AAM 1.8 Bierze olej

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

franczez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 01, 2011 09:01

AAM 1.8 Bierze olej

Post autor: franczez » ndz cze 26, 2011 18:24

Witam, mam problem z moim golfikiem, mianowiscie mam silnik 1.8 AAM i kurcze bierze mi okolo litr oleju na 1000-1500 km. Wyciekow nie ma, jezdze na oleju Mobil 15W40 dodam ze po wymianie oleju tymczasowo przestal brac, ale po przejechaniu okolo 3 tys km zauwazylem ze znow ubywa. Nie mam zamiaru jakos bawic sie w swapy czy remonty silnika. Mam pytanie czy np wymiana na inny olej lub dolanie jakiegos ceramizera pomoze?



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

AAM 1.8 Bierze olej

Post autor: adamwwy » ndz cze 26, 2011 22:36

Pewnie uszczelniacze zaworowe padły. Są dodatki do oleju typu MotoDoktor, ale na dłuższą metę to śmierć dla silnika. Na jakiś czas pomoże i zmniejszy zużycie oleju, ale koszt późniejszego remontu będzie większy.



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

AAM 1.8 Bierze olej

Post autor: dani3lo » ndz cze 26, 2011 22:47

Proste wymień uszczelniacze i tyle, nie potrzeba sciągać nawet głowicy. Jest fajna fotoporada na forum jak to zrobic.



franczez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 01, 2011 09:01

Re: AAM 1.8 Bierze olej

Post autor: franczez » pn cze 27, 2011 19:52

od razu wymienie olej, a co myslicie czy ten co jezdze bedzie dobry o zalac cos innego?



mateusz_b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 11, 2011 15:06

AAM 1.8 Bierze olej

Post autor: mateusz_b » wt cze 28, 2011 10:42

zmiana oleju wydaje mi sie ze nic nie da. Wydaje mi sie ze to moga byc uszczelniacze



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

AAM 1.8 Bierze olej

Post autor: Paweł Marek » wt cze 28, 2011 14:07

Obserwuj kopcenie na niebiesko, może coś stwierdzisz. Jesli zakopci na niebiesko czasem, po postiju i pierwszym dodaniu gazu to uszczelniacze. Jeśli kolega który jedzie za tobą powie ci ze kopci jak butujesz gaz to gorzej bo wskazuje na pierścienie - to tak orientacyjnie.
Pozatym nie wiem czy miałes wcześniej jakiegos VW, te silniki sa tak trwałe że takie branie oleju możesz obserwowac na niezmienionym poziomie nasytepne 200 tys. km, więc mozesz dolewac tego oleju nie traktowac tego jako problem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

franczez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 01, 2011 09:01

Re: AAM 1.8 Bierze olej

Post autor: franczez » wt cze 28, 2011 20:28

powiem wam tak ze wlasnie samochod wcale nie kopci, rura tez jest sucha, czy to dodaje gazu czy cos zero niebieskiego dymu. Wiem ze przy silniku nie bylo robione nic, przynajmniej od 5 lat, wczesniej chodzil w niemczech wiec nie wiadomo.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

AAM 1.8 Bierze olej

Post autor: Paweł Marek » wt cze 28, 2011 22:56

Zmień uszczelniacze bez zdejmowania głowicy jak koledzy proponują bardzo duża szansa (ale brak pewności ) że pomoże. Niska cena takiej naprawy (koszt uszczelniaczy i uszczelki pod pokrywę plus robocizna np własna) uzasadniają podjęcie takiej próby. Jeśli akurat nie pomoże - jeździsz dalej dolewając olej i nie martwiąc się na zapas możesz jakiś tańszy półsyntetyk lać i tyle.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: AAM 1.8 Bierze olej

Post autor: alamakota » wt cze 28, 2011 23:53

mi brał też tyle , po zmianie uszczelniaczy spadło bardzo branie ,zapomniałem o problemie , dolewam litr na pół roku może ...
a te wynalazki daruj sobie bo szkoda nabijać kasę polskim cwaniaczkom-oszustom i katować silnik a i tak to NIC nie da .
(mówię "polskim" bo na zachodzie nikt żadnego ceramizo-motodokto i podobnego kitu nie wciśnie przestraszonemu kierowcy a już na pewno nie na taką skalę jak u nas)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości