niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bynioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 14:40

niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: bynioo » pn maja 06, 2013 16:43

Witam,

autko to golf 3, 94r, 1.6 ABU benzyna+gaz

Zauważyłem, że problem związany jest z obrotami i pojawia się gdy obroty wejdą ok. powyżej 3tys, np. gdy zredukuje czy jade z większą prędkością. Nie pojawia się natomiast gdy zmieniam biegi poniżej 2-2,5tys obrotów

a więc, gdy przekroczę te ok 3tys obrotów, auto "gubi" obroty jałowe, który wtedy wahają się na poziomie 400~ obr/min

aby problem znikł, wystarczy zgasić i znów odpalić autko. Wszystko wraca do normy. Czyli tak, jakby się resetował

(Nie chciałbym tutaj nikogo nakierowywać, ale czy sterownik od gazu może mieć na to wpływ? jeżeli tak, to czy u pierwszego lepszego gazownika są w stanie naprawić sterownik? jeżeli nie to gdzie się moge zgłosić z takim problemem?)

problem jest uciążliwy, bo auto przy 400obr/min zachowuję się nie tak jak powinno, mnie to denerwuje, a więc staram się nie przekraczać tych 2tys obrotów co skutkuje zamulaniem na drodze

rzecz się dzieje zarówno na benzynie i gazie.
krokowiec był wymieniany

-i tak przy okazji, czy musze spisywać kod z rozrusznika w tym aucie, czy pasuje każdy inny z 1.6?

dziękuje z góry za odpowiedzi, pozdrawiam



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: kamikadzol15 » wt maja 07, 2013 15:03

Sprawdź ustawienie TPS, jak to zrobić masz tutaj. Krokowca wymieniałeś bo zaczęły dziać się numery z obrotami, czy przy okazji jakiejś innej naprawy? Dobrze by było podpiąć się pod Vag'a i sczytać błedy.


ObrazekObrazek

lukasz025
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 15:04

niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: lukasz025 » pt maja 10, 2013 21:08

rób reset, i pojeździj przez np 100km tylko na benzynie nie przełączając na LPG. Jeżeli problem zniknie to winna jest centralka LPG , u mnie było to samo, obroty wariowały raz 300 raz 1500 winowajcą okazała sie wtyczka od centralki gazu, była wypięta ( gaziarz nie wpiął jej dokładnie, albo chciał zarobić za tydzień ;) )



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: Paweł Marek » pt maja 10, 2013 22:24

rzecz dzieje się na obu paliwach. Czyli TPS praktycznie odpada, krokowiec mało możliwy, zwłaszcza że wymieniałeś, ale jak wsadziłeś zamiennik - to mozliwe,
Najpierw wykonaj reset ECU i sprawdź co będzie , jesli się poprawi do najbliższego przełączenia na LPG to rozwiązanie jest na forum (emulacja sondy na mase , odcięcie stałego plusa od ECU i zastapienie plusem po zapłonie
Oceń podstawe wtrysku czy szczelna


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bynioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 14:40

Re: niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: bynioo » sob maja 11, 2013 14:56

próbowałem się pobawić z TPSem i wydaje mi się, że jest okl.

podstawa wtrysku nówka sztuka
ogólnie nie powiedziałem jednej ważnej rzeczy, na benzynie jedzie jak traktor, tzn. z opóźnieniem reaguje na pedał gazu, czasem wogole.. trzęsie mocno, aż nie przełączy się na gaz. Na gazie wszystko idealnie

o co chodzi z "odcięcie stałego plusa od ECU i zastapienie plusem po zapłonie" ?



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: kamikadzol15 » sob maja 11, 2013 22:30

o co chodzi z "odcięcie stałego plusa od ECU i zastapienie plusem po zapłonie" ?
Chodzi o to żeby ECU był zasilany tylko w momencie kiedy masz przekręcony kluczyk w stacyjce. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujesz efekt resetowania sterownika przy każdorazowym zgaszeniu silnika. Takie rozwiązanie będzie miało sens tylko kiedy stwierdzisz że zresetowanie komputera rozwiązało Twój problem z obrotami.
Dobrze sprawdź podstawę wtrysku bo to co napisałeś o pracy na benzynie może wskazywać na zasysanie lewego powietrza (do sprawdzenia proponuję użyć plaka :))


ObrazekObrazek

bynioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 14:40

Re: niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: bynioo » ndz maja 12, 2013 15:09

podstawa wtrysku dopiero co wymieniona, wszystko szczelne

dziwne jest to, że gdy zgaszę i znów odpalę silnik to problem ustaje.. i znów pojawia się gdy przekroczę te 2,5tys obrotów

-resetowanie ecu wystarczy, że odepnę akumulator?



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: kamikadzol15 » ndz maja 12, 2013 15:40

Wystarczy jak odepniesz na 5-10 minut.


ObrazekObrazek

bynioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 14:40

Re: niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: bynioo » wt cze 04, 2013 18:46

Długo nie odpisywałem, a więc:

wszystkie porady nie przyniosły rozwiązania.

zauważyłem, że przy włączeniu nawiewu na 4 obroty spadają na 400.. tak samo jak załączy się dmuchawa, też obroty spadają do 400 i oczywiscie nie wracają tylko już trzyma te 400

coś podobnie do tego problemu wyżej opisanego, jedno z drugim może mieć coś wspólnego?!
mierzyłem napięcie przy 800 obr (13,5) no i przy 400- czyli przy załączonym nawiewie na 4 ( i 13,3)


dziś byłem na diagnostyce:
-blad sondy lambda, ale to normalka przy gazie. Po usunięciu już się nie pojawił
- czujnik halla, nie dało się usunąc

czy hall może wpływać na takie zachowanie ? czy błąd zwiazany z hallem moze wyskakiwac przy zle ustawionym rorządzie albo zapłonie ?



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: kamikadzol15 » śr cze 05, 2013 20:39

Jak najbardziej może to być wina halla.


ObrazekObrazek

bynioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 14:40

Re: niskie obroty jałowe po jezdzie na większych obrotach

Post autor: bynioo » śr cze 12, 2013 00:31

a więc, ustawiłem rorząd, zapłon wymieniłem SONDE lambda, palec i kopułkę

wymiana sondy sprawiła, że zaczął idealnie chodzić na benzynie (bo miał delikatny problem z duszeniem i praktycznie przy 2500tys obr miał odcinkę, na gazie nie)..

ale dalej występuje problem z tymi 400 obr, a już nawet mam wrażenie, że 300~......
przy sprawdzeniu błędów pojawił się przez chwileczkę potencjometr przepustnicy ale już się nie pokazał..

może się czujnik sypie, więc pora rozejrzeć się za całym zespołem, podmienić i sprawdzić czy znikną te niskie obr jałowe :)

jakieś podejrzenia/wskazówki?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości