Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: demson » sob paź 23, 2010 18:11

Witamm
Golf III GT benzyna 90KM 94r.
Mam pytanie co ile według producenta należy wyminiać filtr paliwa (czy to jest ten koło tylniej belki?) . Słyszałem że jak nie ma żadnych problemów to nie trzeba ruszać.



Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: _Bolec_ » sob paź 23, 2010 20:32

W manualu jest napisane aby wymieniać co 20 000 Km ale można też wykręcić koreczek który znajduje się na dole filtru i spuścić syf z filtra.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: Paweł Marek » sob paź 23, 2010 20:44

demson pisze:Słyszałem że jak nie ma żadnych problemów to nie trzeba ruszać.
sam tak postępuję ale nie polecam, wydaje mi się jednak że niema sensu częściej jak co 50 tysięcy
Koreczka niema żadnego w filtrze do benzyny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: norek111 » sob paź 23, 2010 20:45

ffsapher pisze:W manualu jest napisane aby wymieniać co 20 000 Km ale można też wykręcić koreczek który znajduje się na dole filtru i spuścić syf z filtra.
gdzie widziałeś koreczek w benzyniaku ?


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: _Bolec_ » sob paź 23, 2010 20:48

Oj przepraszam :blush: Myślałem że w benzynce też jest...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: Qto » sob paź 23, 2010 20:48

Ja u siebie wymieniałem po 140tyś ale tylko dlatego że wymieniałem pompę...filtr był fabryczny i czysty w środku.
Z tego co kojarzę z info producenta, nie ma nic wspomniane o wymianie filtra paliwa w silnikach benzynowych...po oględzinach mojego starego filtra, gdybym miał teraz wymieniać to na pewno nie częściej niż 100kkm
ffsapher, chyba o TDI piszesz



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: demson » sob paź 23, 2010 21:30

ffsapher pisze:W manualu jest napisane aby wymieniać co 20 000 Km
A możesz mi jeszcze powiedzieć na której stronie w manualu są te informacje. Je przeglądałem i właśnie nie mogłem znaleźć częstotliwości wymian według producenta np. filtru paliwa,paska rozrządu, filtru powietrza,filtru kabinowego itp.



Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: _Bolec_ » ndz paź 24, 2010 12:04

Dana na podstawie książki: Volkswagen Golf.III I Vento - Naprawa.



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: denisz » ndz paź 24, 2010 13:32

ffsapher pisze:Je przeglądałem i właśnie nie mogłem znaleźć częstotliwości wymian według producenta np. filtru paliwa,paska rozrządu, filtru powietrza,filtru kabinowego itp.
i nie znajdziesz. Kiedyś też szukałem w oryginalnych (niemieckich) dokumentach - w manualu a nawet w książce serwisowej nie ma w ogóle wzmianki o filtrze paliwa. Natomiast o pozostałych filtrach jak najbardziej jest.
Nie wspomina o nim również autodata.

Faktycznie w książce "Sam naprawiam" jest wskazany okres wymiany filtru paliwa co 20000 km. Podobną informację można znaleźć w różnych artykułach pism branżowych. Pamiętajmy jednak, że autorzy tych tekstów nie są wyroczniami i kto wie, może mają powiązania z producentami filtrów paliwa - mają z tego profity.

Wg mnie jeśli ma się pewność, że jeździ się na dobrym paliwie (z renomowanych stacji paliw), i że układ paliwowy ma dobrą wydajność to można zaryzykować i zapomnieć o wymianie tego filtru - choć sam go jednak 2 razy wymieniłem.



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: demson » ndz paź 24, 2010 16:18

Faktycznie w "Sam naprawiam" są podane te częstotliwości wymian.
Ale dlaczego nie ma ich w książce srwisowe Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: Qto » ndz paź 24, 2010 16:56

demson pisze:dlaczego nie ma ich w książce srwisowe
w książce serwisowej właśnie są takie rzeczy...to co pokazałeś to instrukcja obsługi, książka serwisowa jest osobno...niżej okładka i przykładowa strona z książki serwisowej mk4

Obrazek



Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: ector » ndz paź 24, 2010 17:24

w swoim dieselku wymieniam filtr paliwa raz w roku, przed zimą w październiku tak zapobiegawczo, sprawdzam także przewody, bo potrafią się często przecierać, tak też było u mnie i tym razem. autko od razu lepiej śmiga. przed wymianą filtra auto dwa razy zatrzymało się na prędkości 125km/h i raz przy 160km/h, nie wiem co było tego powodem, może elektrozawór, ale wymieniłem filtr i nie mam już z tym problemu. jeśli ktoś nie chce mieć zimą problemów z odpalaniem przy -30, to należy wymienić filtr, aby nic nam nie zamarzło, no i raz na jakiś czas dolać ciut dodatku do paliwa, bo mimo iż tankuję na dobrych stacjach paliw, to nigdy nie jestem w 100% pewny, że to paliwo jest bardzo dobre :)



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: demson » ndz paź 24, 2010 22:11

Qto pisze: w książce serwisowej właśnie są takie rzeczy...to co pokazałeś to instrukcja obsługi, książka serwisowa jest osobno...niżej okładka i przykładowa strona z książki serwisowej mk4

Obrazek
Znalazłem książke serwisową, tą z terminami przeglądów do Mk III . Tylko że po Niemiecku jest zaraza , a Niemiecki to dla mnie to czarna magia #-o .
Nie wiecie czy można gdzieś pobrać po Angielsku albo po Polsku. Jeśli ie to czeka mnie męczarnia ze słownikiem :( .



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Czy wymieniać filtr paliwa? Jak często?

Post autor: denisz » ndz paź 24, 2010 22:33

demson pisze:Znalazłem książke serwisową, tą z terminami przeglądów do Mk III . Tylko że po Niemiecku jest zaraza , a Niemiecki to dla mnie to czarna magi
demson, ja ma taką oryginalną serwisówkę do MKIII po niemiecku. Mój niemiecki nie jest najlepszy ale wierz mi nie ma tam nawet słowa o filtrze paliwa.

Nie wiem, gdzie to słyszałem czy czytałem ale kojarzę, że VW wspomina tylko o wymianie filtru paliwa w starszych silnikach z gaźnikiem - we wtryskach już nie (poza TD)

a tak przy okazji:
http://translate.google.pl/#de|pl|" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości