1.8 AAM nie pali na benzynie - LPG ok...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Nostus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sie 28, 2010 21:52

1.8 AAM nie pali na benzynie - LPG ok...

Post autor: Nostus » czw lut 20, 2014 15:12

Cześć - bardzo rzadko do Was zaglądam ale ostatnio nabyłem sobie za grosze Golfa III 1.8 8V 75KM ( silnik AAM) z gazem AEB Voila Plus 170
Autko na LPG jeździ ale odpala tylko na nim po długim kręceniu. Jako że zakup jest świeży to z autem jeszcze się dobrze nie zapoznałem (mam drugie autko - Ibizę z silnikiem 2.0 16V (silnik ABF) i tą znam doskonale) ale chciałbym przywrócić Golfowi zasilanie i pracę na benzynie bo to podstawa b y doregulować gaz.

Mianowicie - Golf ma zrobione jakieś obejście w instalacji gazowej w jej elektryce i załącza gaz od razu po włączeniu kluczyka - to dziś wyleci bezpowrotnie bo już je znalazłem. Ale - w momencie jak odepnę ten przewód obejściowy to auto nie chce zagadać na benzynie. Udałem się więc do bagażnika i zdiagnozowałem że pompa paliwa stoi jak zdechłemu kotu łapa - więc za pomocą znanego portalu zanabyłem inną (używaną) - po podpięciu nowej na chwilę na krótko do akumulatora pracuje więc wyjąłem starą pompkę i wsadziłem nową. Podpiąłem wtyczkę i wszystko działa - pompa pompuje (po zdjęciu przewodu z monowtrysku po przekręceniu kluczyka paliwo leci z węża. Więc pompę możemy uznać za sprawną. Druga sprawa - złapałem omomierz w łapkę i sprawdziłem 4-pinowy czujnik temp. wody - był uwalony więc również wyleciał i wsadziłem nowy - (przeznaczony do Skody Felicji) ale również z żółtym paskiem i ten jest sprawny na 100%. Ale Golfik w dalszym ciągu nie gada na benzynie. Iskrę raczej ma bo nie paliłby na gazie przecież a na gazie odpala po chwili kręcenia. Dziś jeszcze zmienię mu pasek rozrządu na oryginał SKF-u i rolkę napinacza (rolka się dopomina wymiany) i olej (wiadomo - świeży zakup to trzeba).
Co wy obstawiacie jeszcze by sprawdzić dlaczego ta cholera nie pali na benzynie ? Pompa zmieniona i podaje paliwo, czujnik temperatury wody również wymieniony (po wymianie przestały świrować obroty częściowo. ?
Czy szukać przyczyny w elektryce (ta jest raczej tu bo ma jakieś obejście zrobione że Golf otwiera zawory gazowe po włączeniu zapłonu czy szukać w mechanice ?
Co jeszcze sprawdzić i jak ? Ja jestem elektrykiem , znajomy do którego dziś jadę jest niezłym mechanikiem - co obstawiamy wg Was że zdechło ?



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

1.8 AAM nie pali na benzynie - LPG ok...

Post autor: mka 3 » czw lut 20, 2014 16:22

Nostus, sprawdzałes wtrysk paliwa czy jest dobry, wiesz ze po przełaczeniu na gaz jest odcinany bo modoł steruje, i w tym moze jest wina . kompa bym tez zresetował by wartosci wyuczone sie skasowaly .



Nostus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sie 28, 2010 21:52

1.8 AAM nie pali na benzynie - LPG ok...

Post autor: Nostus » czw lut 20, 2014 17:55

Jeszcze nie sprawdzałem wtryskiwacza - zakładam że to auto od bardzo dawna nie widziało benzyny więc elektrykę dołożoną przez gaziarzy dziś prześwietlę bo wiem że musi być odcięcie wtryskiwacza i załączenie LPG bo inaczej auto by na dwóch paliwach chodziło. Tym bardziej że jest tu coś namodzone bo w momencie włączenia zapłonu spod maski słychać zapięcie się elektrozaworów LPG a i dodatkowo namierzyłem jakiś przekaźnik pod maską który (prawdopodobnie ?? ) jest wpięty by odłączał wtryskiwacz benzynowy. Jak sprawdzić sam wtryskiwacz ?



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

1.8 AAM nie pali na benzynie - LPG ok...

Post autor: mka 3 » czw lut 20, 2014 20:07

mka 3, najprościej to bym go podłączył tak jak jest fabrycznie. za zwyczaj zaraz przy tym wtryskiwaczu rozcinają kable i robia taki obieg by blokowal wtryskiwacz.



Nostus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sie 28, 2010 21:52

1.8 AAM nie pali na benzynie - LPG ok...

Post autor: Nostus » pt lut 21, 2014 01:47

Styrany dzisiejszą walką z Niemcem (Golfem) odniosłem połowiczny sukces - rozrząd zmieniony (jak to zwykle bywa - przestawiony przez artystów którzy go kiedyś robili o blisko 1,5 zęba). Oleum w silniku zmienione i czas był na elektrykę - okazało się że Golf się permanentnie odłączył od paliwa - przewód od wtryskiwacza do przekaźnika odcinającego był oberwany, po zlutowaniu Golf ożył na benzynce i to jak ładnie! Na początku się krztusił troszkę i 3 razy zgasł ale w końcu działa!
Przy okazji prześwietlając wiązkę natrafiłem na partaninę przy samej cewce - sygnał z Halla i masa były ledwo co sklecone do kupy - więc kolejne lutowanie mnie czekało. Gaziarze robili ten gaz chyba wybitnie po złości bo mając 15 cm wystającego kabla luzem musieli go przeciąć 3 cm od wtyczki! Dodatkowo wyprułem to obejście elektrozaworów gazowych - okazało się że Golf zaczął ładnie pracować na benzynie ale nie było już mowy o pracy na gazie więc w niedługim czasie czeka mnie kolejna walka z kabelkologią bo jak się go odpala to pracuje na dwóch paliwach chyba (o dziwo całkiem równo) i po przegazówce do 2200 obr odłącza się benzynka. Przy obudowie rozrządu znalazłem kolejne luty i łatanie kabli i coś mi się wydaje że tam właśnie ktoś pomieszał znów w kabelkach. Zapytam się jeszcze tak na szybko - ma toś może tanio na zbyciu wąż między pompą wspomagania a maglownicą do odsprzedania ? W moim na łączeniu gumy z rurką cieknie... Oj zaczynam żałować tego zakupu - wydech również jest do roboty - jakiś magik wstawił przegub elastyczny miedzy strumiennicę a rurę kolektora który zaczyna się rwać a środkowy tłumik przypomina jednego wielkiego strupa rdzy z urwanym uchem (oberwało mnie się dziś "przypadkiem" )...



Nostus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sie 28, 2010 21:52

1.8 AAM nie pali na benzynie - LPG ok...

Post autor: Nostus » pn mar 10, 2014 08:32

No i golfik ogarnięty - gania wspaniale już... Powodem niesprawności LPG oprócz problemów z wiązką elektryczną był jeszcze zimny lut w przelączniku - teraz chodzi bardzo ładnie na LPG i na PB. Jedyny minus pracy na LPG - jak się depnie mocno na gaz i puści to potrzeba chwili zanim silniczek krokowy się wyzbiera i przymknie bo ewidentenie go przez chwilkę zalewa gazem i za chwilę się obroty stabilizują i wyrównują...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości