1.6ABU nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

1.6ABU nie odpala

Post autor: stefan666 » czw gru 19, 2013 16:03

Witam.Od jakiegoś czasu mój golf nie może odpalić ( szczególnie rano gdy zimny) gdy jest ciepły to też nie pali.
Wymienione na nowe są: świece, przewody zapłonowe,palec+kopułka,aparat zapłonowy,wtrysk wraz z regulatorem ciśnienia paliwa, sonda lambda . Samochód jednak nadal nie odpala. Co może być przyczyną? Dodam że pompa paliwa sprawna, zapłon ustawiony dobrze, rozrząd także. Już nie mam pomysłów. Pomóżcie



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

1.6ABU nie odpala

Post autor: stonefree » pt gru 20, 2013 08:52

Rozumiem,że iskra jest? Co z czujnikiem temperatury? Jakaś diagnostyka podstawowa by się przydała.



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

1.6ABU nie odpala

Post autor: stefan666 » pt gru 20, 2013 12:08

Iskra jest, ale taka jakby słaba. Mam świece 3elektrodowe i iskra nie występuje na wszystkich elektrodach równocześnie tylko raz jest na dwóch raz na jednej NIGDY nie ma jej na wszystkich elektrodach.Dodam że świece są czarne nie koloru kawy z mlekiem tylko okopcone.. Co do czujnika temperatury to kupiłem nowy, lecz jak sie pozniej okazało nie potrzebnie ponieważ stary był dobry. Sprawdzałem rezystancje tych czujników i obydwa wskazywały podobne wartości. Po za tym jeszcze gdy odpalał, to po zdjęciu kostki na zimnym silniku z czujnika temperatury obroty silnika nie wzrosły. Co do diagnostyki komputerowej to dzis ma mi przyjść kabel diagnostyczny, bo stary gdzieś zginął i jutro powinienem coś więcej wiedzieć o błędach, lub ich braku.



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

1.6ABU nie odpala

Post autor: stefan666 » sob gru 21, 2013 14:13

Witam ponownie. Kabel diagnostyczny przyszedl więc chciałem sprawdzić błędy w sterowniku silnika, lecz napotkałem problem. Mam zainstalowanego Polskiego Vag-a 4.9 oraz kabel kkl. Ustawiłem porty com zeby były takie same zainstalowałem sterowniki i podpinając sie do samochodu wyskakują jakieś wykrzykniki zamiast nr sterownika. I ciągle lecą bloki na dole w lewym rogu od 0 do 127 i tak w kółko. Co można na to poradzić by połączyć sie poprawnie? Pomocy. Dodam że wcześniej sie tak nie działo. Po wpięciu kabla w obd2 i wejśću w silnik od razu wyskakiwal jakiś nr i można było sprawdzić błędy.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

1.6ABU nie odpala

Post autor: rysiektr » sob gru 21, 2013 17:29

stefan666, poszukaj sobie programu VAG-COM 3.11, na pewno zadziała, cewkę jeszcze sprawdź


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Re: 1.6ABU nie odpala

Post autor: stefan666 » sob gru 21, 2013 21:35

rysiektr pisze:stefan666, poszukaj sobie programu VAG-COM 3.11, na pewno zadziała, cewkę jeszcze sprawdź
Dzięki kolego. pomogłeś mi jako jedyny. Program który mi poleciłeś połączył się od razu z samochodem. W sesji błędów komp nic nie wykrył po za czujnikiem halla G40 ( na zapalonym silniku go nie wyrzuca). Więc co go boli? Cewki zapłonowej nie mam za bardzo skąd pożyczyć ,a i czy gdyby była walnięta komp nie powinien jej wykryć?



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

1.6ABU nie odpala

Post autor: pironet » sob gru 21, 2013 22:00

czy wczesniej były takie problemy ??czy po wymianie sie zaczeły??jesli słaba iskra to sprawdzam od cewki ,kable swieca.na wszelki sprawdził bym też czujnik bo on też jest odpowiedzialny za iskre ,przemierz na zimno i na ciepło


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

1.6ABU nie odpala

Post autor: rysiektr » sob gru 21, 2013 22:35

stefan666, powiedz mi raz jeszcze, golf w ogóle Ci nie zapala, czy tylko czasami są problemy ?
Bo pierwszego posta napisałeś tak, jakby w ogóle nie zapalał - stąd moja diagnoza o cewce.
Natomiast jeśli odpala to cewka raczej będzie ok.
Komp nie wyrzuci błędu cewki, ta diagnostyka jest bardzo okrojona,


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

1.6ABU nie odpala

Post autor: stefan666 » sob gru 21, 2013 23:00

Golf nie odpala po nocy, gdy stoi cała noc ( nie w garażu) rano jest zazwyczaj mróz i gdy kręcę rozrusznikiem pierwszy raz to łapie ale już następnym razem nie może złapać by zapalić. I tak próbuje kilka/kilkanaście razy aż w końcu odpali. Czasem lepiej odpala gdy dodam trochę gazu. Po odpaleniu ssanie jest. Obroty 1100-1200 więc jest, a gdy ciepły to obroty 785-800. Gdy ciepły to raczej pali od strzała. Zastanawia mnie dlaczego świece są okopcone?? Pod pompowanie pompką paliwa przed odpaleniem kilka razy nic nie daje. Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie : jak ważna jest masa cewki zapłonowej?? Bo kabel był przerwany przy mocowaniu do silnika i dorobiłem tak by przedłużyć go i podpiąłem pod minus do akumulatora.
Pironet Przed wymianą było to samo... Dlatego wymieniałem wszystko po kolei, a on nadal nie pali :banghead:



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

1.6ABU nie odpala

Post autor: rysiektr » ndz gru 22, 2013 11:27

Kolego wejdz na Vagu w silnik i bloki pomiarowe i zobacz co pokazuje czujnik temp cieczy na zimnym.
Masa cewki jest wazna. Dobrze ze dales ja do aku.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

1.6ABU nie odpala

Post autor: stonefree » ndz gru 22, 2013 12:16

A co z ustawieniem TPS w tym silniku? W blokach nie może podejrzeć, czy jest prawidłowo?



blazejj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 04, 2013 12:38

1.6ABU nie odpala

Post autor: blazejj » ndz gru 22, 2013 12:53

Wymień albo podmień jak masz możliwość czujnik temp. wody, ja miałem podobne objawy. Zacząłem od świec i kabli ale to nie pomogło, prymierzałem sie juz do palca i kopułki ale najpierw dałem nowy nieoryginalny czujnik za 30 zł. I od tego momentu (odpukać) wszystko jest ok. Wiec moze pomyśl na dym czujnikiem.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

1.6ABU nie odpala

Post autor: pironet » ndz gru 22, 2013 12:55

ja sprawdził bym pompę paliwa ,to że pompujesz pare razy rano nie oznacza że pompka jest ok.ja bym wlał nakrętke benzyny bezpośrednio do gaznika i odpalił na zimno,jeśli popracuje dłużej to wiem w którym kierunku iść(elektryka ok)


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Re: 1.6ABU nie odpala

Post autor: stefan666 » ndz gru 22, 2013 15:38

rysiektr pisze:Kolego wejdz na Vagu w silnik i bloki pomiarowe i zobacz co pokazuje czujnik temp cieczy na zimnym.
Masa cewki jest wazna. Dobrze ze dales ja do aku.
Czujnik temperatury pokazuje właściwą wartość tj. po postoju auta 4 godziny na świeżym powietrzu i ostygnięciu silnika pokazuje 5,4'C a na zewnątrz powietrze otoczenia ma 1,5'C.
stonefree pisze:A co z ustawieniem TPS w tym silniku? W blokach nie może podejrzeć, czy jest prawidłowo?


Właśnie nie wiem, ale czy gdyby coś z nim było nie tak to w błędach nie powinien wyskoczyć?
blazejj pisze:Wymień albo podmień jak masz możliwość czujnik temp. wody, ja miałem podobne objawy. Zacząłem od świec i kabli ale to nie pomogło, prymierzałem sie juz do palca i kopułki ale najpierw dałem nowy nieoryginalny czujnik za 30 zł. I od tego momentu (odpukać) wszystko jest ok. Wiec moze pomyśl na dym czujnikiem.
Czytaj cały temat. Pisałem już, że wymieniałem czujnik temperatury płynu. (ten 4 pinowy)

Panowie a co z sondą lambda ona ma jakieś nastawy ? Na zimnym silniku pokazuje mi 1.000

pironet napisał(a):
ja sprawdził bym pompę paliwa ,to że pompujesz pare razy rano nie oznacza że pompka jest ok.ja bym wlał nakrętke benzyny bezpośrednio do gaznika i odpalił na zimno,jeśli popracuje dłużej to wiem w którym kierunku iść(elektryka ok)

Pompę paliwa w ostatnim czasie tj do miesiąca w tył wyciągałem z baku dwukrotnie i po podłączeniu paliwo pompuje.
Wymieniałem ( na używany) wtryskiwacz wraz z regulatorem ciśnienia paliwa, może tu coś spiepszyłem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości