Problem przy wymianie rozrządu.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adriaanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 23:11

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: adriaanos » ndz sty 31, 2016 17:28

Postanowiłem wymienić rozrząd w swoim golfie, silnik 1.6 AFT. Kierowałem się poradą z tego tematu : viewtopic.php?f=141&t=405304&p=5608977#p5608977" onclick="window.open(this.href);return false;. Dotyczy ona innego silnika, ale podobno w 1.6 AFT jest bardzo podobnie. Mam taki problem, a mianowicie aby zdjąć koło pasowe, należy zdjąć ten wąski pasek klinowy i mam problem z jego zdjęciem. Odkręcam tą śrubę z tą jakby podkładką z ząbkami i coś jeszcze ? Bo po odkręceniu tylko jej, nic się nie luzuje. Auto musiałem poskładać bo jest mi potrzebne, a zdjec nie wykonałem, ale mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi. Proszę o pomoc bo chciałbym to w najbliższym czasie wymienić.



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: brzozkalbn » ndz sty 31, 2016 19:22

Wyżej jest jeszcze śruba trzymająca kosz pompy wspomagania jej nie poluzujesz to nie ruszysz pompą i nie zdejmiesz paska.

Swoją drogą jak z taką błahostką masz problem to się może za wymianę rozrządu nie zabieraj :D



adriaanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 23:11

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: adriaanos » ndz sty 31, 2016 20:05

Ona jest po tej samej stronie czy od strony silnika ? Wymieniałem ostatnio w fieście MK4 1,25 16v i jakoś pomalutku dałem radę :D miałem książkę i sporo pomogła, golfa zakupiłem nie dawno i dopiero go poznaję :D , a książki niestety nie znalazłem do AFT :/



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: brzozkalbn » ndz sty 31, 2016 20:31

Ona jest pomiędzy kołem pompy wspomagania a kołem pompy wody. Nie wiem jak dokładnie jest mocowana pompa w Twoim silniku ale może być też na przeciwko tej śruby napinającej z ząbkami druga, która dodatkowo blokuje pompę z drugiej strony.



Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: filip2 » ndz sty 31, 2016 20:32

Kolego jeśli chodzi o AFT to przygotuj się na szukanie :) bo mało jest materiałów konkretnie o tym silniku :P - miałem, wiem :)

Co do samego rozrządu to oba koła pasowe (paska klinowego pompy wody i wspomagania oraz paska wielorowkowego) przykręcone są 4 śrubami do koła zębatego rozrządu. Ta śruba na środku to śruba koła rozrządu i o ile nie będziesz miał problemów z tymi 4 mniejszymi śrubami to tej centralnej nie ruszaj. Żeby ściągnąć pasek klinowy poluzuj śruby mocujące pompę wspomagania. O ile pamiętam są dwie, jedna która mocuje pompę do silnika a druga blokująca przy napinaniu (przy takim elemencie z ząbkami).

Obrazek

Tu masz zaznaczone które to - ta wyżej jest słabo widoczna na aucie bo jest schowana między kołami :)


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

adriaanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 23:11

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: adriaanos » ndz sty 31, 2016 21:57

Dzięki wielkie panowie ! Zabiorę się za to jak tylko będę miał czas, podejrzewam że dopiero w weekend niestety :/ Pasek wygląda już na trochę zmęczony i wydaję mi się trochę luźnawy, mam nadzieję że jeszcze wytrzyma te kilka dni (jakieś 250km). Dam znać co i jak ;) Jeszcze raz wielkie dzięki. I jeszcze takie pytanie małe, spotkaliście się z książką typu sam naprawiam do mk3 żeby był silnik AFT w niej ? Czy książka od jakiegoś innego auta z tym silnikiem będzie przydatna ? np. Toledo I ?
PS. I sorry za takie lamerskie pytania, ale dopiero zaczynam przygodę z golfem i w sumie z mechaniką też, a chciałbym sam wykonywać naprawy i różne prace przy nim, gdyż sprawia mi to dużo przyjemności :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2016 22:05 przez adriaanos, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: filip2 » ndz sty 31, 2016 22:03

adriaanos pisze:spotkaliście się z książką typu sam naprawiam do mk3 żeby był silnik AFT w niej ?
Nie spotkałem się neistety
adriaanos pisze:Czy książka od jakiegoś innego auta z tym silnikiem będzie przydatna ? np. Toledo I ?
jak taką znajdziesz to zapewne tak :)


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

adriaanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 23:11

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: adriaanos » ndz sty 31, 2016 22:06

Reszta czynności przebiega rozumiem tak jak w tym opisie który jest w temacie co podesłałem ? : viewtopic.php?f=141&t=405304&p=5608977#p5608977" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: brzozkalbn » ndz sty 31, 2016 23:19

Poradnik, który jest w linku jest ok. I pamiętaj, żeby zaznaczyć sobie znak na kole zamachowym korektorem lub białym markerem, żeby było go dobrze widać w okienku skrzyni bo to bardzo ułatwia ustawienie. Dobrze jest mieć kogoś do pomocy i czteropak dla umilenia czasu ;)

mała ściągawka

Obrazek



adriaanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 23:11

Problem przy wymianie rozrządu.

Post autor: adriaanos » pn lut 01, 2016 16:39

Dzięki wielkie za cenne wskazówki, kupiłem dziś jeszcze pasek klinowy, jego też wymienie przy okazji. 14 zł z Contitecha :P Zabiorę się za to zapewne w okolicach weekendu, napisze co i jak i czy nic nie zepsułem :D Dzięki wielkie panowie i pozdrawiam ! :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości