2.0 2e brak mocy w roznych zakresach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

2.0 2e brak mocy w roznych zakresach

Post autor: CIENKII » sob cze 27, 2015 08:04

Siema .
Pacjent Golf 3 silnik 2.0 2e .

Od jakiegoś czasu coraz bardziej ale jednak brak 100% mocy .
Pierwszy bieg 1tys obr auto się toczy ,wściskam gaz do podłogi i powinno rwac do przodu a do około 2-2.5 tys jest tak jak bym miał podpieta przyczepke, silnik warczy nie przerywa nie chce się wkręcić .
Powyżej tych obrotów zaczyna ciągnąć jak powinien ale podszarpuje jak by gubil zapłon .
Powyżej 5tys podobnie jak na starcie , warkot jak by jechał pod mega wzniesienie , miał podpieta przyczepę bądź zaciągnięty ręczny .

W nocy widać w lusterku w światłach auta z tyłu ze dymi , śmierdzi paliwem . Wcześniej przy deptaniu na Max tego nie było.

Sonda ok . Przeplywka ok . Tps ok ( po odpieciu na vagu wyskoczył błąd i mimo wyłączania vaga i silnika wraca ale nie zawsze ) . Zmieniony stukowy bo wywalalo błąd co jakiś czas . Zmieniona kopulka palec beru , zamówione kable Bosch .

Spalanie przy wciskaniu kosmos . Pali od strzała .

Co dalej sprawdzić ?

Dzięki za pomoc !!



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

2.0 2e brak mocy w roznych zakresach

Post autor: CIENKII » sob cze 27, 2015 08:14

Czasami zdarza się że ,,zaskoczy" i leci od początku do końca jak na gti przystało . Kolejna próba = niepowodzenie :/



rafal1234567899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 14:44
Lokalizacja: Gryfów Śl.
Kontakt:

2.0 2e brak mocy w roznych zakresach

Post autor: rafal1234567899 » ndz cze 28, 2015 11:35

Polecam sprawdzić zapłon i sonde, spalanie nie wzrosło od tego czasu?



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

2.0 2e brak mocy w roznych zakresach

Post autor: CIENKII » wt cze 30, 2015 00:11

Spalanie wzrosło jedynie z powodu bardziej wcisnietego pedału gazu aby poprostu ,,jechac'' ... nie po to sie kupuje GTI z wiekszym motorem zeby kulac sie jak z 1.4 :)



A wiec zmienione
- kable Bosch 128zł dedykowane do ADY , AGG ... Cena kabli do 2E to 180zł a roznica jest tylko w tym ze przy kopułce kable sa gięte pod katem 90 stopni a od AGG , ADY są proste . Dla mnie ? roznica ZADNA !

- swiece dedykowane NGK BUR6ET ceny od 60-80 zł ... Kupilem za 60 zł

- kopułka BERU 45zł . W innym sklepah krzyczeli od 38 do UWAGA 75 zł !!

- palec BERU 25zł . Ceny wszedzie wachały sie podobnie .

Po wymianie kopułki i palca troszke rowniej zaczął pracowac ale dalej raz sie wkrecał raz nie powyzej 5 tys . Po wymianie swiec dalej powyzej 5 tys mial problem ale od dołu ciagnął duzo lepiej i juz był zwawy a po wymianie kabli WSZYSTKO sie ,,nareperowało'' .

Łacznie 258zł . Moc wróciła Golf kreci sie od poczatku do konca , jest bardziej czuły na pedał gazu zrobil sie dosłownie ,,dziki' . :satan:

W lusterku wieczorem nie widac dymienia jak wczesniej , kierowca z tyłu ( kolega ) nie skarży sie na zapach oleju i paliwa jak wczesniej ze wzgledu na zbyt duża ilość paliwa ktora zbierała film olejowy z gładzi cylindra .


Mam nadzieje ze pomogę komuś w podobnym problemie .

rafal1234567899, kolego zanim cokolwiek zacząłem robic sprawdzam podstawy jak zapłon , sonda , tps , przepływka i to co jestem w stanie sprawdzic sam :pub: ale DZIEKI za jakie kolwiek zainteresowanie sie tematem :pub:



rafal1234567899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 14:44
Lokalizacja: Gryfów Śl.
Kontakt:

2.0 2e brak mocy w roznych zakresach

Post autor: rafal1234567899 » wt cze 30, 2015 17:50

No ja też za nim zacznę pisać temat sprawdzam wszystkie podstawy, a potem szukam pomocy, ale widze ze sie myliłem w tej kwestii, dobrze ze usterka okazała się taka prosta w naprawie



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

2.0 2e brak mocy w roznych zakresach

Post autor: CIENKII » śr lip 01, 2015 10:07

Napisałem prosto i wyraźnie bo wiele postów na forum kończy się wymiana wszystkiego :/

Dziwne jest to że rok temu graty były zmieniane , fakt że z niższej półki ale jednak :(

Mam nadzieję że teraz po zainwestowaniu wszystko wytrzyma z dwa lata ( około 12tys rocznie )

Pozdrawiam .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości