1.6 MPI AEE przerywa i gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

raydenx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 00:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

1.6 MPI AEE przerywa i gaśnie

Post autor: raydenx » pt wrz 12, 2014 10:54

Witam,

Przed kilkoma dniami kupiłem autko z tym silnikiem. Podczas jazdy próbnej auto sprawowało się dobrze
silnik chodził ładnie był bardzo dynamiczny. Przed przed samą sprzedażą pojawiły się problemy
bo gość nie był w stanie przyjechać podpisać umowę. Obwiniał przewody WN z których jeden pęknięty wymienił na nowy.
Było lepiej żona pojeździła trochę chwaląc sobie autko za dynamikę (krótkie dystanse rzędu 2-3 k).
Wziąłem auto i wybrałem się do siebie na działkę na wieś i .... ledwo dojechałem.
Samochód po ok 8 km zaczął szarpać i przerywać. Gasł mi kilkakrotnie odpalał gasł po czym wszedł w fazę że
znów chodził więc jakoś zmęczyłem te 16 km.
NA wsi zmieniłem resztę kabli (gość kupił komplet bez szału raczej budżetowe), ja posprawdzałem wszystkie wtyczki
i złącza przeczyściłem styki, popsikałem kontaktem niby ok pali.
Ale również zdarza mu się zgasnąć po kilku sekundach przejechałem 10 + 10 km zdarzyły mi się 2-3 momenty gdy silnik szarpał
ale nie zgasł na amen.
Wczoraj niestety zgasł tuż po uruchomieniu potem znów chodził ale do domu już nie dojechałem.
Silnik zgasł i nie chce odpalić ponieważ wracałem w nocy więc sprawdziłem iskrę za cewką (odpiąłem od rozdzielacza) iskra przeskakuje ładnie
z ok 1cm jak zaczynam kręcić rozrusznikiem.


temat podobny do:
viewtopic.php?f=139&t=402971&p=5079401& ... e#p5079401
ale nie do końca

Jak podłącze do rozdzielacza nie pali.

Jak samochód miał przerwę to było jakby odcięcie nie spadek mocy po prostu zaczynał hamować silnikiem
wskazówka gwałtownie na 0 jak załapał to gwałtowne szarpnięcie i wskazówka powraca do aktualnych obrotów
i normalna płynna praca.

Nie wiem co sprawdzić dalej czy kopułka + palec, sprawdzanie iskry na świecach
czy szukać problemu w układzie zasilania paliwem, pompka paliwa, zaworek ?? ( na wężu za filtrem - z wtyczką 2 przewodową)
przepustnica (?? wtyczka 5cio/6 cio przewodowa z lewej strony silnika).

Jeszcze jedna uwaga zazwyczaj problemy zaczynają się jak silnik się nagrzeje ale nie jest to regułą bo wczoraj mi zgasł po przejechaniu kilkuset metrów.
auto nie ma i nie miało gazu.


Robert

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6 MPI AEE przerywa i gaśnie

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 12, 2014 20:53

nagły spadek wskazówki kieruje cię na czujnik halla w aparacie zapłonowym, albo może tylko jego wiązka się uszkodziła. Dlatego ponieważ sygnał na obrotomierz brany jest z tego właśnie czujnika tak samo jak sygnał do wytworzenia iskry. Wypada przejrzeć wiązkę od halla aż do sterownika silnika, ale wstępnie sprawdzić (wtedy kiedy nie zapala) czy w wypiętej wtyczce na włączonym zapłonie jest napięcie 12v między bocznymi pinami


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

raydenx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 00:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 1.6 MPI AEE przerywa i gaśnie

Post autor: raydenx » ndz wrz 14, 2014 14:59

Ok dzięki za pomoc. Samochód odholowalem pod dom i póki co jest w stanie ze nie odpala w ogóle wiec myślę że diagnostyka będzie łatwiejsza. Podladuje akumulator i zabiorę się za sprawdzanie. Mam nadzieje ze pogoda dopisze bo wszystko pod chmurką. Przydałby mi się schemat instalacji elektrycznej a szczególności opis wyprowadzenie z ECU magneti marelli.
Pozdrawiam


Robert

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

1.6 MPI AEE przerywa i gaśnie

Post autor: danioo » czw lis 27, 2014 20:15

Sorki za odgrzewanie kotleta, ale czy kolega raydnex poradził sobie z problemem? miałem ostatnio identyczne objawy, ale jakby mu przeszło po kilku jazdach, a zaczęło się dziać jak postał tydzień pod blokiem.

Pytanie do kolegi Paweł Marek czy jeżeli nie ma sygnału z halla to mam rozumieć, że obrotomierz poleci w dół? a czy nie powinien pojawić się błąd w sterowniku? bo u mnie nie ma żadnych błędów.

pozdrawiam


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

raydenx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 00:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 1.6 MPI AEE przerywa i gaśnie

Post autor: raydenx » pt lis 28, 2014 01:16

Z problem sobie poradziłem, winien był czujnik halla ale wymienili mi cały aparat bo był zużyty.
Niestety z braku czasu musiałem auto oddać do warsztatu z musu najbliższego, panowie mieli 2 podejscia
ale w koncu sie udało i od kilku miesiecy jezdze bez wiekszych problemów (a w zasadzie moja zona jezdzi).
Pozdrawiam,

Robert


Robert

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: 1.6 MPI AEE przerywa i gaśnie

Post autor: danioo » pt lis 28, 2014 08:34

Dzięki za odpowiedź. Poczekam jeszcze na wypowiedź kolegi Paweł Marek

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

grunder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 21:06
Lokalizacja: Lubelskie

1.6 MPI AEE przerywa i gaśnie

Post autor: grunder » pt lis 28, 2014 15:00

Miałem identyczny objaw na warsztacie, założyłem inny aparat zapłonowy z innym numerami. Problem znikł automatycznie. Niestety nie pamiętam numerów zamiennika. Sugerowałem się tylko wtyką czy jest ona na górze czy na dole, chodzi o długość kabla oryginalnego. Chyba to było AD lub AB końcówka

EDIT: założony został: 030905205AB BOSCH a fabrycznie był: 030905205AE M. Marelli



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości