Brak mocy na benzynie i na gazie to sano

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wiczu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 22, 2009 22:20
Lokalizacja: lubień kujawski

Brak mocy na benzynie i na gazie to sano

Post autor: wiczu4 » pn cze 20, 2011 22:00

Witam nabyłem mk3 2.o + gaz ,auto nie ma mocy jedzie jak 1.4 .wymieniłem przepływke ,sprawdziłem rozrząd jest ok na znakach.Jutro sprawdze jeszcze wydech czy ma przelot ,ma ktoś jakieś pomysły co moze byc jeszcze???? Auto jedzie na gazie i benzynie tak samo,ciezko to opisac ale od 1 biegu do 3 jakos jedzie ale dalej tragedia ,jak mam 4 lub 5 przy 100km/h i chce przyspieszyc to powiem tak strach wyprzedzac tira.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak mocy na benzynie i na gazie to sano

Post autor: Paweł Marek » pn cze 20, 2011 22:16

Napisz typ silnika.
Poza typem silnika nie napisałeś typu instalacji gazowej - czyli nie przeczytałeś regulaminu.
Jeśli to 2E sprawdź ustawienie zapłonu.
Jeśli to instalacja I lub drugiej generacji sprawdź średnicę miksera (minimum to 34mm). Sprawdź czy nie jest zblokowana klapka pod filtrem powietrza w pozycji na gorące. Na koniec diagnoza komputerowa VAG_iem ale raczej nie będzie potrzebna.
Uzupełnij dane bo będzie zsyp. Szukajka na forum ci poda jak się tego dowiedzieć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Brak mocy na benzynie i na gazie to sano

Post autor: Gawior » wt cze 21, 2011 09:54

Przy instalacji II gen. winna może być sonda lambda braku mocy na obu paliwach.
W drugim aucie raz już to przerabiałem, ale najważniejsze to musisz podać Typ silnika i jaka instalacja jest zamontowana, bo szklanej kuli nikt nie posiada i z fusów nie wróży.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

wiczu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 22, 2009 22:20
Lokalizacja: lubień kujawski

Re: Brak mocy na benzynie i na gazie to sano

Post autor: wiczu4 » czw cze 23, 2011 14:29

Panowie ,jakie ma znaczenie typ silnika w momencie kiedy jakis idiota złozy rozrzad zakladajac odwrotnie kolo rozrzadu na wałku. Po dlugiej nocy walki w warsztacie auto fruwa,Ktos odwrotnie zalozyl to kolo i na nieszczescie po drugiej stronie jest mala kropka ,którą ktos potraktowal jako znak,przy sprawdzaniu tez myslalem ze to znak.Dzieki temu ze zdjelismy z kolega dekiel z wałka ,zobaczylismy ze krzywki walka niesą w odpowiednim polozeniu wiec zdjelismy kolko zeby sprawdzic czy klin jest ok i wtedy sie wszystko wyjasnilo.Roznica miedzy znakiem na jednej i na drugiej stronie kółka byłą o trzy zęby. Dzieki za zainteresowanie sprawa.



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Brak mocy na benzynie i na gazie to sano

Post autor: DaroW » czw cze 23, 2011 15:55

Jeśli tam jest klin to jakim cudem kółko włożyli odwrotnie, dobry artysta to musiał być bo oprócz klina idzie to ze stożka :) Co do znaków to bywają po obydwóch stronach kółka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości