problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 26, 2009 13:23

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: dominop » czw maja 12, 2011 17:56

pojawiam się tu ze swoim problemem na który nie mogę znaleźć odpowiedzi :-( a mianowicie:

Od paru dni jak odpalam auto np. po nocy [zimny silnik] i po chwili ruszam. Jak wytoczę się spokojnie z parkingu i dodam gazu to przy około 2tys. obrotów dzieje się coś dziwnego...auto powoli się rozpędza ale silnik tak jakby się dusił i nie chciał reagować na gaz, ale jak obroty z małym oporem wzrosną do około 2,5tys. to zachowuje się tak jak by "przełknął sprawę" i wszystko wraca do normy i normalnie idzie jak gdyby nigdy nic..
i np. jadąc po osiedlu i mijając progi zwalniające, ruszając za każdym razem prawie od zera to sytuacja powtórzy się parę razy a jak się już silnik trochę rozgrzeje to problem zanika...
każdy postój gdzieś na mieście i ponowne odpalenie i jazda już z rozgrzanym silnikiem - bezproblemowa

-mk3 1.6 AFT automat bez gazu
-po wymianie: świec, kabli, kopułki, palca, oleju i filtra z w skrzyni
-przepustnica wyczyszczona
-podpinany pod VAGa - wszystko ok

postarałem się opisać wszystko co odczuwam... nie wiem na ile pomocne... jak ktoś miał podobny problem proszę o pomoc... jeśli coś jest nie jasne proszę o pytania, będę starał się jeszcze rozwinąć w tej sprawie

może to jakiś banalny problem ale nie mogę sobie z nim poradzić i strasznie mnie to dręczy :rozpacz:



Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: tobi19761 » czw maja 12, 2011 21:16

Przebiłbym katalizator i wymienił filtr paliwa!


tobi

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: marcin7x5 » pt maja 13, 2011 10:46

A ja sprawdziłbym czy go nie przylewa paliwo na zimnym silniku.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: kuba_p » pt maja 13, 2011 12:07

Zobacz reset kompa . Powinno pomóc .



dominop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 26, 2009 13:23

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: dominop » śr maja 25, 2011 21:50

w poniedziałek wymieniłem filtr paliwa i czujnik temperatury wody... po dwóch dniach wygląda, że jest lepiej, ale mam wrażenie, że jeszcze coś jest nie tak... przez parę dni będę jeszcze obserwować sprawę, zobaczymy co bedzie



kedar357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 01, 2008 18:40
Lokalizacja: Zamość

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: kedar357 » śr cze 01, 2011 23:46

Witam
Też posiadam Golfa III 1,6 AFT z 96 r
Mam podobny problem, na zimnym silniku gdy wciskam lekko pedał gazu to silnik się przymula, ale to się dzieje tylko do ok 2 tys obr. a gdy mu dam dużo gazu to wtedy zaczyna przyśpieszać . Na ciepłym silniku jest ok.
I tu pytanie do dominop czy wymiana filtra paliwa pomogła ??



Awatar użytkownika
KEFRZYSKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: KEFRZYSKI » czw cze 02, 2011 12:03

Podłącze sie panowie do tematu. Oczywiscie tez silnik 1.6AFT w MK3. U mnie silnik ma tylko dobre przyspieszenie tylko na zimnym silniku i to przez moze pierwsze 2 minuty po odpaleniu :/ Pozniej to juz kreci sie jak ma ochote. Co najlepsze Czesto konczac prace o 6 rano, na dworze jest rosa :) Auto moje wtedy przez cala droge sie zbiera jak bym mial z 2.0 pod maska. I ktos mi powie o co tutaj chodzi ?? Czyzby to ewentualna tylko wina czujnika Halla w aparacie zapłonowym ?? Poniewaz jest troche walniety i kreci mi tylko do 5500 obrotow i przerywa.


Mój MK3 VR6 USA
viewtopic.php?f=88&t=561736&p=6644026#p6644026" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: jjaworskyy » czw cze 02, 2011 16:25

Miałem podobny problem na zimnym silnik nierowno pracowal jak dodalem gazu to sie dławił, a spaliny czarne czyli za duza dawka paliwa. W moim przypadku pomogło reset czyli zdjecie klem na godzinke (na zimnym silniku) i odpaleniu auta na benzynie nie dotykając pedału gazu do momentu właczenia sie wentylatora. Warto spróbowac moze pomoze



dominop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 26, 2009 13:23

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: dominop » czw cze 02, 2011 18:49

kedar357 pisze:I tu pytanie do dominop czy wymiana filtra paliwa pomogła ??
-świece, kable, kopułkę, palec
-filtr paliwa

te rzeczy na dobrą sprawę wymieniłem zapobiegawczo skoro już kupiłem to auto, bo to rzeczy eksploatacyjne można powiedzieć i nie żałowałem

czujnik temperatury - myślałem że pomoże wymiana [raptem 25 zl] groszowe sprawy ale nie pomogło

na kompie wszystko ok

problem cały czas istnieje, to samo jak u Ciebie, z tego co czytam..... :-(


będę chciał sprawdzić ten wspomniany przez kolegę kuba_p i jjaworskyy, reset... nie wiem kiedy to mi się uda zrobić ale zobaczę jakie będą tego efekty



dominop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 26, 2009 13:23

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: dominop » sob cze 04, 2011 11:03

wczoraj zrobiłem reset. auto było odpięte przez 50 min, później jak odpaliłem chodziło chyba prawie 20 minut na swoich obrotach do momentu włączenia wentylatora, zgasiłem i za 10 minut pojechałem na miasto to było ok bo ciepły...

ALE.... dziś odpaliłem rano i??.. to samo co przed resetem czyli wychodzi na to, że reset w moim przypadku nie pomógł :-(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: Paweł Marek » sob cze 04, 2011 22:29

Nie mógł, tylko wtryski jednopounktowe reagują na taki reset. Koledzy to już jest w miarę zaawansowany wtrysk, Dobre świece kable a potem diagnoza VAG-iem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kedar357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 01, 2008 18:40
Lokalizacja: Zamość

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: kedar357 » sob cze 04, 2011 22:34

No mi też reset kompa nie pomógł, przewody, kopułke, świece, filtr powietrza, wymienione jeszcze wcześniej ale i przed tym miał to samo,
mysle że trzeba by wymienić ten filtr paliwa,

2 lata temu go wymieniałem, potem miałem problem z przewodami zapłonowymi (nie wiedziałem w czym problem myslałem że to wtryski zapchane i kupiłem preparat ten do czyszczenia układu paliwowego co się dolewa do paliwa , potem mi ktoś powiedział że te preparaty to rozpuszczaja wszystkie syfy a potem te syfy zatykaja układ paliwowy, u mnie jak narazie było ok dopiero od niedawna to sie zaczeło robić . Więc może byc ten filtr troche przytkany.


A co do kabli zapłonowych to wymieniłem je na sentech za 100 zł i po nie całym roku czasu działo sie to samo co na wcześniejszych zużytych (przy przyśpieszaniu silnik szrpał) i kupiłem pare miesięcy temu NGK za 200 zł i jest jak najbardziej w porządku , więc to przestroga dla innych żeby nie żałowali kasiory na przewody.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: Paweł Marek » sob cze 04, 2011 22:42

Daj spokój z filtrem nie trzeba zmieniać co dwa lata filtr benzyny starcza na bardzo długo z wyjątkiem sytuacji gdybyś jakiegoś syfu zatankował. Kable Beru, NGK, nawet polskie Janmory lepszego gatunku. Jest jeszcze kopułka i palec do sprawdzenia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kedar357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 01, 2008 18:40
Lokalizacja: Zamość

problem z przyspieszeniem na zimnym silniku

Post autor: kedar357 » sob cze 04, 2011 22:58

vagiem przed chwilką sprawdzałem bo mam, i nie ma żadnych błędów , można by jeszcze spróbować zrobić logi ale ja nie bardzo się w tym orientuje

sprawdzę kopułkę i palec jak znajdę troszeczkę czasu



Dziś wymieniłem kopułkę i palec na nowy, na starym palcu i na stykach starej kopułki było zwęglenie, więc może to i to, ale to się dopiero okaże. Przez kilka dni będzie to monitorowane.


przed chwilą zrobiłem pierwszy test no i niestety wymiana kopułki i palca nic nie dała, objawy dalej występują :otepienie:
Ostatnio zmieniony pt cze 10, 2011 14:23 przez kedar357, łącznie zmieniany 4 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości