Nie odpala na benzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Nie odpala na benzynie

Post autor: presario » wt sie 13, 2013 20:46

Hej

Mam problem. Wczoraj zgasło mi autko. Nie mogłem odpalić na benzynie więc wróciłem do domu na gazie. Dzisiaj wymieniłem pompę paliwa, filtr paliwa, dalej nie pali. Sprawdziłem czy działa nowa pompa, zdjąłem wężyk z filtra paliwa i podczas kręcenia cały czas sika paliwem więc jest ok. Zdjąłem obudowę filtra powietrza, żeby sprawdzić czy tworzy się jakaś mgiełka z paliwa ale niestety nic nie czuć. Pytanie brzmi, co mogło się skopać ? Jak sterowany jest wtryskiwacz ? Co z elektryki powinienem jeszcze sprawdzić ? Golf 3 1.8 AAM 75km + gaz. Na gazie śmiga bez problemu.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie odpala na benzynie

Post autor: -=ren=- » pt sie 16, 2013 12:52

zacznij od bezpieczników. Wtryskiwacz sterowany jest ze sterownika :bajer:. Sprawdź najpierw co z instalacja gazową, jak odcina wtryskiwacz centralka od lpg. Najczęściej widać wcinkę gdzies po drodze na kablu blisko podstawy wtryskiwacza. Byc może nie "zamyka" rozciętego obwodu zasilającego wtryskiwacz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: presario » sob sie 17, 2013 16:59

Hm dalej nic, bezpieczniki ok, podłączyłem interfejs diagnostyczny i pokazuje mi błąd G42 Intake Air Temp Sensor, nie można skasować błędu bo cały czas się pojawia. Może on powodować to, że nie da się odpalić na benzynie ? Co to za czujnik ? widziałem coś koło filtra powietrza, ale nie wiem czy to to...



presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Re: Nie odpala na benzynie

Post autor: presario » sob sie 17, 2013 19:28

Obrazek
Dobra w wiec tak przejrzalem kableki i znalazlem jeden urwany, kolo przekaznika ktory zostal wstawiony przez gazownika. Niestety nie wiem gdzie ten kabelek ma byc ( zolty na zdjeciu ). Pomoze ktos ? Wiem ze ten zolty kabelek leci do kabiny do tego przelacznika gdzie zmienia sie opcje - gaz benzyna...



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie odpala na benzynie

Post autor: -=ren=- » ndz sie 18, 2013 01:45

a więc tak jak przypuszczałem - problem ze sterowaniem gazem... pokaż zdjęcie od podstawki przekaźnika z kolorami kabli i w miarę możliwości z informacją do kąd który kabel idzie...


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości