obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 07, 2012 22:11
Lokalizacja: Wodzisław Śl

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: skolar » pt gru 21, 2012 22:16

otoz zaczął się nowy problem gdy jadę sobie normalnie po drodze na biegu i dam na luz to obroty spadają o jakieś 100 mniej niż powinny i później wracają do swojej pozycji albo gdy dam na luz to utrzymują się coś kolo 900-1000 i lekka przegazowka zalatwia sprawe no i czasami poprostu zgasnie dodam ze ze przepustnica byla czyszczona jakis miesiac temu , wymienilem kopulke , palec i swiece i nic nie pomoglo moze przepustnica juz sie nadaje do wymiany?? silnik 1,6 aee aha no i jeszcze dzieje sie tak i na benie i na podtlenku lpg. i jeszcze jak odpalam i silnik jest zimny to jak nie dodaje gazu to gasnie a na cieplym normalnie odpali



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: mka 3 » pt gru 21, 2012 22:37

skolar, odepnij klemy na noc, a jak to nie pomorze to bym, myslał na silniczkiem krokowym . a co do odpalania sproboj sciagnac kostke od temperatury wody jak bedziesz paalił na zimnym silniku ? Wtedy sprawdzisz czy ten czujnik jest dobry co steruje dawka paliwa



skolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 07, 2012 22:11
Lokalizacja: Wodzisław Śl

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: skolar » pt gru 21, 2012 23:06

a gdzie jest ten czujnik?? to jest ten czujnik z zolta obwodka tak?? kolo aparatu zaplonowego??a co do silniczka krokowego to wymienic sam silniczek krokowy czu kupic cala przepustnice urzywana??



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: mka 3 » sob gru 22, 2012 10:16

ten czujnik znajduje sie na wezu co idzie do chłodnicy , tak pod aparatem zapłonowym... a co do krokowca to on chyba jest zintegrowany na stałe z przepustnica to nie wiem czy mozesz go osobno wymienic... a adaptowałes przepustnice?



skolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 07, 2012 22:11
Lokalizacja: Wodzisław Śl

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: skolar » sob gru 22, 2012 12:04

nom ogladalem ten czujnik ale tam jest tylko z niebieska obwodka i tak jakby miejsce na drugi czujnik jest zaslepione i gdy odlaczylem ten niebieski to tak jakby chodzil na trzy cylindry. czyli najlepiej cala przepustnice wymienic bo moge za 100 zl kupic to chyba dobra cena. przepustnicy nie adaptowalem ale po czyszczeniu nie bylo problemow chodzilo wszystko dobrze



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: mka 3 » sob gru 22, 2012 14:49

kolego tu masz link jak pomierzyc i sprawdzic przepustnice i ewentualnie naprwaic
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1560914.html" onclick="window.open(this.href);return false;
moze cos pomoze



skolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 07, 2012 22:11
Lokalizacja: Wodzisław Śl

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: skolar » sob gru 22, 2012 15:29

dzieki kolego z tego co tam wyczytalem to po wymianie przepustnicy wszystko bylo ok wiec chyba tylko to mi pozostalo



skolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 07, 2012 22:11
Lokalizacja: Wodzisław Śl

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: skolar » pt gru 28, 2012 15:40

no i zrobilem tak jak w tym poscie powyzej i niestety nic ;/ dalej to samo



skolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 07, 2012 22:11
Lokalizacja: Wodzisław Śl

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: skolar » sob gru 29, 2012 17:24

dzisiaj wymienilem czujnik temp. i dalej nic



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: mka 3 » śr sty 02, 2013 11:06

skolar, to po podmianie na ina przepustnice dalej to samo? a sprawdzałas czy gdzies nie cignie lewego powietrza?
wpinałes pod kopmputer czy jakies błedy wywala? moze sada nawala. sprawdz zapłon czy jest dobry?



skolar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 07, 2012 22:11
Lokalizacja: Wodzisław Śl

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: skolar » ndz sty 06, 2013 14:03

przepustnica wymieniona i juz wszystko dziala



nico_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 13, 2010 21:51
Lokalizacja: Jarosław

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: nico_85 » wt lut 04, 2014 19:56

Wepnę się w temat, mam problem z golfem 1.6 AEE gaz sekwencja STAG z niskimi obrotami bo falują i na rozgrzanym aucie gaśnie prawie że co chwile. Przewałkowałem już cały internet i na wszystkie sposoby już próbowałem co tylko możliwe i dalej nic, kable świece, kopułka , palec filtry, czyszczenie przepustnicy, adaptacja, cały aparat zapłonowy wymieniłem, rozrząd się zgadza, zapłon prawidłowy, czujnik temperatury ok, co jeszcze można sprawdzić żeby to cholerstwo działało prawidłowo, zaznaczę że vag nie pokazuję żadnych błędów, zawór węgla też wymieniony. Na zimnym elegancko chodzi trzyma 1100 obrotów tak jak być powinno tylko złapie 90 stopni już się zaczynają cyrki. Nie podmieniałem jeszcze przepustnicy na inną bo o tym pomyślałem również ale nie mam skąd pożyczyć a nie chcę też na pałę kupować bo to dość kosztowna sprawa. Dodam jeszcze że benzyny chleje jak cholera, w prawdzie na benzynie to może do dwóch km robię i przełącza się na lpg. Z moich obliczeń to wychodzi mi około 18 litrów na 100km, to jest już przesada. Mógł by ktoś coś poradzić z kolegów z wyższym doświadczeniem.



Awatar użytkownika
rabbit1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 01:40
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: rabbit1 » czw lut 06, 2014 14:52

Sprawdź sonde może daje złe sterowanie na dawkę paliwa


www.vwtp.phorum.pl Pabianikcki klub vw

Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

obroty lekko faluja i ciezko pali gdy zimny

Post autor: tomcio06750 » sob lut 08, 2014 11:36

ja także stawiam na sondę miałem ten silnik i takie objawy były jak mi padła sonda masakra...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości