GOLF 3 1.8 + lpg Wariują obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

GOLF 3 1.8 + lpg Wariują obroty

Post autor: kamilhsx » czw cze 18, 2015 16:02

Witam, mam problem ze swoim golfem tego typu, że od pół roku często wariują w nim obroty. Na zimę to ustało ale zrobiło się trochę cieplej i jest powtórka z rozrywki.
Cała operacja polega na tym, że samochód potrafi nagle dodawać sam gazu, objawia się to na różne sposoby np:
1) Nagle dodaje do 2-2,5 tyś obrotów i takie trzyma, póki się go nie odpali za którymś razem i jest ok
2) Sam dodaje np do 2 tyś obroty i odpuszcza do 800 i robi tak cały czas
3) Nagle obroty skaczą do 3, 4 lub 5 tyś jak chcą
I wiele innych sytuacji. Opcja jest taka sama zarówno na gazie jak i benzynie, tyle że po przełączeniu trochę inaczej wariuje zawsze.
Odpinanie klem itd nie pomaga w tej sytuacji.

Ktoś ma jakieś sugestie?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

GOLF 3 1.8 + lpg Wariują obroty

Post autor: hak64 » czw cze 18, 2015 16:24

Przeczyścić i uszczelnić dolot, silniczek krokowy, przepustnicę. Sprawdzić czujniki temperatury i sondę lambda. Nie napisałeś jakiego typu masz instalację LPG, a źle dobrana instalacja potrafi rozjechać mapy benzyny.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

GOLF 3 1.8 + lpg Wariują obroty

Post autor: kamilhsx » czw cze 18, 2015 16:50

Ciężko mi powiedzieć jaką bo na tym to się nie znam. Ogólnie gaz jest w nim 5 lat. Raz już kiedyś mi wariował z 3 lata temu, podmieniony silniczek i zamknęło to temat na długi czas (raz na jakiś czas po drodze sam dodawał gazu ale tak minimalnie i niegroźnie) i nie wariował a ostatnio powtórka z rozrywki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości