Ciężko zapala na mrozie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pele01000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 20, 2015 12:41

Ciężko zapala na mrozie

Post autor: pele01000 » śr gru 16, 2015 14:57

Witam
Posiadam swojego Golfa III,1996r., 1.6 benzyna + LPG, silnik AEE.
Samochód posiadam trzy lata i kupiłem go bez instalacji gazowej. Włożyłem do niego sekwencyjną instalację Staga eco od razu po zakupie.

Do tej pory nie było najmniejszych problemów z pracą silnika na benzynie jak i na gazie. Zapalał zawsze na dotyk nawet w poprzednie sezony zimowe.

Teraz rozpoczyna się kolejny sezon zimowy i jak tylko temperatura jest poniżej +5 stopni długo muszę kręcić zanim odpali. Czasem kręcę nim nawet 4 razy po 5 sekund i dopiero zapala.

Podczas zapalania kręci ładnie równo, ale nie zaskakuje. Gdy zaskoczy, silnik od razu pracuje ładnie i równo i nigdy nie zgasł.

- Próbowałem ściągać kleme na noc żeby zresetować kompa
- próbowałem kilka razy zapłon włączyć żeby pompa podała paliwo (słychać jak pracuje)
- ściągałem do zapalenia kostkę z czujnika temperatury silnika

Zaznaczam, że na rozgrzanym silniku nie ma najmniejszego problemu zapalić.
Golf zapala zawsze na benzynie. Na gaz przełącza się na 35 stopniach lub po 5 sekundach (jak jest ciepły)

Czekam na wasze propozycję oraz pytania.



krzyszbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 21:20
Lokalizacja: LBI w Wawie:)

Re: Ciężko zapala na mrozie

Post autor: krzyszbi » pn gru 21, 2015 15:51

witam

ja tak w 1.8 anp (jedno punkt) miałem dokładnie tak samo
rano lub po dłuższym postoju nie chciał zapalić, nie pomagało nic nawet plak ewentualnie zapalał na popych
odłączenie czujnika, odpięcie klem, na LPG, na benz nie miało znaczenia nie palił a kręcił do rozładowania akumulatora

ale jak już zapalił to chodził prawidłowo, *#cenzura#* odpalał zawsze i na wszystkim benz czy LPG
wystarczy że postał noc i nie odpalał

wymieniłem kable i świece ale ni pomogło

winowajcą okazała się padająca cewka

sugeruję podmienię na sprawną aby wyeliminować



pele01000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 20, 2015 12:41

Ciężko zapala na mrozie

Post autor: pele01000 » czw gru 31, 2015 12:12

Dzięki kolego.

Wczoraj wymieniłem z bratem cewkę na nową SWAGa. Przejrzeliśmy kable do cewki i kostkę przepsiukaliśmy specjalnym sprayem do kostek. Dodatkowo wymieniliśmy masę tą dodatkową od cewki do silnika.

Dziś rano było -7 stopni i zapalił na dotyk.

Udanego sylwestra!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości