1.6 101KM duże spalanie, brak mocy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf3kaAFT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 12:35

1.6 101KM duże spalanie, brak mocy

Post autor: golf3kaAFT » śr wrz 15, 2010 13:16

Witam.
Szukałem tematu który mógłby odpowiedzieć na mój problem jednak nie znalazłem nic co w 100% pasuje do mojej sytuacji. Niedawno stałem się posiadaczem samochodu GOLF 3 (1.6 AFT - 101KM) przebieg 208tyś, oleju nie bierze i mam z nim straszne problemy. Pomimo ogromnej ilości zainwestowanych pieniędzy (biorąc pod uwagę wartość samego auta) wciąż nie jeździ ono tak jak powinno.
Dlatego baaardzo proszę was o pomoc bo być może ktoś z was miał podobny problem i udało wam się go rozwiązać. Auto ma następujące obiawy:
- Bardzo duże spalanie i nie jest to spowodowane ciężką nogą. Na mieście około 16l/gazu (nowa instalacja - sekwencja lovato). Benzyny jak na sam rozruch i jazdę do momentu przełączenia też bardzo dużo dolewam więc zakładam że też sporo jej ciągnie.
- słaba moc zwłaszcza na zimnym silniku i dostrzegana przede wszystkim na benzynie. Po wciśnięciu gazu auto wydaje głośniejszy dzwięk lecz efektu w przyspieszeniu nie widać.
W golfie tym były wymienione następujące elementy:
- pasek rozrządu
- pompka wody
- świece i przewody,
- kopułka i palec rozdzielacza zapłonu
- filtr powietrza wraz z całą obudową która była rozwalona przez starą instalacje I generacji którą jakiś 'geniusz' założył
- wszystkie płyny i filtr oleju
- czujnik temperatury silnika
- regulowany był zapłon
- wgrywane były podstawowe nastawienia spalania do komputera i przez jakiś czas spalanie 8,5l jednak po czasie z powrotem wróciło do około 15-16l/100km.
- zmieniony został przepływomierz (chociaż pewności do końca nie mam czy ten 'nowy' działa jak należy).
Auto było wielokrotnie podpinane pod komputer który nie pokazuje żadnych błędów. Silnik ma raczej normalne obroty na poziomie 850. Na komputerze nie wykazuje odczytu z przepływomierza natomiast pozostałe parametry są raczej w normie. Mechanik bezradnie rozkłada ręce i powoli kończą mu się pomysły, podobnie jak moja cierpliwość i pieniądze. Samochód najłatwiej byłoby sprzedać ale po 4 miesiącach od jego zakupu i ciągłych inwestycjach straciłbym na nim ze 2000zł więc takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Z tego co słyszałem od mechanika szwankować może jeszcze sonda lambda lub może być problem ze sterownikiem silnika czy coś takiego. Jednak zanim wydam kolejne set złotych wolałbym się upewnić że rezultat będzie widoczny.
Dlatego błagam Was o pomoc i jakieś wskazówki co jeszcze może być przyczyną tak dużego spalania i braku mocy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6 101KM duże spalanie, brak mocy

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 15, 2010 13:35

Proponuje wgrać jeszcze raz nastawy podstawowe i odpuścić na jakiś czas LPG - jeździć na benzynie. Jeśli utrzyma się dobre spalanie benzyny a potem po powrocie do używania lpg ponownie wzrośnie, wrócić do montażysty LPG i żądać odpowiedniej regulacji - myślę że nieprawidłowa regulacja jest winna.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

1.6 101KM duże spalanie, brak mocy

Post autor: greg0666 » śr wrz 15, 2010 15:10

Chciałbym dołączyć się do tematu, mam Golfa III z silnikiem 1.4 przebieg ok 201000 km i mam podobny problem a mianowicie moje auto pali 13 litrów benzyny na mieście w trasie niestety nie sprawdzałem ale wiadomo że też więcej by paliło, nie jeżdżę szybko ani dynamicznie, staram się jeździć oszczędnie i spokojnie jak emeryt :otepienie: byłem również na badaniu komputerowym i pokazało tylko błąd zapłonu czy coś takiego i mechanik powiedział że to silniczek krokowy prawdopodobnie ale nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi i nie wiem co mam wspólnego silniczek krokowy przy normalniej jeździe. Sonda lambda itd ponoć ok bo komputer nic nie wykazał chyba że nie wykaże i trzeba ją zmierzyć miernikiem. Chciałbym aby ktoś nam pomógł i powiedział czy myślę poprawnie. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to chętnie wysłucham. HILFE!

aha nie mam gazu jeżdżę tylko na benzynie.



golf3kaAFT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 12:35

Re: 1.6 101KM duże spalanie, brak mocy

Post autor: golf3kaAFT » wt wrz 21, 2010 18:41

ponawiam prośbę o odpowiedź na pytanie zawarte w 1wszym poście



Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: 1.6 101KM duże spalanie, brak mocy

Post autor: scooby99 » wt wrz 21, 2010 19:51

golf3kaAFT pisze:ponawiam prośbę o odpowiedź na pytanie zawarte w 1wszym poście
Witam...

Sprawdź ile pali benzyny w pierwszej kolejności... Jak długie robisz odcinki w mieście?? Silnik rozgrzewa sie do optymalnej temperatury??? Zapytam jeszcze do jakich max obrotów wkręca sie silnik, nie jest czasem w trybie awaryjnym....???



golf3kaAFT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 12:35

Re: 1.6 101KM duże spalanie, brak mocy

Post autor: golf3kaAFT » śr wrz 22, 2010 19:21

scooby99 pisze:
golf3kaAFT pisze:ponawiam prośbę o odpowiedź na pytanie zawarte w 1wszym poście
Witam...

Sprawdź ile pali benzyny w pierwszej kolejności... Jak długie robisz odcinki w mieście?? Silnik rozgrzewa sie do optymalnej temperatury??? Zapytam jeszcze do jakich max obrotów wkręca sie silnik, nie jest czasem w trybie awaryjnym....???
Podejrzewam że to jest właśnie tryb awaryjny. Wprawdzie spalania na benzynie nie sprawdzałem dokładnie ale co 40zł tankowania gazu musze dolać benzyny za 20zł, a zważywszy że na gaz przełącza się praktycznie zanim wyjade na ulice to troche sporo. Na mieście jeżdże na odcinkach od 5 do 10 kilometrów. Czasami dalej. Na początku wkręcał się do 5000 obrotów ale po regulacji zapłonu idzie praktycznie do końca. Z tym że sama regulacja zapłonu nie wpłynęła w żaden sposób na spalanie. Przypomnę tylko że błędów na komputerze nie wykazuje.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

1.6 101KM duże spalanie, brak mocy

Post autor: norek111 » czw wrz 23, 2010 10:23

AFT na odcinkach do 10km będzie chlał prawie 11L benzyny


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: 1.6 101KM duże spalanie, brak mocy

Post autor: scooby99 » ndz wrz 26, 2010 10:17

Spróbuj jednak troszke pojeździć na paliwie, jeżeli faktycznie będzie tak dużo benzyny spalał to raczej lambda...
Sprawdź jeszcze czy może wtryski nie leją...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości