i ściekać po bloku-przy jej wymianie wymień gumki uszczelniające śruby pokrywy zaworów i wszystko dokręć odpowiednim momentem by się rozłożył nacisk. Sprawdź też obudowę od strony paska rozrządu-często i tam przy takich wyciekach dostaje się olej przez poluzowaną śrubę-mocującą obudowę do silnika. Zmień olej na mineralny 15w40, co do filtra-kupuj znane np. bosch-20,-(dokręcaj z czuciem ręką, nie kluczem "na siłę")



fiszerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:28

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: fiszerman » wt sie 02, 2011 18:56

a więc sprawa wygląda tak: okazało się że przeciekał czujnik ciśnienia oleju (na zdjęciach tego nie widać) więc go wymieniłem i umyłem silnik, autko przejechało jakieś 500 km od wymiany czujnika i jak na razie cieknie minimalnie z uszczelki pod zaworami, wymienię ją w w ciągu kilku dni i znowu silnik umyje i zobaczę. Silnik muszę zrobić na cycuś glancuś bo niedługo będę zakładał instalację gazową i nie może być żadnych przecieków.
Dzięki za rady, jutro czy pojutrze zrobię jakieś zdjęcia tych miejsc gdzie w pierwszym poście było mokre od oleju to w razie czego jeszcze mi doradzicie :)
PozdraVWiam


Obrazek

fiszerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:28

1.6 AEE uszczelka pod głowicą ?

Post autor: fiszerman » wt sie 09, 2011 11:36

uszczelka pod pokrywą zaworów wymieniona na uszczelkę gumową firmy Elring która niestety okazała się trefna pozatym przy próbie dokręcenia śrub jedna pękła i gwint został w środku :grrr: ogólnie masakra udało mi się kupić 3 śruby do pokrywy zaworów jak i całą pokrywę zaworów no i "uszczelkę w płynie" Dirko firmy Elring, nową pokrywę wyczyściłem odtłuściłem i nałożyłem Dirko tak że to wygląda teraz tak: pokrywa zaworów -> Dirko -> gumowa uszczelka -> Dirko -> reszta silnika, roboty najwięcej było z oczyszczeniem pokrywy, na chwilę obecną nic nie cieknie i mam nadzieję że tak już pozostanie.
Zostało mi jeszcze umycie silnika ( przy zdejmowaniu pokrywy silnik zalany olejem a zwłaszcza te miejsca gdzie jest uszczelka pod głowicą) i obserwowanie czy z uszczelki pod głowicą nic się nie sączy, jeśli wszystko będzie po mojej myśli to czas na zakup kół zimowych i montaż instalacji gazowej :)
Dziękuję wszystkim którzy doradzili, pomogli :)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości