Szpara obudowy filtra powierza i falujące obroty Golf 1.6 SR

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Szpara obudowy filtra powierza i falujące obroty Golf 1.6 SR

Post autor: Młody Golfiarz » ndz maja 11, 2014 20:30

Witam !
Otóż tak poczytałem o sr-ce że trzeba a raczej powinno się czyścić przepustnice co 40 tys. km.
A więc tak odłączyłem kostkę z przepływomierza, odkręciłem pokrywę filtra powietrza ściągałem obejmę z filra i przepustnicy, odłączyłem rurkę podciśnieniową wyczyściłem przepustnice pędzlem i benzyną ekstrakcyjną (NIE odłączyłem kostki od przepustnicy ani nie odłączyłem aku ) potem nagle pękła mi rura ten krótki kawałek z odmą, skleiłem taśmą auto tak zrobiło 50 km i stało sobie w garażu przy odpalaniu falowały obroty, kupiłem nową rurę i znowu odłączyłem kostkę przepływomierza, tym razem odłączyłem aku (minus) potem kostkę od przepustnicy, wymieniłem rurę i rurkę podciśnieniową odpaliłem autko, poczekałem aż się zagrzeje chodziło jak marzenie równa praca równe obroty tylko przy dodaniu gazu obroty spadały równomiernie zatrzymywały się przez chwile na 1100 jak by go coś blokowało a potem opadały do normalnego stanu. Następnego dnia wyjechałem nim z garażu żeby mieć więcej miejsca i zauważyłem że obroty trzymają się cały czas przy 1100 i falują ... Co z tym zrobić ? Znowu wyczyścić przepustnice ? Zakupiłem kabelek vag ale jeszcze nie doszedł pocztą.
Druga sprawa od frontu puszki powietrze koło aku jest na całej długości szpara delikatna ale jest i mam takie pytanie czy tak ma być czy może się już wygięła od temperatury i trzeba ją zmienić
PozdraVWiam :pub:



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Re: Szpara obudowy filtra powierza i falujące obroty Golf 1.

Post autor: dodek233 » wt maja 13, 2014 19:02

Spokojnie musisz oczekiwać na kabelek, podepniesz do kompa sprawdzisz bledy moze akurat cos pokaze :) Wydaje mi sie ze bedziesz musial przeprowadzic adaptacje przepustnicy ale to tylko moje domysły :) Co do tej szpary zrob fotke bo ciezko ogarnąć o co ci dokladnie chodzi :) Pozdr



Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Szpara obudowy filtra powierza i falujące obroty Golf 1.6 SR

Post autor: Młody Golfiarz » wt maja 13, 2014 21:43

Przed grzebaniem w niej czytałem że ona ma auto adaptacje :D Powiem tak odpalam nic nie ruszam jest ok płynnie wszystko chodzi dodam lekko gazu już zaczynają falować jak przydeptam do 6 tyś znowu powraca do normalności także jeszcze raz przepustnica chyba do czyszczenia.



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Re: Szpara obudowy filtra powierza i falujące obroty Golf 1.

Post autor: dodek233 » śr maja 14, 2014 10:50

Nie ma sensu zebys znowu odkrecal przepustnice i ponownie ja czyscil.. No chyba ze ja nie dokladnie wyczysciles ..

Przy czyszczeniu przepustnicy , otwierales do konca ta klapke zeby wszystko powyczyszczac ? Czestym bledem osoby czyszczacej przepustnice jest mocne otwarcie klapki , czego skutkiem jest nieodwracalne uszkodzenie przepustnicy.

Ja bym zrobil tak rozgrzac autko do minimum 85 stopni , wylaczyc samochod i wszystkie niepotrzebne poborniki pradu typu radio , lampki w drzwiach, oswietlenie wnetrza, podlaczyc sie kabelkiem zrobic adaptacje na 001 kanale ( o ile dobrze pamietam ), jezeli adaptacja bedzie przeprowadzona dobrze w ostatniej kolumnie bedziesz mial same 00000000 . Jezeli nie pomoze daj znac to jeszcze powalczymy :)



Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Szpara obudowy filtra powierza i falujące obroty Golf 1.6 SR

Post autor: Młody Golfiarz » czw maja 15, 2014 20:21

Czyściłem z tatą tą przepustnice no i kilka razy mocno ją otworzyliśmy i sama się zamykała :banghead:
Kabel dziś doszedł jutro się podłącze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości