Szarpie gdy się zagrzeje

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

glodny90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 15, 2010 16:51

Szarpie gdy się zagrzeje

Post autor: glodny90 » pt paź 15, 2010 17:26

Koledzy mam mk3 2.0 16v i mam problem z szarpaniem gdy samochód się zagrzeje.
Niby jest dobrze nie traci mocy i w ogóle ale po zagrzaniu zaczyna podszarpywać podczas jazdy,
właśnie niedawno włożyłem ten silnik i już mam co do niego zastrzeżenia. A i po zatym szarpaniem ma taki dołek tzn. po dodaniu gazu najpierw się minimalnie zdławi i dopiero wejdzie w obroty.

Proszę was o pomoc bo jazda staje się uciążliwa



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Szarpie gdy się zagrzeje

Post autor: Hans-Hans » pt paź 15, 2010 20:55

Różne mogą byc pszyczyny . Filtr paliwa zapchany ,Przebicie na kablach wyskiego napiencia , Świece wypalone, Uszkodzona cewka itp... . Zaglądałes pod maske nie skacze iskra po kblach nic nie tyka. Ja bym wymienił filtr paliwa.



glodny90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 15, 2010 16:51

Re: Szarpie gdy się zagrzeje

Post autor: glodny90 » sob paź 16, 2010 09:23

Właśnie przewody mam nie całe pół roku i to ngk świece też są dobre bo sprawdzałem cewka też jest sprawna bynajmniej tak mi się wydaje a jeśli nie to jak ją sprawdzić?? Bo ładować 200 zł po to żeby tylko sprawdzić to troche bez sensu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szarpie gdy się zagrzeje

Post autor: Paweł Marek » sob paź 16, 2010 10:36

cewki która jeszcze działa nie da się sprawdzić, nie musisz kupować, pożycz zmiana to 5 minut 2 srubki. Może auto do Vaga się da podłączyc o ile swapa solidnie zrobiłeś.
Sprawdź od razu weżyk do sensora MAP w ECU czy dobrze podłączony i drożny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

glodny90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 15, 2010 16:51

Szarpie gdy się zagrzeje

Post autor: glodny90 » sob paź 16, 2010 13:52

ja nie robiłem swapa tylko zmieniałem silnik bo poprzedni nie miał już ciśnienia i powoli umierał sprawdzę jeszcze ten przewód do MAP tak jak piszesz i podłącze się do ktsa i zobaczymy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości