Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

eskultimo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 10:46
Lokalizacja: Ząbki

Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: eskultimo » czw paź 17, 2013 13:56

Witam,
Otóż mam spory problem z moim golfikiem. Mój silnik nierówno pracuje na jałowym, szarpie tak że trzęsie budą. Przy przyśpieszaniu poszarpuje. Ogólnie mam wrażenie, że brakuje mu mocy. Strasznie dużo pali. Zatankowałem za 100zł i zrobiłem 100km. Szukałem w innych tematach rozwiązania ale niektóre wymiany nie pomogły. Podłączałem pod Vaga i wyszło, że sonda uszkodzona, bo działała w granicach 0,0-0,1V. Wymieniłem sonde i pokazuje prawidłowe wykresy.
Wymieniłem też świece na NGK, kable zapłonowe, filtr paliwa, filtr powietrza, kopułkę, palec. Wymieniłem też uszczelkę zaworów bo przeciekała i gdzieś przeczytałem, że to może mieć też związek.
Komputer w danej chwili nie pokazuje błędów.

Nie mam już siły do tego silnika. Może coś poradzicie.


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: Paweł Marek » czw paź 17, 2013 14:33

poszukaj gdzieś na forum było jak wprowadzić nastawy wyjściowe do sterownika silnika, jeśli niema usterki mechnicznej lub elektrycznych to tylko to


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

fiszerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:28

Re: Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: fiszerman » pt paź 18, 2013 20:57

eskultimo pisze:Witam,
Otóż mam spory problem z moim golfikiem. Mój silnik nierówno pracuje na jałowym, szarpie tak że trzęsie budą. Przy przyśpieszaniu poszarpuje. Ogólnie mam wrażenie, że brakuje mu mocy. Strasznie dużo pali. Zatankowałem za 100zł i zrobiłem 100km. Szukałem w innych tematach rozwiązania ale niektóre wymiany nie pomogły. Podłączałem pod Vaga i wyszło, że sonda uszkodzona, bo działała w granicach 0,0-0,1V. Wymieniłem sonde i pokazuje prawidłowe wykresy.
Wymieniłem też świece na NGK, kable zapłonowe, filtr paliwa, filtr powietrza, kopułkę, palec. Wymieniłem też uszczelkę zaworów bo przeciekała i gdzieś przeczytałem, że to może mieć też związek.
Komputer w danej chwili nie pokazuje błędów.

Nie mam już siły do tego silnika. Może coś poradzicie.
po wymianie sondy i świec nadal tak dużo pali ?
po wymianie świec, przewodów, kopułki, palca i filtrów nadal silnik się trzęsie ?
opowiedz trochę jak to się stało ? tzn nagle czy objaw występował wcześniej i z czasem się powiększał ?
sprawdź czy nie ma lewego powietrza i sprawdź ciśnienie sprężania.
silnik nie bierze oleju, płynu chłodniczego ?


Obrazek

eskultimo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 10:46
Lokalizacja: Ząbki

Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: eskultimo » pn paź 21, 2013 07:11

Tak, po wymianie świec, sondy, przewodów, kopułki, palca i filtrów nadal dużo pali.
Jak go kupowałem to było przebicie na przewodach i trzęsło nierównomiernie tym silnikiem, myślałem że to tylko kwestia przewodów, ale jednak wymiana nic nie dała.
Psikałem plakiem na połączenia silnika ale nie zmieniła się charakterystyka pracy.
Ciśnienia sprężania bym sprawdził ale mój rozrusznik trochę szwankuje.
Oleju mi trochę ubywa ale to jest spowodowane wyciekiem z pod rozrządu.(Chętnie bym to zrobił ale kasiuty nie za bardzo jest w obecnym czasie).
Płynu chłodniczego nie ubywa.
Po wypłacie mam zamiar podjechać na ustawienie zapłonu, może jest wyprzedzony i dlatego takie dziwne działanie silnika.
działanie silnika jest miej wiecej takie : prrr prrr prrr pr pr prr prrr prrr pr pr (może ktoś zrozumie :) ) i "słychać strzały: z tłumika.


Obrazek

fiszerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:28

Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: fiszerman » pn paź 21, 2013 17:58

a przewody wysokiego napięcia dobrze masz podłączone do kopułki ?
Wygląda to albo na źle ustawiony zapłon ewentualnie źle podłączone przewody do kopułki albo jeden gar Ci nie pali. Sprawdź świece czy nie są okopcone ew. zalane no i czy iskra na nich jest dobra.


Obrazek

eskultimo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 10:46
Lokalizacja: Ząbki

Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: eskultimo » wt paź 22, 2013 10:14

świece po wykręceniu miałem obkopcone na czarno, ale suche. Najprawdopodobniej usmarowały się bo sonda była uszkodzona.( przeczyszczone) Mam świece NGK te z 4 ramieniami ale to chyba nie może być tego wina, niby iskra ma łatwiej przeskoczyć jak ma 4 punkty zaczepienia.(nie mam instalacji gazowej)
Wczoraj jak grzebałem przy aucie to miałem wrażenie że iskra uciekała gdzieś indziej niż w rejonie świece->kable->kopułka->cewka. gdzieś w okolicach skrzyni biegów lub pod akumulatorem.
Kable przełożyłem tak jak były. Może ktoś wcześniej się pomylił i zamienił. Tylko czy jakbym miał źle podłączone przewody to samochód by odpalał?


Obrazek

fiszerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:28

Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: fiszerman » wt paź 22, 2013 17:18

odpali ale będzie nie równo chodził, sprawdź kolejność podłączenia przewodów zapłonowych powinno być 1-3-4-2, co do świec to nie mam pojęcia czy 4 ramienne to dobre świece do golfa dlatego na ten temat się nie wypowiem, jeśli masz możliwość to podmień na chwilę na inne świece, to przynajmniej wyeliminujemy jedną rzecz. Wieczorem popsiukaj wodą na przewody zobacz czy będą iskrzeć.
Piszesz, że wymieniłeś uszczelkę zaworów tzn uszczelkę pokrywy zaworów ? Podczas wymiany zwróciłeś uwagę na to w jakim stanie jest wałek rozrządu ?
U mnie też auto 'pyrkało' i silnik się trząsł (nie chodził na jeden gar) i okazało się, że wałek rozrządu do wymiany + popychacze (uroki mechanika nieudacznika i jego naprawy jak najmniejszym kosztem byle tylko auto sprzedać ). Na wałku rozrządu miałem wyrobiony czyt. spłaszczony czop (nie wiem jak to się fachowo nazywa) odpowiadający za zawór wydechowy w 1 garze wobec tego auto nie nadążało wywalać spalin bo zawór do końca się nie otwierał i dlatego pyrkało. Może u Ciebie jest to samo tylko na innym garze. Oby nie.
pozdro


Obrazek

eskultimo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 10:46
Lokalizacja: Ząbki

Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: eskultimo » śr paź 23, 2013 07:24

Byłem wczoraj na ustawieniu zapłonu. Mechanik sprawdził podłączenie świec i powiedział że są dobrze podłączone.
Jak mi ustawił zapłon według znaków(lampą stroboskopową) to silnik wszedł na 1100 obrotów, zaczął falować, nierównomiernie schodził z obrotów.
Więc przestawił tak ja było i przesunął delikatnie na słuch.
Na wolnych obrotach troszeczkę lepiej ale dalej trzęsie nierównomiernie.
Za to jak przyspieszam to jest prawie idealnie. Więc jazda zrobiła się przyjemniejsza.
Gdy wymieniałem uszczelkę to zwróciłem uwagę na to jak wygląda wałek, i każdy z tych "czopów" według mnie był w porządku i nie wskazywał na nadmierne zużycie.


Obrazek

eskultimo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 10:46
Lokalizacja: Ząbki

Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: eskultimo » ndz paź 27, 2013 15:17

Przeczytałem parę postów na temat ustawienia zapłonu w wielopunkcie i także w AEE. Doczytałem się iż trzeba wprowadzić silnik w nastawy podstawowe. silnik podniesie obroty do 1275 i wtedy trzeba ustawić zapłon na 6 stopni. Dzwoniłem do serwisu VW niedaleko mnie w warszawie na chełmżyńskiej to otrzymałem odpowiedź że nie mają sprzętu żeby to ustawić :shock: Jak się zapytałem czy nie mają programu diagnostycznego, lampy stroboskopowej i mechanika z niewielką wiedzą to powiedzieli mi że mechanik powiedział że tego nie ustawi. Normalnie ręce opadają, żeby producent nie umiał tego ustawić.
Może jest ktoś na forum z okolic ząbek bądź jakiś polecony warsztat co mi to ustawi, i ma lampę stroboskopową?


Obrazek

eskultimo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 10:46
Lokalizacja: Ząbki

Nierówna praca, szarpie przy przyśpieszaniu 1.6 AEE

Post autor: eskultimo » śr gru 25, 2013 20:08

Bylem u elektryka, ustawil i zadnych zmian :(


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości