2.0 GTI 8V AGG - dziwny dźwięk po nagrzaniu [VIDEO]

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mono
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 25, 2008 19:46
Lokalizacja: Wrocław/Muchobór Wlk.
Kontakt:

2.0 GTI 8V AGG - dziwny dźwięk po nagrzaniu [VIDEO]

Post autor: mono » wt mar 24, 2015 00:28

Witam,

Mam problem z dziwnym dźwiękiem (tak jakby rzężeniem) występującym dopiero na rozgrzanym siniku i tylko na wolnych obrotach (od około 1 - 1,5 tys obrotów dźwięk ustępuje)

Wszystko jest na poniższych filmach :

[youtube][/youtube]


[youtube][/youtube]

Dodam że bardzo podobny dźwięk zaczął pojawiać się jakiś czas po wymianie rozrządu. Trochę z nim pojeździłem aż w końcu udałem się na reklamację - okazało się że wadliwa była pompa wody. Po wymianie dźwięk ustąpił. I tak przez kolejne 120 tys km aż do momentu w którym ponownie postanowiłem zmienić komplet rozrządu ( u innego mechanika ). I od tego momentu problemy pojawiły się ponownie. Mając doświadczenie z poprzednią pompą wody, zasugerowałem jej ponowną wymianę. Niestety tym razem nie ustąpił, gdy tylko auto nabierze temperatury dźwięk zaczyna się pojawiać. Znika po dodaniu lekko gazu, na wyższych obrotach. Oprócz pompy wody, drugim podejrzanym była pompa wspomagania (też już siadała) zdecydowałem się na wymianę niestety to również nie zlikwidowało tego odgłosu...

Czy możliwa jest wadliwa kolejna pompa wody?

Pozdrawiam !


MK3 GTi XX Jahre :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2657137#2657137

->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

2.0 GTI 8V AGG - dziwny dźwięk po nagrzaniu [VIDEO]

Post autor: ->KoRbA<- » pt mar 27, 2015 17:10

Jeśli pompa wody jest tego samego producenta co ostatnio, to bardzo możliwe. Z resztą nie wiem po co zmieniałeś znowu pompę, skoro nie jest ona na rozrządzie a na pasku wielorowkowym. Zrzuć pasek i pokręć pompą. Jak wyczujesz tarcie, to masz winowajcę. Możesz też sprawdzić alternator i napinacz, czy nie hałasują.



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

2.0 GTI 8V AGG - dziwny dźwięk po nagrzaniu [VIDEO]

Post autor: mka 3 » wt mar 31, 2015 12:16

mono, zrzuc paski i odpal bedziesz wiedział czym wina jest pompa czy alternator



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości