1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

blazejj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 04, 2013 12:38

1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: blazejj » pn gru 16, 2013 13:17

Witam, mam problem z ww. silnikiem, od niedawna zaczał miec problemy z odpaleniem, mianowicie, po odpaleniu pracuje na 3 lub 2 cylindry, po dodaniu gazu dławi się i obroty spadaja, po kilkunastu sekundach sytuacja wraca do normy i jest ok, gdy jest zagrzany to nie sprawia problemów odpaleniem. 2 razy zdarzyło mi się że w ogole nie chcial odpalić, kraecił jak głupi ale nie łapał, dopiero po kilkunastu probach i rozładowaniu aku. Nic układu WN wymieniane nie było.

Od już dłuzeszego czasu przy odpalaniu trzeba było dodac gazu bo po odpaleniu przydusił się i obroty spadaly do zera, po czym spowrotem wchodziły na 1100 i potem juz było ok. To by chyba wskazywało na coś z układem paliwowym (?).

Pytam bo nie chce od razy wszystkiego w ciemno wymieniac, być może takie objawy kierują ku konretnej cześci.

z góry dzięki a pomoc

pozdrawiam



Awatar użytkownika
lajonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:17
Lokalizacja: Koło Wielkopolska

1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: lajonek9 » pn gru 16, 2013 13:43

Na początek sprawdź może przewody,świece,kopułke (bo może być gdzieś nieszczelna i wilgoć będzie łapać) i palec.



blazejj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 04, 2013 12:38

1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: blazejj » wt gru 17, 2013 00:01

Jutro sprawdzę, dzisiaj po pracy odpalił, znowu na dwa cylindry, po chwili zaskoczył na wszystkie, po tym jak oskrobałem szybki i wsiadłem do środka, to obroty nagle spadły do 200, trzeba było dodać gazy zeby nie zgasł. Ale jak ruszyłem było ok.Po kilku kilometrach na jałowym miał normalnie 850.

Jakie świece i kable polecacie w rozsadnej cenie ?



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: przeziom » wt gru 17, 2013 01:27

blazejj, NGK. Ewentualnie jakis Bosch ( beru jak nie bedziesz mial innego wyjscia). Z tego te pierwsze najlepsze.

Może masz stare/zalane/uszkodzone świece, bo na to może wskazywać.
Przewód WN jak by przebijał to by było podobnie, ale po przegazowaniu dalej by palił na 2-3 garki.

Może masz na świecach tak duży nagar że trzeba zwiększyć siłę wyładowania żeby zaczęła przeskakiwać iskra.
Ewentualnie też aparat zapłonowy trzeba sprawdzić jak by świece były OK.


---
facebook.com/*#cenzura#*

blazejj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 04, 2013 12:38

1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: blazejj » wt gru 17, 2013 12:43

Wymienione świece na oryginalne NKG, nic sie nie poprawiło. Na jedym z kabli, w miejscy gdzie sie styka ze świacą zauwarzyłem biało - zielony nalot, dosyc dużo tego było, probowałem to troche zeskrobać ale nie duzo to dało. Jadę dzisiaj jeszcze po nowe kable.



julass1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw maja 30, 2013 17:33

1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: julass1 » wt gru 17, 2013 13:16

Jak na moje to przewody WN. Miałem podobnie w 1.4. Psikanie wodą na przewody nie pomogło zlokalizować przebicia. Wziołem przewód około 1.5m jedną końcówkę przykręciłem do masy a drugą odizolowałem około 5 cm zagiąłem w U i na zapalonym silniku leciałem wzdłuż przewodów szczególnie dokładnie przy fajkach. Przy fajce która wchodzi do aparatu zapłonowego jak walneła iskra to aż silnik przygasł. Wymieniłem przewody i samochód chodzł jak zegarek.



blazejj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 04, 2013 12:38

1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: blazejj » śr gru 18, 2013 12:24

Dzisiaj założyłem nowe kable, co prawda Janmora, ale jak narazie różnica kolosalna w pracy silnika. Zobaczymy jak bedzie palic na zimnym. Jeśli to nie pomoże to co w następnej kolejności ? Aparat czy cewka ? Albo moze cos jeszcze innego ?



blazejj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 04, 2013 12:38

Re: 1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: blazejj » śr gru 18, 2013 23:56

No i po kilku godzinnym postoju na dworze odpalił z ciężkim trudem, gorzej nawet nic wczesniej. Wymienie jeszcze czujnik temperatury. Moze ktos pomoze co dalej ?



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: przeziom » czw gru 19, 2013 00:12

Sprawdzałeś vagiem w ogóle, jak tak to jakieś błędy?


---
facebook.com/*#cenzura#*

blazejj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 04, 2013 12:38

1.6 ABU, nie pali na wszystkie cylindry

Post autor: blazejj » czw gru 19, 2013 00:33

Na Vaga nie jechalem, jutro podjade. Nie [rzyszło mi w ogole na myśl żeby skporzystac z komputera. Ale co tam moze pokazać ? czujnik temperatury ? Hall ? Halla wymieniałem jakies 2 lata temu, 200 zł kosztował wiec raczej oryginalny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości