1.8 LPG - Samozapłon samochodu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

1.8 LPG - Samozapłon samochodu

Post autor: kamilhsx » pn mar 07, 2016 14:01

Dzień dobry
Kolejny post i kolejna wyjątkowa sytuacja. W moim golfie doszło do samozapłonu pod maską w trakcie jazdy. Efekty widać na zdjęciach.

Mam tu do Was kilka pytań i będę wdzięczny za pomoc. :)

1) Czy jest możliwość aby do silnika dostała się woda podczas gaszenia? Przez np. wypalony wtrysk (widać stan na zdjęciach). Mogę dodać, że od razu jak się zaczął palić został wyłączony silnik a dopiero potem cała akcja gaśnicza. Będę też wdzięczny za podpowiedź czy w ogóle według Was naprawa jest opłacalna patrząc na zdjęcia.

2) Samochód przeszedł przegląd 25 stycznia bieżącego roku natomiast 4 lutego trafił na regulację gazu do pewnego zakładu. Po wspomnianej regulacji śmierdziało gazem i palił ok 30l/100 km. W tym warsztacie byłem umówiony z 2 samochodami 4 marca na poprawkę bo w obu były różne problemy jednak w czasie jazdy do zakładu Golf się zapalił. Zaczęło się od małego wybuchu pod maską. Jaka jest według Was szansa dochodzenia jakiegoś roszczenia od takiego warsztatu w tej sytuacji? Czy szanse mogą być spore? Mogę dodać, że wcześniej nie było absolutnie żadnych problemów z tym silnikiem ani z gazem - na trasie palił ok. 7-8l gazu a że nieco to spalanie wzrosło to pojechałem na regulację i skończyło się nieciekawie...ObrazekObrazek



kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

Re: 1.8 LPG - Samozapłon samochodu

Post autor: kamilhsx » śr mar 09, 2016 00:35

Podbijam nieco temat bo samochód stoi i się zastanawiam co z nim robić :)



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

1.8 LPG - Samozapłon samochodu

Post autor: luke320 » śr mar 09, 2016 20:04

Jak masz papier na to, że grzebali Ci przy gazie - to jak najbardziej. Przyda się wtedy opinia rzeczoznawcy.
Jeżeli zrobili to tylko na podanie ręki - możesz zapomnieć. Chyba, że się do tego przyznają.
kamilhsx pisze:Po wspomnianej regulacji śmierdziało gazem i palił ok 30l/100 km.
Nieco wzrosło spalanie ? Toż to jakiś kosmos. Połowa z tego gazu to pewnie się wydostawała bezpośrednio na
silnik, a reszta do komory spalania. Nie zdziwiłbym się, jakby coś uszkodzili, albo czegoś nie dokręcili.

Co do naprawy: z tego co widzę to spaleniu/stopieniu uległy głównie elementy gumowe i plastikowe. Zapewne
też pasek zębaty będzie do wymiany ze względu na mocno stopioną osłonę. Bez rozrządu - około kilkaset złotych.



kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

1.8 LPG - Samozapłon samochodu

Post autor: kamilhsx » śr mar 09, 2016 23:07

A biorąc pod uwagę zdjęcie jest w Twojej opinii możliwe aby podczas gaszenia dostała się woda do silnika w jakiś sposób? np. przez obudowę wtrysku (widać że stopiona).

Pytam bo był jeden znajomy, który coś tam dłubie przy samochodach i powiedział mi że można go robić ale może się okazać że dostało się w jakiś sposób wody i to potem jak wiadomo skomplikuje sytuację...



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

1.8 LPG - Samozapłon samochodu

Post autor: luke320 » czw mar 10, 2016 00:41

kamilhsx pisze:możliwe aby podczas gaszenia dostała się woda do silnika w jakiśsposób?
Możliwość zawsze taka istnieje. Choć wydaje mi się, że u Ciebie nie powinno być tego problemu. Wtrysk wygląda
na mocno stopiony, a nie spalony do cna, tak, że zrobiłaby się w nim dziura i lałoby się tam ciurkiem.
Baz dokładniejszych oględzin to tylko gdybanie.
Ale w mojej opinii woda w silniku to w tym wypadku najmniejszy problem. Bardziej to ja bym się zainteresował
tymi patafianami co "ustawili" Ci ten gaz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości