1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 06:44

Witam,

Problem mam juz od jakiegos dluzszego czasu. Mianowicie... Golf nie ma swoich 90 km. VW ma instalacje lpg. Na lpg - ustawiony jest na typowego mula - gazownik mowil ze ekonomiczne ustawienie - zeby spalal w granicach 10,5-11 w miescie. Bylem u kilku innych - powiedzieli ze ustawienie jest ok i nie powinno miec znaczenia co do jazdy na benzynie. Wiec o jezdzie na gazie sie nie czepiam. Ale wkoncu po cos mam to 1.8 i czesto zrzucam na benzynke zeby odrobine poszalec. I tu od jakiegos czasu pojawia sie problem. Mianowicie wciskam mu pedal gazu a golf zbiera sie jak zolw. Dopiero po 3000-3500 obr/min zaczyna isc wyraznie lepiej - ale jakby jeszcze nie to co kiedys bylo. Strasznie go muli na niskich obrotach do 3000. Jak staram sie szybko ruszyc albo mocniej wcisnac pedal - tak do 3000 obr/min - slysze jak silnik chodzi glosniej - wyraznie go muli - nie zbiera sie odrazu - lapie "zawieche" i slychac tylko jakies zasysanie powietrza - bo to chyba powietrze tak slychac - takie przynajmniej mam wrazenie. Nie wiem w czym tkwi problem... pomozcie.
Kwestie gazu pomijam - bo nie bede sie go czepial skoro jest ekonomiczny - ale prosze o pomoc jesli chodzi o benzyne.
Swiece nowki - ngk - z takimi 3 wypustkami - nie wiem jak sie na to mowi. Dopalanie maja dobre - ani mokre ani w oleju - kompletnie ok sa. przewody nowe. Jedynie kopulka stara - ale ani nie nadpalona ani nic. filrt powietrza to stozek bezposrednio nad przepustnica - stary wlasciciel to zrobil -.- ale chodzilo dobrze mimo tego "genialnego pomyslu". nie mam katalizatora. I odziwo - nie mam kolektora wydechowego - z kazdego cylindra wychodzi osobna rura - gosc w sklepie moto - w ksiazce nie potrafil znalesc takiego ukladu wydechowego. cisnienie na cylindrach dobre jak powiedzial mechanik. oleju bierze - standard -tyle co na gazie z 1.5 l na 10 tys km. nie dostaje sie do plynu chlodniczego ani w plynie nie ma oleju. jedynie na gornej pokrywie silnika - tam jak wlew oleju - lekko sie "poci" od strony przepustnicy - ale mowia ze golf nie gubi oleju tylko znaczy teren. Wlasciwie chyba tylko jednej waznej rzeczy nie sprawdzalem - mianowicie filtra paliwa. Mialby on az taki istotny wplyw na moc tego auta?

Wiecej grzechow nie pamietam - napisalem juz chyba wszystko co mi sie rzucilo w oczy drodzy koledzy tak abyscie mogli mi pomoc jak najtrafniej zlokalizowac przyczyne takiego stanu rzeczy
Ostatnio zmieniony śr maja 11, 2011 23:31 przez Morecus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: dziabi3 » śr maja 11, 2011 22:39

kolego ale masz zakombinowanego golfa

1. niema czegoś takiego jak ekonomiczne ustawienie lpg to śmierć dla zaworów
2 wywal stożek załóż ori dolot
3 wydech jest pewnie 421 czyli 4 rury w 2a 2 w 1 nie wiem czy w tym silniku się tak da , bo niektóre silniki mają tak ustawiony rozrząd aby zasysać trochę spalin powrotem do silnika taki egr i ekologia
4 1,8 abs jest praktycznie tak samo silny na lpg jak i na pb , bardzo mała różnica


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: ssarna1 » śr maja 11, 2011 22:41

Zrób reset komputera, źle ustawiona instalacja lpg może mieć wpływ na prace na benzynie. FIltr paliwa trzeba wymieniać co 60 tysięcy - oczywiście przejechanych na benzynie. jeśli sądzisz że na benie masz przejechane więcej niż 50 na kiepskim paliwie to wymień filtr, chociaż wątpie że to on.

jak na ekonomiczne ustawienie to ci jakoś dużo pali, mi pali 10 przy wcale niełagodnej jeździe, a jak oszczędzam to i 9


MK3 ADZ->AGU

Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 23:27

@dziabi3
ad1 Nie wiedzialem nawet - ustawienie instalacji lpg polegalo tylko na tym ze na trzymalem 3000 obrotow a gosc cos ustawial... mowil ze ekonomiczne ustawienie... fakt ze przed ustawieniem palil mi golf do 14.5 l po miescie ale i ja jezdzilem nonstop wkolo komina. Ale i na benzie byl duzo mocniejszy
ad2 zamowie caly filtr - tj obudowe i dolot na szrocie - Akurat 700 dzisiaj na sts na koronie kielce wygralem ::D:D:D
ad3 Zgadza sie kolego - trafiles idealnie jest to 421 - po co i co to ma na celu? nie wiem? moze w polaczeniu z wywaleniem katalizatora ma na celu szybsze odprowadzanie spalin czego efektem jest wieksze chlanie paliwa i wzrost niewielki mocy? Brak EGR 'a - chyba w zadnej 1,8 nie bylo - ale nie wiem - a jak byl to pewnie zostal wywalony dlatego ze najlepsza mieszanka to tlen i paliwo. my mamy powietrze i paliwo... wiec po co pchac tam jeszcze syfy? Niby Ekologia i ograniczanie emisji tlenkow siarki.
ad4 I tu rowniez trafiles w 10 - jak kupilem tego golfa to mimo ze palil astronomicznie na gazie... To moc byla identyczna z ta na benzie. Malo tego - bez problemu na gazie cislem pod 200! gdzie techniczna to 184.... teraz z osiagnieciem 140 jest problem z gorki na gazie.

@ssarna1

Kolego bylbym wdzieczny gdybym mi powiedzial jak restnac ten komputer - jesli przez odlaczenie klem - tak juz robilem 3 razy - bez efektu. Z ta instalacja - sprawdze nawet jutro chyba i ten filtr zrobie. A... i zabawna sytuacja Panowie... wchodze dzis pod golfa a jest to rocznik 93 i ja jestem 4 wlascicielem jak nie 5. Patrze na filtr paliwa... a on jest od nowosci... nikt nie wpadl na pomysl przez 18 lat by go zmienic - szok... A co do wymiany filtra co 50 k km to sie kolego nie zgodze z Toba. Gora co 20 przy inst gazowej... a to dlatego ze nawet jak jedziesz na gazie to pompa paliwa pracuje i jest obieg paliwa w przewodach paliwowych - caly czas paliwo jest filtrowane przez filtr paliwa.

DODAM ze mam najzwyklejsza inst gazowa a golf kiedys chodzil lepiej.

Jutro zrobie filtr i pojade ustawic gaz mam nadzieje - jesli ktos ma jakies inne sugestie - bardzo prosze o porade - bo ja kompletnie nie wiem co jest winne takiemu stanowi rzeczy.



matheew1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 21:14
Lokalizacja: polska podkarpacie

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: matheew1992 » śr maja 11, 2011 23:29

witam kolegę ...
Mi gazu pali maksymalnie 10 ale to tak przy "wymiataniu sadzy" jeśli chodzi o to że na benzynie muł to po 1 filtr paliwa po 2 sonda lambda jeśli to nie pomoże to reset ECU powinno pomoc...



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 23:42

Sonda lambda tez moze miec wplyw na to? myslalem ze to dodaje do spalania z 70% Jak ja sprawdzic czy jest dobra? da rade miernikiem? jeszcze spojrze gdzies na forum jak ja sprawdzic.

Dziekuje Kolego!;)



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: ssarna1 » śr maja 11, 2011 23:47

A co do wymiany filtra co 50 k km to sie kolego nie zgodze z Toba. Gora co 20 przy inst gazowej... a to dlatego ze nawet jak jedziesz na gazie to pompa paliwa pracuje i jest obieg paliwa w przewodach paliwowych - caly czas paliwo jest filtrowane przez filtr paliwa.

To co że jest filtrowane, przy normalnej pracy też jest. A przecież jak nie masz lpg to co chwile lejesz do baku nowy syf.. a tak to rzadko

komputer sie resetuje przez odłączenie aku na 30 min a potem załączenie silnika na benie i ma chodzić na wolnych puki sie wiatrak(i) nie załączą.


MK3 ADZ->AGU

Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 23:55

ssarna1

a widzisz - ja po 15 min odlaczalem i od razu na gaz i w miasto - a tu postac na benie musi! Dzieki wielkie - rano sie tym zajme:)



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: ssarna1 » czw maja 12, 2011 12:10

Niektórzy piszą różnie, ze 15 min wystarczy inny że nie. Ja wolę dla pewności dłużej potrzymać


MK3 ADZ->AGU

evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: evilenko » czw maja 12, 2011 15:54

Miałem podobne objawy gdy jeździłem z odłączoną sondą - Vmax nawet nie 130, mulenie, które częściowo ustępowało na wyższych obrotach ale i wysokie spalanie, którego nie zauważyłeś. Ale na wszelki wypadek sprawdź sondę - najprościej na kompie a jak nie masz takiej możliwości to możesz sprawdzić ją przy pomocy miernika - jej napięcie powinno oscylować od około 0,1 do 0,8V.



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: Morecus » pt maja 13, 2011 15:52

Witajcie ponownie:)

Wymienilem dzisiaj ten filtr paliwa - Jeszcze orginalny vw audi - po zerwaniu folijki - widnieje data 10.01.93 - masakra jakas:D Z filtra po jednej stronie zlatywalo czarne paliwo... doslownie czarne. Ledwo filtrowal. Zresetowalem kompa - tylko silnik nie byl totalnie zimny - mial kolo 35 stopni i chodzil na benzie az do wlaczenia wentylatora.

Wnioski - pomoglo - ale to jeszcze nie to - jeszcze gdzies jest usterka bo na niskich obrotach go muli - jak by sie wieszal. jak jest na jalowym i mu depne w pedal to muli go bardzo tak do 2000 obr/;min tak jak by przerywal - nierowno chodzil. prosze o pomoc co jeszcze moze byc. Dodam ze jak depne na jalowym to jak wlasnie do tych 2000 obr.min nim sie wkreci i nierowno chodzi to slychac jakies jak by strzaly - dochodzace chyba z wydechu. jak by strzaly spalin nierowno wychodzacych z silnika - nie wiem...

Aha na wlaczonym silniku na benzie sprawdzalem lambde miernikiem na napieciu stalym - pokazywal wartosc 0.46-0.47 V. z tego co juz wyzej kolega pisal - wartosc w normie - tylko czy gdy jest tak wyposrodkowana miedzy 0.1-0.8 V to znaczy o czyms wiecej procz tego ze dziala?


Aha - jutro jade regulowac gaz. Moze to pomoze na benzyne? nie mam pojecia jak ale.... moze - ktorys z kolegow wyzej pisal ze jest jakis zwiazek. Gaz po rescie ecu tez sie poprawil - ale nadal taki mul na gazie ze do benzyny to lata swietlne mu brakuje. Na gazie to golf jedzie na rowni z golfem 3 o silniku 1.4 i mocy chyba 65 km albo i gorzej



Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: bastek016 » pt maja 13, 2011 18:11

sprawdź jeszcze podstawę pod wtryskiem



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: Morecus » pt maja 13, 2011 18:21

Nie zrozumialem - jak to zrobic - gdzie to jest?:) mniej wiecej. bo nie bardzo wiem o co dokladnie chodzi - czego tam szukac - masz na mysli nieszczelnosc jakas i lewe powietrze czy?



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: gracek1906 » pt maja 13, 2011 20:13

odpal auto, może chodzić na lpg i poruszaj w lewo/prawo wtryskiem lub psikaj w okolicach np samostartem jeżeli coś dzieje sie z obrotami typu wzrastają czy maleją to łapie lewe powietrze, objawy masz typowe jakby sie zalewał na pb i ja bym bardziej winił czujnik temp tps i sonde. Możesz to sam sprawdzić przy odrobinie chęci. Oczywiście na forum wszystko opisane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości