2e faluje przy odjeciu gazu smierdzi paliwem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zett93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 22, 2012 23:48

2e faluje przy odjeciu gazu smierdzi paliwem

Post autor: zett93 » śr paź 09, 2013 17:56

Witam, mam problem z moim silnikiem, na wolnych smierdz i paliwem(dosc mocno), dodatkowo gdy puszczam gaz spada z obrotow, czasem gasnie, myslalem ze to brak sondy ale ostatnio zrobilem wydech i dalej to samo... dodatkowo wyczyscilem elektrozawor na obejsciu (wydaje mi soe ze bylo troszke lepiej) lecz to tez noe zakonczylo problemu, wiec prosze Was o pomoc, pozdr!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

2e faluje przy odjeciu gazu smierdzi paliwem

Post autor: Paweł Marek » śr paź 09, 2013 21:44

zett93, zaczynaj od sprawdzenia regulatora ciśnienia paliwa, jeśli pękł będzie benzyna w jego weżyku podciśnieniowym, szczegóły są na forum, potem kontrola przepłu\yomiwrza i TPS, opisane wsio jest starczy zwykły miernik uniwersalny.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zett93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 22, 2012 23:48

2e faluje przy odjeciu gazu smierdzi paliwem

Post autor: zett93 » pn paź 14, 2013 13:23

regulator padł, już zmieniony, dodatkowo musiałem przełożyć całą listwę wtryskową, bo poprzednik tak mocował/wyjmował regularor, że trzymał on się tylko z jednej strony (dziwne, że tutaj nie ciekło), dodatkowo wymieniłem elektrozawór i na wolnych już tak nie wariuje, przepływka i tps pomierzone, jak najbardziej w normie i tutaj jeszcze jedno pytanie mam do Was. Ostatnio po zamontowaniu sondy (miałem ją ze swapem, wcześniej nie było) mam dziurę między 2-3tys. czy może to być przyczyną, że sonda już się do niczego nie nadaje?



zett93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 22, 2012 23:48

2e faluje przy odjeciu gazu smierdzi paliwem

Post autor: zett93 » czw paź 31, 2013 09:49

Tak jak podejrzewałem, po odpieciu sondy silnik pracuje lepiej, gdy zamontuje nowa zdam relacje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości