Nie zawsze odpala na benzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rtr.archie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:38

Nie zawsze odpala na benzynie

Post autor: rtr.archie » ndz sie 18, 2013 11:16

Witam!
Posiadam Golfa III z '93 roku. Mam w nim silnik 1.8 90 KM + LPG. Samochód odpala na benzynie i później wskakuje na gaz. Czasami zdarza mu się nie zapalić na benzynie właśnie. Kręci kręci, ale nie umie tak jakby "zaskoczyć". Wszystkie kontrolki świecą cały czas. Wymieniłem w nim na razie kostkę stacyjki oraz czujnik temperatury wody, są też nowe kable z cewki do rozdzielacza, do świec oraz cała kopułka z palcem jest nowa. Nie wiem na co już zwrócić uwagę, co sprawdzić. Nie znam się na mechanice, jestem informatykiem :D
Może ktoś miał już taki problem i udało się go rozwiązać. Słyszałem też od znajomego, że w gaziokach potrafi umrzeć pompka paliwa, czy to możliwe?
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc!
Pozdrawiam, Archie.



daniel83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 19, 2013 21:16
Lokalizacja: Zabrze

Nie zawsze odpala na benzynie

Post autor: daniel83 » pn sie 19, 2013 22:14

Ja miałem tak samo jakiś tydzień po założeniu gazu, pojechałem do gazownika i po prostu musiał go wyregulować, mam sekwencję, myśle ze najlepszym pomyslem jest gaz podpiac pod kompa i wtedy czesto wiadomo co mu dolega



rtr.archie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:38

Nie zawsze odpala na benzynie

Post autor: rtr.archie » wt sie 20, 2013 21:36

Dzięki za odpowiedź. Odkryłem ostatnio, że w momencie gdy nie chce zapalić pompa paliwa nie pompuje benzyny. Wtedy też nie dostaje wcale prądu. Myślę, że to coś z elektryką. Może nie ten jakiś sterownik a taka mała czarna kostka z 5 stykami.



Awatar użytkownika
piotras0062
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:13
Lokalizacja: Jarocin

Nie zawsze odpala na benzynie

Post autor: piotras0062 » wt sie 20, 2013 21:42

Co do pompy to możliwe, moja siadała tydzień po czym umarła i nie ruszała w ogóle, a tak to chodziła w kratkę, tak jak chciała. Możesz sprawdzić pompę, musi siknąć mocnym strumieniem



rtr.archie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:38

Nie zawsze odpala na benzynie

Post autor: rtr.archie » śr sie 21, 2013 20:09

Pompa działa, sika całym obwodem rurki. Ale czasem gdy daję zapłon nie reaguje, nie ma tego charakterystycznego "brzęknięcia" z tyłu auta. Sprawdzałem kable wtedy gdy nie odpala i nie było w nich prądu. Może przesadzam, że to wina gazu, a może coś jest nie teges w stacyjce?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości