Czyszczenie baku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

boro81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 11, 2010 13:12

Czyszczenie baku

Post autor: boro81 » ndz mar 20, 2011 15:07

Witam
Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać jestem tu nowy , od ponad roku jestem posiadaczem golfa 3 1.4 60PS 95 r i ostatnio miałem problem z pompą paliwa została wymieniona na nówke fumkę Bosha , w czym jest problem ? a mianowicie mechanik stwierdził , że pompką popsuła sie z przyczyn takich iż w baku jest strasznie dużo syfu no to więc chciałem aby wyczyścił , lecz gdy powiedział cenę za czyszczenie 130zł no to podziekowałem , czy ktoś wie jak wykrecic zbiornik i czy wyjmujac pompe nie uszkodze jej ma nie całe dwa tygodnie i sporo kosztowała



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Czyszczenie baku

Post autor: tomek mk2 BDE » ndz mar 20, 2011 19:46

nie odkrecaj zbiornika. wyjmij tylko pompe paliwa(odkrec czarny dekiel w bagazniku potem odlacz 2 przewody paliwowe i wtyczke, odkrecasz duza plastikowa nakretke, a potem reka do zbiornika i przekrecasz pompe odwrotnie do ruchu wskazowek zegara) spusc benzyne. w golfie 3 jest dosc duzy otwor w zbiorniku na pompe paliwa takze spokojnie wsadzisz tam reke i jakas szmata czy czyms pozbedziesz sie syfu



boro81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 11, 2010 13:12

Czyszczenie baku

Post autor: boro81 » śr mar 23, 2011 08:39

spróbuję tak zrobić , tylko że pewnie wszystkich paprochów nie wyczysczę , chodzi o to że ta nowa pompka sie przywiesza czasami i nie pokazuje tyle paliwa ile powinna , np zaleje 30 litrów pojezdzę i ona się przywiesi i pokazuje rezerwe , mechanik stwierdził że to przez fusy które sie osiadają na sicie pompy .



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Czyszczenie baku

Post autor: T.O.B.I. » śr mar 23, 2011 09:27

wydaje mi się że mylisz dwa pojęcia, jeżeli zawieszała by się pompa to silnik przestawał by pracować, więc jeśli silnik pracuje poprawnie i odpala za każdym razem nie ważne ile paliwa jest w zbiorniku to znaczy że pompa działa poprawnie, druga sprawa to wskaźnik paliwa to on się zawiesza pewnie i wystarczy go podregulować i sprawdzić czy nie jest uszkodzony, dostęp do niego podobny jak do pompy bo jest na niej zamontowany


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

boro81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 11, 2010 13:12

Czyszczenie baku

Post autor: boro81 » śr mar 23, 2011 12:39

dziekuje za szybką odpowiedz :) lestem tak naprawdę laikiem w tych sprawach i mowie to co ludzie dla mnie mówia , sprawdzę ten wskaznik paliwa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości