Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skorpionlcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 25, 2014 09:57

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: skorpionlcz » ndz lip 27, 2014 23:17

Mavrick zobacze jesli tylko znajde czas . mogę to sam jakoś sprawdzic czy musze jechac do mechanika



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: Mavrick » ndz lip 27, 2014 23:35

Teoretycznie mozesz sam...jutro podesle Ci pw z instrukcja:).



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: pironet » pn lip 28, 2014 08:04

http://www.umserwis.fora.pl/mechanika-p ... ,3418.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1542286.html" onclick="window.open(this.href);return false;

to chyba ten sam silnik


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

skorpionlcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 25, 2014 09:57

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: skorpionlcz » śr lip 30, 2014 17:11

sprawdziłem rozrząd jest ok . ręce mi się załamują . jakieś inne pomysły .



krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: krzysiek_GTI » śr lip 30, 2014 23:20

skorpionlcz, filtr paliwa zmień :bigok:


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: pironet » czw lip 31, 2014 19:01

może podmień na inny czujnik temp ,może jakiś wadliwy masz,sprawdził bym też stan kabli świec itd


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

skorpionlcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 25, 2014 09:57

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: skorpionlcz » czw lip 31, 2014 21:17

świece sprawdzane czujnik też kable też . sprawdzana była też kopułka .



krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: krzysiek_GTI » czw lip 31, 2014 22:48

wymien filtr paliwa , mam podobny silnik jak u ciebie , tylko ze u mnie szaarpał na zimnym , a przy hamowaniu mocnym zdazało ie ze silnik gasł , 2 opcja weżyk ktory wychodzi z monowstrysku i idzie do obudowy filtra powietrza moze sie rozszczelnił albo odpioł tez przez to moze być , sprawdz weżyki wychodządze od monowtrysku czy sa szczelne :okej:


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: mleko1984 » pt sie 01, 2014 07:47

Hej mam ten sam problem w MK2 16V i na bank wiem, że dostaje za dużo paliwa w momencie kiedy zaczyna lekko szarpać bo mam wskaźnik AFR (dokładny). Sprawę mam zamiar rozwiązać w ten weekend i dam znać. Z rzeczy jakie wykluczyłem to:
-sonda lambda (mam w aucie dwie i mogę się szybko przełączyć- jedna szerokopasmowa)
-czujniki temp silnika do kompa też mam dwa, obydwa zmierzone, sprawdzone i sprawne
-ECU i MAP sensor też sprawne bo też mam dwa komplety na podmianę

Nie jestem pewny czy przyczyną nie jest czasem to, że wlałem LiquiMoly do czyszczenia wtrysku bo problem pojawił się po przejechaniu 100km od wlania tego cuda. Zamówiłem nowy regulator ciśnienia paliwa (to jest główny element jaki teraz podejrzewam) i zobaczę jak podmienię, jak to nie to to mam opcję podłączyć komputer do takiego sterownika i podejrzeć jakie jest ciśnienie w układzie dolotowym, wykluczę nieszczelność (to jest ważne przy dawkowaniu paliwa przez ECU bo mam digifanta). Z tego co zauważyłem to zalewa go paliwem tylko w pewnym położeniu pedału gazu kiedy mała przepustnica jest otwarta na max a duża ma zraz się otworzyć...



skorpionlcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 25, 2014 09:57

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: skorpionlcz » sob sie 02, 2014 13:48

Ja spróbuje pouszczelniać wtrysk tzn. te uszczelki może lewe powietrze łapać .Ja filtr paliwa wymieniłem nic żadnej poprawy. Tu znalazłem link własnie z tego forum :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166588" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciekawe może akurat użytkownik miał podobnie.
Ja mam tego swojego golfika zagazowanego więc spróbuje . Może pomoże.



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: mleko1984 » sob sie 02, 2014 21:53

Hej, walczyłem ostro z problemem i powiem, że pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia :/ wymieniłem regulator ciśnienia paliwa, świece, w końcu jednak sondę i pupa :) problem nie rozwiązany... teraz na celowniku jest pompa paliwa. Od dzisiaj problem się nasilił tak, że auto chodzi na wolnych obrotach, AFR stopniowo spada aż w końcu zaczyna go dławić i sam gaśnie. Stare sondy zdrowo okopcone sadzą, także wskaźnik afr raczej nie kłamie, jednak dziwna sprawa jak na pompę paliwa żeby przelewał paliwo jednak od kiedy problem się nasilił pompa zdecydowanie głośniej chodzi.



skorpionlcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 25, 2014 09:57

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: skorpionlcz » ndz sie 03, 2014 16:25

Ja porozbierałem wtrysk i trochę uszczelniłem sylikonem między rozpylaczem gazu a przepustnicą i między wtryskiem . Założyłem tam wycięte nowe uszczelki z tektury. Narazie się coś poprawiło . Doszedł jedynie problem że przy jeździe pod górkę szarpie . Co to może być czyżby coś z olejem ? Że pod górę nie dostaje takiego ciśnienia? Czy źle poskładałem ? Auto lepiej chodzi na prostej nie przerywa tylko pod górę . Ręce opadają jakieś porady. Czy to ta uszczelka podstawa ? Ona była wymieniana i po jej wymianie nic się nie działo.



skorpionlcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 25, 2014 09:57

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: skorpionlcz » ndz sie 03, 2014 16:27

Dodam że skręcałem i rozkręcałem ze trzy albo 4 razy by dobrze było po pierwszej jeździe śruby podokręcałem .



skorpionlcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 25, 2014 09:57

Lekkie szarpanie w czasie jazdy.

Post autor: skorpionlcz » czw sie 07, 2014 18:42

Może być tak że po ostrym hamowaniu mogło coś się stać z podstawą wtrysku? Tzn śruby się wykręcają przez co lewe powietrze łapie ? Po dokręceniu auto inaczej chodzi lepsze hamulce są . Jednak po przejechaniu kilku kilometrów nadal to jest dalej na zimnym przebiera :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości