AEE: obroty, szarpanie silnikiem, gaśnięcie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

POMOCY! AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: PAPAYOS » czw sie 25, 2011 21:09

Widzę kolego, że już wymieniłeś wszystko i dalej jest nie tak jak być powinno...
Innej opcji już nie ma.
Jak trzącha silnikiem to winą jest: Aparat zapłonowy, zaworek od skroplin, przepustnica, kopułka, palec, przewody, cewka, filtr paliwa. ale ty już masz to sprawdzone.

Przychodzi mi do głowy jeszcze 4 opcje...
- Jeśli jest, bo nie wiem... - czujnik położenia wału,
- mapsensor, który jest wmontowany w kolektor ssący, po prawej stronie (strona pasażera).
- albo masz pękniętą głowicę lub blok i są przedmuchy.
- albo leją ci wtryski paliwa i zalewa świece...

Sprawdź jeszcze czy masz dobrze umasowany silnik. (Czy silnik jest połączony elastyczną taśmą z budą)

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

POMOCY! AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: Montrey1990 » czw sie 25, 2011 21:11

Ja bym proponowal ci sprawdzi jeszcze raz sonde lambda byc moze w niej tkwi problem mialem podobny przypadek u siebie


MONTREY xD

ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

POMOCY! AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » pt sie 26, 2011 09:01

Przewody, kopułke, palec, swiece mam nowe. Aparat był podmieniany. Zero poprawy. Map sensor mam juz zamowiony, własnie czekam na przesyłkę. Przedmuchów nie ma, sprawdzane 3 razy!!!! Silnik ciśnienie ma, po ok. 14 barów na cylindrze. Sonda lambda pracuje idealnie, bo jest nowa i to oryginał. Watpliwości mogę mieć jeszcze co do wtrysków.



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » sob sie 27, 2011 10:50

Map sensor zmieniony. Zadnej poprawy!!! Auto mi w czasie jazdy nawet gaśnie. Na wolnych tez gasnie mimo podciagnietej linki. I co najwazniejsze, nie odpala za pierwszym razem, tylko za trzecim. I co ciekawe wypiałem wtyczke od tego zaworka od spalin i silnik nawet nie zafalował, zero reakcji.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: PAPAYOS » ndz sie 28, 2011 12:23

Kolego jak ci gaśnie podczas jazdy? Gwałtownie czyli jedziesz i nagle gaśnie, czy po mału czyli jedziesz nagle traci moc, trochę trzęsie, szarpie i wtedy gaśnie... Może po prostu może nie domaga ci układ zasilana paliwa... Może pompka zdycha. A może ktoś kiedyś - poprzedniemu właścicielowi zdechła pompka i zmienił ją ale na pompkę np z silnika z jednopunktowym wtryskiem (aby sztuka)... Ten z wielopunktem ma ciśnienie paliwa 3 bary, a z jednopunku 1,2 bara. Auto będzie pracowało, ale będą takie właśnie objawy. Do tego może dochodzić jeszcze przybudzony filtr paliwa, niedomagające wtryski paliwa i jest co jest...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » ndz sie 28, 2011 13:15

Auto nagle gaśnie. Bez żadnych szarpnięć. Wskazówka obrotomierza od razu idzie na O. Pompkę paliwa mam nową.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: PAPAYOS » ndz sie 28, 2011 15:16

A odpala normalnie?


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » ndz sie 28, 2011 15:53

Odpala normalnie za pierwszym razem, ale jak zgasnie na wolnych obrotach. Jak w czasie jazdy zdechnie, to odpala za 3 -4 razem.



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » pn sie 29, 2011 14:58

Dzisiaj Golfik pokazał swoje różdżki po raz kolejny. Miałem z ojcem pojechać jeszcze do takiego jednego speca od VW. Podjechałem po ojca, on wziął swoje autko tak na wszelki wypadek. Ale, że gościu czasu nie miał, dopiero po 16stym kazał przyjechać. Ale polecił nam swojego kolegę. No więc, udaliśmy się tam i po przejechaniu około 2 km, nagle autem mi szarpnęło, ale nie zgasł. Wtedy sobie pomyśłałem: no zaczęło się przedstawienie. Przejechałem ze 100m i auto nagle mi zdechło!! No to ja awaryjne i szykuję się za trójkąt i linkę. Ojciec podjeżdża. Wziął świecę i sprawdził czy iskra jest. Mówi, że była ale z opóźnieniem i auto odpaliło na 3 gary. Po chwili już nie chciał zapalić. Odczekaliśmy i Golfik zrozumiał, że zrobił źle i odpalił. W drodze do mechanika nie zgasł ani razu. Ot cała dzisiejsza historia. Ręce opadaja :(



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » pt wrz 09, 2011 21:16

Po wymianie prawie pół silnika, auto jak chodziło tak chodzi. Spece rozkładają ręce. Już chyba mu nic nie pomoże. Auto idzie na sprzedaż. Dziękuję wszystkim za rady. Teraz zbieram na Mk3 GTI :)



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: FIRERS » pn wrz 12, 2011 12:56

widze ze jest kolejny zadowolony posiadacz 1.6 AEE. musze powiedziec ze nie darze sympatia tej solidnej niemieckiej konstrukcji. moje 2 letnie zmagania z przepustnica i klopotami z obrotami skonczyly sie raczej przez przypadek. a pacjent to cordoba vario aee 97r.ale po przeczytniu postu nikt nie wspomnial o ustawieniu rozrzadu.kompresji, pomiarach napiec na sterowniku, cewce, hallu. nie mowie tu o pomiarach miernikami cyfrowymi z pomiarem 3na sekunde. zasialniem 5v na dzielnik wolnych obrotow. nikt tez nie sprawdzal przekaznikow zasilajacych sterownik. instalacji elektrycznej silnika.polaczen w kostkach. moze jeszcze masz szyberdach? a i z doswiadczenia wiem ze wsadanie sterownikow o innych numerach nie pomaga w tym silniku .



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » pn wrz 12, 2011 13:50

Moje auto zostało kilka razy sprawdzane. Mierzenie czujników i innych dupereli to chleb powszedni dla tego samochodu. Zmieniane tablicy z bezpiecznikami tez nie pomogło. A ta zakała nie chce chodzić. Dlatego go sprzedaję. Szyberdach tez mam. Ale powiem Ci, że jak za pierwszym razem wymieniałem sterownik to auto chodziło idealnie. Nic nie falowało, nie gasło. Potem były tylko same kłopoty.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: metalizer78 » pn wrz 12, 2011 13:54

mam identycznie ten sam silnik w moim golfie i działo mi się to samo wreście padła mi cewka zaponowa wymieniłem i jak na razie jest ok



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: PAPAYOS » pn wrz 12, 2011 21:49

Kolego, a sprawdzałeś pompę paliwa? Może ta nie domaga i podaje za małą dawkę paliwa.... I też będą te same objawy...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości