Falujace obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcinmk33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 02, 2015 17:48

Falujace obroty

Post autor: marcinmk33 » czw lip 02, 2015 18:24

Dzień dobry !
Posiadam golfa 3 1.6 AEE 1996r. Problemem sa u mnie falujace obroty na rozgrzanym silniku.
Przeszukalem wiele tematów na różnych forach lecz nie znalazłem nigdzie rozwiązania bądź odpowiedniego nakierowania na problem jaki moze U mnie występować włożyłam już trochę pieniędzy w mojego golfa i bez zadnego skutku. na zimnym jest wszystko ok a jak sie rozgrzeje zaczyna szaleć obroty spadają z 800 do 300 bez przerwy najgorzej po naciśnięciu hamulca czyli zapaleniu świateł , włączeniu nawiewu itp. A jak się dobrze rozgrzeje to nawet na wyłączonym wszystkim. Wymieniłem czujnik temperatury na nowy przepustnice na uzywke w bardzo dobrym stanie kopulke palec podkladalem cały aparat zapłonowy wymieniona sonda czyszczenie czujnika map, świece i przewody sprawne podmieniana cewka, wymienione wszystkie filtry na kompie nie wykazuje błędów . Po adaptacji przepustnica jest wszystko ok przez kilka dni a później coś ewidentnie rozregulowuje przepustnice tylko pytanie co. Masa nowa akumulator nowy alternator wymieniony . Jutro spróbuję podmienić czujnik map. Mechanik zastanawia się czy instalacja gazowa nie robi tu bałaganu . Ja bym to wykluczył bo na samej benzynę jest też problem lecz na gazie bardziej . Nie mogą mi wyregulowac dawki gazu ponieważ silnik na b enzynie nie chodzi jak należy. Wszystkie ciśnienia ok przewody ok czy ktoś znalazł rozwiązanie na tą przypadłość bo z tego co czytałem wiele osób me czyli sie z 1.6 AEE



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2829
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Falujace obroty

Post autor: bioly05011 » czw lip 02, 2015 19:52

lapie lewe powietrze i dlatego tak się dzieje,zdejmij kolektor ssący i oblukaj go czy nie pęknięty gdzieś,wymień uszczelki pod kolektorem...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Falujace obroty

Post autor: mka 3 » wt lip 07, 2015 19:31

marcinmk33, rozepnij klemy by się zresetował ECU i przez kilka dni pojezdzij na samej bezynie jaki efekt będzie?



arden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 20:57
Lokalizacja: mielec,dębica

Falujace obroty

Post autor: arden » pn lis 02, 2015 17:54

U mnie wymieniłem czujnik hala i cewke zaplonową przy okazji. Pomoglo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości