Przekrecony gwint w misce olejowej-co moge zrobic?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

Przekrecony gwint w misce olejowej-co moge zrobic?

Post autor: orson06 » pt paź 01, 2010 17:27

witam
mam maly problem. ojciec przekrecil mi gwint w misce olejowej. Nie odkrecałem jeszcze sruby od tamtego czasu poniewaz boje sie ze bedzie juz po wszystkim. narazie tylko wycieka olej z gwintu (narazie delikatnie) i chcialbym to zrobic. silnik to 1,4 AEX i ma aluminiowa miske. czy ktos mial kiedys taki problem?? mozna cos z tym zrobic?? szukalem miski ale nie moge znalesc sa dostepne tylko te z ABD (pasowalaby by?) a z AEX z tego co czytalem mozna kupic tylko w serwisie (350zeta :kac: ) a uzywka 150-200. troche drogo jak dla mnie.Czy mozna przetoczyc na wieksza srube? oraz czy jezeli to aluminium to predzej gwint zjezdza sie na srubie czy w misce??



honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

Przekrecony gwint w misce olejowej-co moge zrobic?

Post autor: honker » pt paź 01, 2010 20:42

Kolego nie aluminium a duralminium (w skrócie dural) jeżeli nie masz zestawu gwintowników, nie miałeś czegoś takiego w rękach http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... bohrer.jpg, to odkręć miskę i idź z nią choć by do ślusarza. Rozwierci otwór, dobierze gwintownik, śrubę i nagwintuje na nowo. Jakbyś już sam pożyczył (dobrał) gwintownik do śruby to możesz spróbować przejechać otwór gwintownikiem może nie popierdzieliło się mocno



orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

Przekrecony gwint w misce olejowej-co moge zrobic?

Post autor: orson06 » pt paź 01, 2010 21:07

znajomy zajmuje sie takimi sprawami tylko chodzi o to ze bylem u mechanika i wg niego tej miski nie da rady nagwintowac poniewaz ten gwint w misce jest tak zrobiony ze lekko wystaje nizej od miski.. ciezko mi to opisac tak słownie wiec umiszczam szybko wykonany rysunek w paincie :) (pogladowy) Obrazek
i tak cala budowa to micha a te kółko to gwint i on tak wystaje z miski i mechanik twierdzil ze ten wystajacy cypelek jest za cienki do nagwintowania. dlatego chcialem sie dowiedziec czy ktos kiedys robil to w tych miskach?



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Przekrecony gwint w misce olejowej-co moge zrobic?

Post autor: oldstaszek » pt paź 01, 2010 21:20

Możesz jeszcze zdemontować michę i dać do napawania w otworze a następnie wiercenie i gwintowanie.
Mam wątpliwości czy to jest "dural"(za drogi i zbędny wydatek), raczej jestem przekonany że jest alusil (stop z jakiego robi się tłoki, bloki, głowice - oczywiście różny skład stopu zależnie od przeznaczenia).
Jeżeli masz w okolicy kogoś kto spawa aluminium to nie ma problemu i wcale nie jest to tak drogie. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

Przekrecony gwint w misce olejowej-co moge zrobic?

Post autor: orson06 » pt paź 01, 2010 21:31

musze podzwonic, pewnie jakis znajomy sie trafi. ogolnie tragedia z dostepnoscia tych mis, do ABD znajde od reki i tanio, a do AEX tragedia. a wogole ktos wie czy ta z ABD podeszla by do mojego silnika??czyli rozumiem ze moge spawarka "dolozyc" materialu do srodka gwintu a nastepnie nagwintowac?? ale to bedzie sie trzymalo?



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Przekrecony gwint w misce olejowej-co moge zrobic?

Post autor: oldstaszek » pt paź 01, 2010 21:36

orson06 pisze:musze podzwonic, pewnie jakis znajomy sie trafi. ogolnie tragedia z dostepnoscia tych mis, do ABD znajde od reki i tanio, a do AEX tragedia. a wogole ktos wie czy ta z ABD podeszla by do mojego silnika??czyli rozumiem ze moge spawarka "dolozyc" materialu do srodka gwintu a nastepnie nagwintowac?? ale to bedzie sie trzymalo?
Będzie, będzie.
Spawałem blok silnika aluminiowy - pękł na gniazdach śrub głowicy - tu dopiero są naprężenia!
Korek oleju - naprężenia niemal żadne. Oczywiście nowa podkładka pod korek bo ciągnięcie na siłę jako że olej kapie jest co najmniej niewskazane. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

Przekrecony gwint w misce olejowej-co moge zrobic?

Post autor: honker » pt paź 01, 2010 21:42

Tak, nie dural tylko właśnie silumuin (krzem+aluminium\glin) :pub:.
orson06 kumam, jest trochę sposobów na takie usterki kwestia opłacalności. Skocz na szrot, ścignij ojca niech się dołoży.
Podpowiedz znajomemu: gdyby rozwiercić otwór (pozbyć się gwintu) nabić\przy spawać nagwintowaną tulejkę może pozwoli\pomoże ci zrobić. Ktoś może właśnie u ciebie spawa kolory.



orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

Przekrecony gwint w misce olejowej-co moge zrobic?

Post autor: orson06 » pt paź 01, 2010 22:32

a pasuje z ABD do AEX??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości