Nagły spadek mocy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Davis1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 15:26

Nagły spadek mocy

Post autor: Davis1995 » pt maja 16, 2014 16:18

Witam. Jestem posiadaczem VW Golfa III z 1994 roku z silnikiem 1.6 8v. Został on zagazowany ponad 2 lata temu, ale problem występuje na benzynie i na gazie więc postanowiłem napisać w tym dziale.
Jest to mój pierwszy samochód i jestem zielony, ale postaram się nakreślić problem. Samochód jeździł naprawdę żywo. Sam byłem zaskoczony, ale naprawdę dawał radę( 5 osób i 140km/h nie było problemem).
Nagle na zakrętach zaczęła mi migać kontrolka od oleju. Byłem na to przygotowany, bo przecież wiadomo... Silnik nie jest nowy, a gaz też swój olej pobiera. Dolałem ponad litr oleju(od wymiany zrobiłem prawie 7000km) i jeździłem, ale silnik zaczął się dziwnie zachowywać.
Jego moc znacznie spadła. By WYDUSIĆ(dosłownie) z niego 100km/h trzeba się nieźle napocić. Na trzecim biegu granica 3.5-4 tys. obrotów jest dla niego praktycznie nie do pokonania(na 1 i 2 jeszcze się jakoś wkręca). Do tej wartości kręci się jeszcze w miarę sprawnie(wcześniej było jednak zdecydowanie lepiej), ale powyżej... Tragedia.
Zauważyłem, że na jałowym biegu nie wkręca się tak na obroty, jak robił to wcześniej. Na benzynie doprowadzałem go do odcinki, a teraz jest to nie możliwe. Nie wkręci się po prostu na takie obroty, 6 tys to maks. Na gazie nie zrobi odcinki, ale do 7 tys. powinien się wkręcić normalnie (dawniej wkręcał się bez problemu), a teraz 6 tyś to maks. Pierwsze co mi do głowy przyszło to katalizator. Sprawdziłem, jest czysty. Wszystkie filtry (powietrza, paliwowy, gazu, oleju) zmieniałem zaraz po zakupie samochodu, więc to też odpada.

Teraz prośba do was moi drodzy forumowi. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Ktoś wie jaka może być przyczyna? Ktoś może mi poradzić co mogę sprawdzić zanim wyłożę kasę na mechanika?
Byłbym naprawdę bardzo wdzięczy za KAŻDĄ pomoc.

Pozdrawiam serdecznie, Dawid :)



Heavyraptor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob mar 15, 2014 02:09
Lokalizacja: PKR

Nagły spadek mocy

Post autor: Heavyraptor » pt maja 16, 2014 16:40

Na gazie nie ma odcinki, przeczyść dobie pompe paliwa i dolot moze to coś pomoże :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6469565

"Ma być ogień na każdym biegu, bo inaczej będziesz jeździł dieslem"
Wciskam gaz, zegar przestaje mierzyć czas - Lewy pas, zaglądam śmierci w twarz

Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Nagły spadek mocy

Post autor: alex_7692 » pt maja 16, 2014 16:46

U mnie jest to samo. Też migała mi kontrolka od oleju. Mój się zrobił całkiem słaby, podejrzewam że u mnie to panewki, mechanik to potwierdził, może u Ciebie to samo?


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Nagły spadek mocy

Post autor: alex_7692 » pt maja 16, 2014 16:47

U mnie jest to samo. Też migała mi kontrolka od oleju. Mój się zrobił całkiem słaby, podejrzewam że u mnie to panewki, mechanik to potwierdził, może u Ciebie to samo? Chociaż momentami jest jakby normalnie, a momentami tak jakbym jechał pod wiatr


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Davis1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 15:26

Nagły spadek mocy

Post autor: Davis1995 » pt maja 16, 2014 17:00

Wiem, że na gazie nie ma odcinki. Napisałem to ;p Ale wkręcał się do ponad 7 tys na gazie normalnie na jałowym biegu. Teraz 6 tys to maks. Jutro dowiem się więcej bo się zdenerwowałem i umówiłem się z mechanikiem. Może on coś więcej powie. Pompa paliwa odpada bo na gazie zachowuje się tak samo co na benzynie. Dolot sprawdziłem, filtr powietrza też wyjąłem i sprawdziłem. Jest ok. Na wolnych obrotach chodzi ładnie... Nawet bardzo ładnie. Ma stałe, równe obroty. Jak jadę to do 3tys obrotów wkręca się w miarę możliwie. Powyżej jest już katorga.
Odezwę się po konsultacjach u mechanika.
Jeszcze jakieś pomysły, co może boleć mojego misia?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Nagły spadek mocy

Post autor: Hubi14 » pt maja 16, 2014 18:30

świece, zapłon się mógł przestawić, przewody zapłonowe,



Davis1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 15:26

Nagły spadek mocy

Post autor: Davis1995 » pt maja 16, 2014 21:06

Myślicie, że przyczyna może leżeć w elektryce? Zapłon? Świece? Przewody? Cewka? Myślicie, że takie mogą być objawy?



Davis1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 15:26

Nagły spadek mocy

Post autor: Davis1995 » śr maja 21, 2014 21:39

I wszystko jasne... Przestawiony zapłon... Dodatkowo okazało się, że wydech końcowy zagiąłem prawdopodobnie gdzieś przy cofaniu i dlatego tak strasznie osłabł. Zapłon ustawiony, a wydech zmieniony. Dzięki wszystkim ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości