Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny zaplon

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stah89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 19:31
Lokalizacja: Rzeszów

Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny zaplon

Post autor: stah89 » śr cze 13, 2012 19:35

Hmm z tego co on mowil, ze jakies trazysotry mogly sie ponadpalac, jest za bardzo nagrzany i przez to moze na cieplym nie odpalac zawsze..
No ja to juz pomyslu nie mam skoro na komputerze zaden blad sie nie pojawil a czujnik Halla wyglada na sprawny!
Niby VW taka prosta latwa kostka a tak ciezko ja zlozyc ;//
POMOCY :P



stah89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 19:31
Lokalizacja: Rzeszów

Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny zaplon

Post autor: stah89 » sob cze 16, 2012 09:24

to co bys obstawial ? mnie sie wydaje ze trzeba podstawic inne czesci i wtedy patrzec czy sytuacja sie bedzie powtarzac czy juz nie?...



stah89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 19:31
Lokalizacja: Rzeszów

Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny zaplon

Post autor: stah89 » pn cze 18, 2012 01:08

nie wiem, az tak na autach sie nie znam, a koles "elektryk" stawia na to raczej wiec hmm moze cos w tym jest !
A Ty kolego na co innego bys obstawial? :P



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny zaplon

Post autor: Paweł Marek » pn cze 18, 2012 14:27

stah89, edytuj poprzednie posty nie pisz jednego pod drugim. Temat bezwartościowy, zabałaganiony. Trochę sie wysil sprawdź i napisz czy jest iskra kiedy nie chce zapalić. Kazdy czujnik Halla wyglada na sprawny jak sie na niego patrzy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

stah89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 19:31
Lokalizacja: Rzeszów

Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny zaplon

Post autor: stah89 » pn cze 18, 2012 17:43

Po podlaczeniu pod komputer nic wykrylo zadnych bledow, wiec wychodzi ze czujnik Halla jest SPRAWNY, iska jest bo bylo nie tak dawno wymieniane kopulka + palec, przewody OK, swiece rowniez OK
A w czym problem?
Auto na zimnym silniku zapali zawsze ALE, jak juz jest nagrzany to wtedy wystepuje problem braku zaplonu, krece krece i nie moze zakoczyc :)
Tak jak mechanik mowil, obstawia na cewke zaplonu, ze sie zabardzo nagrzewa/przegrzewa i stad problem?!



Awatar użytkownika
Radosław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 03, 2010 19:46
Lokalizacja: [KBR] Brzesko

Re: Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny za

Post autor: Radosław » pn cze 18, 2012 22:12

Witam mam podobny problem jak kolega który założył temat.
Mam MK3 1.6 ABE 93r.
Również podczas jazdy gubi zapłon, czasami nawet jak go zgaszę na parkingu i przykładowo za godzinę chcę odpalić to ma problemy z odpalniem. Nieraz trzeba kręcić kilka minut (oczywiście z przerwami). Od czasu do czasu zdarza się że zapali ale nie jest w stanie utrzymać wolnych obrotów i nierówno pracuje (zupełnie jak by palił na 2 gary) ale po dodaniu gazu wszystko jest ok. Czasami zgaśnie podczas jazdy ale zaraz sam odpala bo go koła napędzają ale to rzadkość. Zwykle trzeba stanąć na poboczu i poczekać chwilę po czym odpalić. Przez chwile jak jeździłem bez świateł to wszystko było ok ale już ten patent nie działa. Potem zauważyłem że jak jeździłem z ogrzewaniem włączonym na full to mi nie gasł ale to tylko chwilowo pomogło. Wymieniłem czujnik halla, oraz moduł z cewką i nic...
Gdy auto zgasło to wykręciłem świece i przyłożyłem do masy żeby zobaczyć czy jest iskra. Iskra jest w porządku. Następnym razem jak zgasł to odczepiłem przewód z pompy paliwa i jak włączyłem zapłon to pompa podała wstępną dawkę, następnie jak kręciłem rozrusznikiem to pompa podawała paliwo. Odpiąłem kostkę z pompy paliwa i sprawdzałem napięcie. Podłączając miernik do pierwszego i czwartego wtyku mam napięcie ok 12V przy podawaniu dawki wstępnej potem spada do zera. Na pierwszym styku i trzecim mam cały czas napięcie 9.8V Czy to są prawidłowe wartości napięć? Powiedzcie mi gdzie mam jeszcze szukać usterki :-(

P.S.
Nie wiem czy to ma związek z tym ale jak jadę w deszczu to nie mam przedniego lewego kierunkowskazu :P



Awatar użytkownika
Radosław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 03, 2010 19:46
Lokalizacja: [KBR] Brzesko

Re: Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny za

Post autor: Radosław » śr cze 20, 2012 19:19

Problem rozwiązany. Winowajcą całego zamieszania był zawieszający się wtryskiwacz



stah89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 19:31
Lokalizacja: Rzeszów

Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny zaplon

Post autor: stah89 » śr cze 20, 2012 19:43

jak to tego doszliscie :> ..



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny zaplon

Post autor: Jaras » śr cze 20, 2012 23:19

kolego stah89 zamiast pisać post pod postem wymień aparat zapłonowy - koszt 50 zł na szrocie i będziesz miał po kłopocie.
Czujnik halla masz pewnie zasyfiony w oleju i nagarze, miałem tak samo...

To że błędu nie pokazuje na odpalonym silniku nie znaczy że jest sprawny, u mnie też nie pokazywało.
Ja obstawiam tak jak Paweł Marek na halla



Awatar użytkownika
Radosław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 03, 2010 19:46
Lokalizacja: [KBR] Brzesko

Re: Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny za

Post autor: Radosław » sob cze 23, 2012 08:13

stah89 pytałeś jak do tego doszliśmy...
Pojechałem do elektryka samochodowego i powiedziałem mu co i jak. On podłączył auto pod komputer i powiedział że ze strony elektryki nie widzi problemów i wg niego tj zapieczony/ zawieszający się wtryskiwacz.
Powiedział żeby zatankować auto do pełna i wlać do PB środek do czyszczenia wtryskiwaczy, a jak nie pomoże to wtryski do wymiany. No ale chyba pomogła ta kuracja oczyszczająca bo zrobiłem już 200km i ani razu mi nie zgasł :)



stah89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 19:31
Lokalizacja: Rzeszów

Golf MK3 1.6 ABU 75km 93r. brak zaplonu, niereguralny zaplon

Post autor: stah89 » pn lip 02, 2012 15:22

Wymieniony czujnik halla, sprawe uwazam za zamknieta,
Podziekowania dla wszystkich ktorzy udzielili sie w moim temacie.

Pozdrawiam i zamykam



Zablokowany

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości