wymiana oleju 500km i nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

19radzi086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 01, 2011 12:06

wymiana oleju 500km i nie odpala

Post autor: 19radzi086 » wt cze 11, 2013 09:33

witam,
posiadam golfa 3 1.4 ABD benzyna +gaz, pare dni temu wymienilem olej mobil 10w40 taki jak był wcześniej zalany, może to jakiś zbieg okoliczności ale praktycznie od razu zaczeły sie problemy, mianowicie po przejechaniu paru kilometrow auto wyraznie oslablo przy obciazeniu np niewielka gorka przerywal i szarpal tak jakby mu na chwile paliwa brakowalo na wlolnych obrotach nierowna praca. zrobilem jakies 200km przyjechalem do domu rano wszystko ok (zrobilem jakies 20km i nic sie nie dzialo) po czym tego samego dnia trasa jakies 300km i juz po pierwszych kilkunastu to samo przy obciazeniu zaczal nieco szarpac. Po powrocie do domu autko postalo okolo godziny po czym nie bylem w stanie go odpalic. Dluzsze krecenie, zaskoczyl lecz bardzo nierowno pracowal i zgasl, ponowna proba zapalenia i nic, wkoncu sie udalo ale po chwili pracy zgasl. Dodam ze tak samo jest na gazie jak i benzynie. kable, swiece maja przejechane max 12k km, resetowalem kompa nic to nie dalo, wszystkie polaczenia tj kostki itp sprawdzilem. na chwile obecna wogole nie chce zaskoczyc - trup



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

wymiana oleju 500km i nie odpala

Post autor: BolekLodz » wt cze 11, 2013 15:48

Obejrzyj cewkę, czy jakiś z kabli nie są odłączonych. Jest iskra? Może cewka padła? Sama wymiana oleju nie ma pewnie nic do rzeczy, ale ktoś coś mógł odpiąć/ uszkodzić podczas niej.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

19radzi086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 01, 2011 12:06

wymiana oleju 500km i nie odpala

Post autor: 19radzi086 » wt cze 11, 2013 23:50

na bank nie jest to wina wymiany oleju... iskra jak sie okazuje raz jest raz jej nie ma ... kable i wszystkie polaczenia elektryczne sprawdzone, cewka jest ok ( nawet podmienialem na inna) wykrecilem swiece sa suche nie zalewa silnika, "odpalilem" bez nich po wkreceniu poruszaniu kabli przy kopulce odpalim od strzala ... pracowal normalnie kilka razy gasilem odpalalem bylo ok... jazda probna po 5 km zaczal szarpac coraz bardziej az wkoncu zgasl i nie da sie go odpalic .... podmienilem kable i kopulke i nic ... brak pomyslow



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

wymiana oleju 500km i nie odpala

Post autor: jameess » śr cze 12, 2013 09:16

Miałem golfa z takim samym silnikiem i w gazie przez kilka lat, silnik prosty do bólu i bezawaryjny. Zrobiłem 300 tys km, i 2 razy cewka zapłonowa siadła, raz czujnik halla . Jeżeli cewkę podmieniałeś, kopułka i palec jest ok to siadła ci czujnik hala w aparacie zapłonowym. Ten czujnik może dawać objawy jak opisujesz, czyli jak silnik zimny to pali i iskra jest, później nagrzeje się i iskry nie ma (hall steruje cewką zapłonową).

Podmień jak możesz aparat zapłonowy, w nim jest hall ( tylko zaznacz sobie położenie aparatu ). Używany aparat kosztuje 80-100 zł i talko taki kupuj.

Sam czujnik halla kosztuje podobnie a przy jego wymianie w aparacie często pęka plastikowe kółko. Jak się o odezwiesz to powiem ci jak prosto można sprawdzić czy to faktycznie siadł czujnik halla. ( pod warunkiem że cewka sprawna w 100%)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości