2.0 8v 2E duże spalanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

2.0 8v 2E duże spalanie

Post autor: doggie » pn wrz 12, 2011 13:20

kostek pisze: za 55 zł czyli około 10 litrów.
Przejechałem na tym powiedzmy 75 km,spalanie w takim razie wychodzi na miękko w okolicach 15 litrów,styl jazdy mieszany,raz emerycko raz dynamicznie,oczywiście mowa o cyklu miejskim. .

proponuję wpierw dokładnie sprawdzić sapalanie tzn. zatankować pod sam korek z odpowietrzeniem wyjeździć zbiornik i znowu dotankować pod sam korek, będziesz miał w 100% dokładny pomiar a tak być może szukasz dziury w całym której w ogóle nie ma

mazi pisze:dziwnym jest tez fakt ze auto mialo 40km mniej
rzekłbym bardzo dziwne i nienormalne

jak ze spalaniem oleju? Jaka kompresja na cylindrach? Wszystko wymienione? - przewody WN, świece, filtr paliwa, powietrza itp... ?



Damian.M

Re: 2.0 8v 2E duże spalanie

Post autor: Damian.M » pn wrz 12, 2011 13:28

Sugerowałem sondę, bo w moim przypadku po jej wymianie spalanie spadło znacznie.



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

2.0 8v 2E duże spalanie

Post autor: mazi » pn wrz 12, 2011 17:08

kostek pisze:Ktoś mi odpowie na pytanie odnośnie czujnika temperatury cieczy?
a co on ma do spalania i tego co plywa w ukladzie chlodzenia...

wylej to sprawdz konsystencje, najwyzej bedziesz mial benzyne w wodzie i czeka cie remont. winnego spalania masz



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

2.0 8v 2E duże spalanie

Post autor: mazi » pn wrz 12, 2011 20:08

kostek pisze:Uszkodzony czujnik wysyła błędne informacje do kompa odnośnie temperatury silnika,podejrzewam że wtedy może cały czas chodzić na ssaniu przez co więcej pali.
a ile ci pokazuje na blacie? jezeli ci sie nawet w miescie nie zagrzeje (wskazowka) a wentylator chodzi masz wytlumaczenie



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: 2.0 8v 2E duże spalanie

Post autor: doggie » pn wrz 12, 2011 20:18

kostek pisze: doggie, Co ma jedno z drugim wspólnego,skoro zbiornik jest pusty,wlewam 15 litrów wachy i ledwo robię na tym 100 km to chyba oczywiste jest że coś jest nie tak,moje obliczenia pokrywają się z tym co pokazuje MFA więc komputer nie pokazuje źle.
chłopie wyluzuj i nie spinaj się bo zawału dostaniesz, chciałbym zauważyć że rezerwa niekoniecznie zapala się w tym samym momencie przy identycznej ilości paliwa w zbiorniku, skoro nie tankowałeś nigdy pod korek to nie masz zielonego pojęcia czy MFA w ogóle w tym aucie dobrze wskazuje, bo MFA rzadko pokazuje w 100% prawidłowe spalanie - z reguły zawyża
Nie mam 700 zł żeby sobie 2 razy tankować pod korek
co za różnica czy zatankujesz 10x po 70 zł czy dwa razy za 700 zł
auto mam od jakiegoś miesiąca,w sumie nie wiem co było robione wcześniej
raczej niewiele wiesz o tym aucie a się spinasz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

2.0 8v 2E duże spalanie

Post autor: mazi » pn wrz 12, 2011 21:03

czyli wyjezdzasz wache do zera, rezerwa zazwyczaj jest ustalona aby auto przejechalo ok 80-100km wiec masz obraz jak powinien palic



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: 2.0 8v 2E duże spalanie

Post autor: doggie » pn wrz 12, 2011 21:29

kostek pisze:doggie, Spinasz to się w tym momencie ty i jak dalej masz zamiar w taki sposób podejmować ze mną dialog to z tego miejsca powiem ci grzecznie żebyś szukał awantury gdzie indziej,w żadnym moim poście nie było spiny więc zacznij od siebie a potem oceniaj innych.
Wskazówka od paliwa rusza się dopiero jak zaleję za co najmniej 50 zł,poniżej tej kwoty leży na samym dole.
w żadnym punkcie tematu w przeciwieństwie do ciebie się nie spinam i nie szukam awantury - również w przeciwieństwie do ciebie - tylko staram się pisać na temat bądź komentować twoje próby usunięcia problemu, wystarczy przeczytać twój tekst powyżej żeby wyrobić sobie zdanie o tobie, i ponadto proszę więcej bez zbędnych bezsensownych komentarzy



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

2.0 8v 2E duże spalanie

Post autor: mazi » pn wrz 12, 2011 21:32

kostek, wymien ten czujnik i daj znac jak efekty



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: 2.0 8v 2E duże spalanie

Post autor: doggie » pn wrz 12, 2011 21:36

kostek pisze: podejrzewam że wtedy może cały czas chodzić na ssaniu przez co więcej pali.
ale wówczas są podwyższone obroty biegu jałowego co raczej nie powinno ujść uwadze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości