1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rogo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:27
Lokalizacja: Lublin/Włodawa
Kontakt:

1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Post autor: Rogo » czw sie 14, 2014 21:44

Siema,

opiszę sytuację od początku. Ostatnio zauważyłem, że golf mi się grzeje, nie przejąłem się tym zbytnio bo to akurat były te upały po trzydzieści parę stopni. W trasie przy prędkości 100-120 km/h wskazówka pokazywała 90C, komputer 92-94 (nie oryginalnie zamontowany więc sądziłem ze czujka może szwankować). W momencie kiedy np zwalniałem zbliżając się ronda, wskazówka potrafiła skoczyć do 94-96 a komputer do nawet 100, ale od razu po rozpędzeniu golfa wracało do poprzedniego stanu.

Dzisiaj pojechałem do miasta, stałem chwilę na światłach, ogólnie temperatura zachowywała się podobnie jak wyżej opisałem, a w momencie kiedy stanąłem na światłach przed osiedlem wskazówka w ciągu sekundy skoczyła do 110C, szybko zjechałem, wyłączyłem silnik, ale było już za późno, zrobiła się dziurka w wężu (tym idącym od boku silnika do wnętrza samochodu czyli chyba od nagrzewnicy, przy czym w moim przypadku najpierw do trójnika z którego też wychodzi wąż do parownika), posyczało, woda chlapnęła pod golfa i było trochę pary.

No i teraz pytanie co może być przyczyną takiego zachowania? Powiem dodatkowo, że nie zauważyłem innych wycieków, chłodnica sucha, ostatnio zmieniałem pompę wody (akurat w trakcie jak już mi się trochę mocniej grzał, oczywiście pytałem w trakcie wymiany machera o zbyt wysoką temperaturę ale skwitował to upałem). Dodatkowo zauważyłem wcześniej, że wąż o którym wspomniałem przy trójniku jest strasznie spuchnięty.

Także będę wdzięczny za jakieś pomysły, mechanik ze mnie żaden, ale pomyślałem czy to właśnie ten trójnik nie był jakoś zapchany i nie powodował skoku temperatury, aż w końcu do pęknięcia węża?



Awatar użytkownika
.SoJeR.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr sie 06, 2014 19:43
Lokalizacja: WLKP

1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Post autor: .SoJeR. » czw sie 14, 2014 22:43

Jakiej firmy pompa?
Węże są twarde przy temp 100-110*C?
Ubywa płyn? Jakiej firmy płyn?
Gdy wentylator chłodnicy się wyłączy polecam ostrożnie sprawdzić ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym. Powinno syknąć przy lekkim odkręceniu jeżeli będzie uszkodzona uszczelka pod głowicą wzburzy płyn i będzie syczeć. Tylko rób to z rozwaga jeżeli nie chcesz znaleźć się w szpitalu... Albo oddaj auto do porządnego szpeca.
Wąż mógł się przetrzeć jeżeli była obejma skręcana. Mało informacji podałeś.
Czujnik temp do zegarka sprawdzony? Widziałem taki objaw w passacie b5 skacząca wskazówka i był walnięty czujnik.



Rogo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:27
Lokalizacja: Lublin/Włodawa
Kontakt:

1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Post autor: Rogo » czw sie 14, 2014 23:33

Pompa wody DOLZ'a
Twardość węży sprawdzałem przy ok 96C i nie był twarde.
Głowica planowana i uszczelka zmieniana niecałe 40k temu.
Płyn ubywał bo się lekko sączyło z tego węża przy bloku silnika (ze 100 ml na tydzien) jest stary więc pewnie sparciał.
Teraz jak jest dziura w tym wężu to raczej uruchamianie golfa sobie odpuszcze.

Jestem w Warszawie, poza miejscem zamieszkania z brakiem dostępu do znajomego mechanika,
więc temat założyłem żeby zorientować się w najprawdopodobniejszej przyczynie, żeby macher
do którego pojade nie zaczal drzec ze mnie kasy wymyślając niestworzone przyczyny, a niestety
jak już wposmnialem specjalista ze mnie żaden.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Post autor: pironet » pt sie 15, 2014 08:56

uzupełnij płyn napraw przewód i odpal,sprawdz czy na zakrętce zbiornika wyrównawczego jest oring i czy nie sparciał.Jak auto sie nagrzeje do ok 90 to sprawdz przewody czy są twarde,sprawdz czy dolny i górny z chłodnicy są ciepłe oraz czy wentylatory sie załączają.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Rogo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:27
Lokalizacja: Lublin/Włodawa
Kontakt:

1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Post autor: Rogo » pt sie 15, 2014 09:45

Taśmą izolacyjną mogę go potraktować na ten chwilowy zabieg
i ewentualnie uzupelnic poziom wodą?
Apropo skali twardości. Jak da się go lekko zdusić to jest ok?



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Post autor: pironet » pt sie 15, 2014 10:41

woda ok,zdusić powinien sie dać ,nie może byc napiety.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
.SoJeR.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr sie 06, 2014 19:43
Lokalizacja: WLKP

1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Post autor: .SoJeR. » pt sie 15, 2014 11:19

Tasma izo mozna kable owijac, a nie rury gumowe tym bardziej sparciale. Woda mozna uzupelnic nie wielki ubytek. Ale nie zalewac nia jak nie ma wgl plynu. Inne temp wrzenia.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Post autor: Paweł Marek » pt sie 15, 2014 15:49

Rogo, nie piszesz konkretnie gdzie ta dziurka czy na wężu do nagrzewnicy czy odgałęzieniu do reduktora. Sam oceń czy wygodnie można ją taśmą okleić, musi być specjalna do tego taśma i wówczas możesz zalać wodą na czas powrotu do domu nic się nie stanie złego z tym że jeśli z innych przyczyn się przegrzewa to się łatwiej woda zagotuje niż płyn - i nie dojedziesz. Jak zawsze przypominam - pasek na pompie wody ma iść dołem rowkami po jej kole, nie górą jak często ludzie się mylą . Węże od reduktora koniecznie daj markowe, dobre są firmy Semperit, nie zakładaj popularnych łatwo dostępnych polskich z Wolbromia - są dobre na rok dwa potem się rozpadają


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Rogo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:27
Lokalizacja: Lublin/Włodawa
Kontakt:

1.8 AAM - Przewód od nagrzewnicy

Post autor: Rogo » wt wrz 02, 2014 12:39

Tak jak mowisz Paweł Marek, gosc u ktorego zmienialem pasek od alternatora zalozyl zle na pompie pasek, gosc u ktorego zmienialem pompe rowniez zalozyl zle, dopiero trafilem do ogarnietego mechaniora ktory w minute ogarnal co jest nie tak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości